18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rasizm

BongMan • 2014-10-22, 18:47
W kawałku Timbalanda "Kill yourself", słowo "nigger" pada 12 razy.
W kawałku Busta Rhymesa "Break ya neck" - 35 razy.

Gdyby byli biali, dałoby to 47 oskarżeń o rasizm.

Prospect0r

2014-10-22, 18:56
Nie mówię, że nie masz racji, ale to działa trochę na zasadzie "sami swoi". Jak jesteś z przyjacielem i powiesz mu "ty ćwoku" to przecież nie wypie**oli Ci sierpowego tylko powie "sp***alaj lamusie". Tak samo jak małpa jedzie po małpie to wszystko zostaje w dżungli. Nie chcę tutaj niczego usprawiedliwiać, ale wydaje mi się to logiczne, tym bardziej, że nigger jest ponoć niezwykle wulgarne (jak dla nich, rzecz jasna).

sn...........r9

2014-10-22, 19:06
No cóż, "Polack" po angielsku to też negatywnie nacechowane określenie Polaka. Czy nie obchodzi was, gdy jakiś Anglik/Amerykanin go używa? No właśnie... mnie to na przykład jebie i pewnie większość naszego narodu również, bo większość ich zarzutów pod adresem naszej nacji jest na dzień dzisiejszy wyjęta z dupy, albo dotyczy ułamka głąbów i patoli, którzy od angielskich głąbów i patoli różnią się głównie tym, że nie mówią po angielsku.

Tyle, że Polactwo tak jak i inne nacje od 100 lat przyjeżdża do Hameryki w samych gaciach i dorabia się majątków (jeśli nie na amerykańskie standardy, to na pewno na polskie). Na co czarni wykorzystali 150 lat wolności w najbardziej wolnym kraju świata? Tego nie wie nikt, ale obecny stan rzeczy w USA ma zapewne swoje podłoże w tym, że wszyscy to rasiści ;]

km...........21

2014-10-22, 19:13
"najbardziej wolnym kraju świata"

Normalnie komedia

sn...........r9

2014-10-22, 19:25
@up sam jesteś komedia. Gdzie indziej miałeś przez ostatnie 150 lat:
- całkowitą wolność słowa
- jeszcze niższe podatki
- bardziej liberalne prawo do noszenia broni i obrony własnej?

Do może I wojny swiatowej rozsądny, nieszukający kłopotów obywatel USA, mógł w ogóle nie zauważyć, że żyje w jakimkolwiek państwie. Do dziś mają wolności, o których mieszkańcom jewropy od dawna się nie śniło, choć i tam czerwoni ryją ostro.

Prospect0r

2014-10-22, 19:25
@sniper9 Nie wiem jak się robi cytaty, ale z tymi ludźmi przyjeżdżającymi w samych gaciach to trochę przegiąłeś stary. To jest właśnie mit XXI.w- American Dream. Jasne, że łatwiej się tam wybić niż choćby u nas, ale szansa, że wybijesz się przyjeżdżając w przysłowiowych "gaciach" no... kiepsko to widzę... Tak czy siak, nie pozostaje Ci nic tylko samemu spróbować :)
@edit Z tą wolnością kiedyś może i masz rację, lecz teraz ludzie są tam cholernie manipulowani. A fakt, że nie wiedzieli, że należą do jakiegoś państwa wynika a) Z tego, że mieszkali na totalnym niezurbanizowanym odludziu b) są idiotami i ignorantami, i nie miałoby dla nich znaczenia czy mają prezydenta Johna Keenedyego czy Adolfa Hitlera.

sn...........r9

2014-10-22, 19:34
@Prospect0r mówię o dawniejszych czasach. Za komuny nie było porównania ze stopą życia tu i tam, nawet jak ktoś przyjechał w samych gaciach pod plandeką na titanicu i potem pracował jako sprzątacz. Przed wojną w sumie również.

Wiem, że teraz nie jest tam jakoś kolorowo, w porównaniu np z Europą Zachodnią, a wyjechać jest bardzo trudno. Zwłaszcza dla Polaków, którzy są chyba nawet wykluczeni z loterii wizowej.

Borsuczi

2014-10-23, 00:19
47? Chyba tysięcy. I wszystkie złożone przez białych zakompleksionych lewaków.

Kozioł.

2014-10-23, 00:47
Naprawde musisz byc sadysta nie dosc ze codziennie denerwujesz ludzi sucharami to jeszcze sluchasz tych prymitywnych melodyjek z murzynskim piedoleniem.

BongMan

2014-10-23, 00:57
@up
ch*j ci do tego, czego kto słucha. Jeśli oceniasz i negujesz ludzi po tym jakiej muzyki słuchają, to wsadź sobie w dupsko granat i wyciągnij zawleczkę.

Forczman

2014-10-23, 00:59
Niggas gonna nigg

Kozioł.

2014-10-23, 01:29
Bo hip-hopow to slucha sama szlachta. sam sluchalem hamerykanskiego i polskiego do 2008 a teraz mam wyj***ne.

Riva

2014-10-23, 02:14
sniper9 napisał/a:

@Prospect0r mówię o dawniejszych czasach. Za komuny nie było porównania ze stopą życia tu i tam, nawet jak ktoś przyjechał w samych gaciach pod plandeką na titanicu i potem pracował jako sprzątacz. Przed wojną w sumie również.

Wiem, że teraz nie jest tam jakoś kolorowo, w porównaniu np z Europą Zachodnią, a wyjechać jest bardzo trudno. Zwłaszcza dla Polaków, którzy są chyba nawet wykluczeni z loterii wizowej.



Nie wiem jak w innych latach, ale w 2016 Polacy biorą udział w losowaniu wizy imigracyjnej tzw. zielonej karty, a wiesz kto np. w 2016 roku jest z tego losowania wykluczony, zdziwił byś się- obywatele Wielkiej Brytanii, bo przez ostatnie 5 lat do usa wyjechało ich o wiele za dużo-ponad 50 tyś

http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_Polish.pdf