18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rafał Sonik i Rajd Egiptu

Moodyxcore • 2014-05-27, 00:13

Cytat:

Rafał Sonik zakończył Rajd Faraonów potrójnym sukcesem. W stawce quadów zdeklasował konkurentów, w cuglach wygrywając konkurencję i umacniając się w fotelu lidera Pucharu Świata FIM. Jednocześnie stał się pierwszym quadowcem, który zdołał stanąć na podium w łącznej klasyfikacji motocyklowej. Co więcej krakowianin sięgnął po koronę rajdów FIM, wygrywając we wszystkich lokalizacjach, gdzie w przeciągu ostatnich pięciu lat odbywały się przystanki cyklu.

Ostatni, etap Rajdu Faraonów prowadził ponownie przez malownicze tereny piaszczystych wydm, doprowadzając rajdowców wprost na metę pod piramidami w Gizie. Rafał Sonik tym razem w rywalizacji z motocyklistami zajął piąte miejsce, ale to wystarczyło, by o dziesięć minut wyprzedzić Stafano Chiuso w klasyfikacji generalnej. Tym samym „SuperSonik” stał się pierwszym w historii quadowcem, który stanął na podium klasyfikacji łącznej.

W Egipcie zabrakło co prawda motocyklowych gwiazd, bo z udziału zrezygnowali tacy zawodnicy jak Marc Coma, Paulo Goncalvez, czy Jordi Villadoms. Gdyby jednak każdy z nich przyjechał do Egiptu, z pewnością zdziwiłby się nie tylko poziomem rywalizacji, ale również trudnością trasy. Tak wymagających odcinków specjalnych już dawno nie było w cyklu Pucharu Świata. Próby nie wytrzymywali kierowcy oraz ich maszyny, które „sypały się” niczym saharyjski piasek.

W klasie quadów Sonik był na każdym etapie bezkonkurencyjny i dodał kolejne 20 punktów do swojego konta w klasyfikacji Pucharu Świata. Co więcej, Rajd Faraonów był ostatnim brakującym rajdem do kolekcji jego „skalpów”. Krakowianin przynajmniej raz wygrał zmagania we wszystkich miejscach, w których w ostatnich pięciu latach FIM organizował zmagania czterokołowców w ramach Pucharu Świata.

- Ten rajd był piękny i widowiskowy, ale też trudny oraz bezwzględny. Wejście na wspólne podium z motocyklistami było dla mnie bardzo znaczące i zapamiętam tę chwilę do końca życia. Ze zdobycia korony rajdów nawet nie zdawałem sobie sprawy. Dopiero mój zespół przekazał mi tę informację, która była taką wisienką na torcie i ukoronowaniem fantastycznych pięciu dni na Saharze – podsumował Rafał Sonik.

Wyniki 5. etapu:
1. Rafał Sonik (POL) 3:57.02
2. Cavadonga Fernandez Suarez +1:00.33
3. Eduardo Marcos Echaniz (ESP) + 1:08.30

Klasyfikacja generalna na zakończenie rajdu:
1. Rafał Sonik (POL) 21:06.41
2. Stefano Dalla Valle (ITA) + 13:59.58
3. Eduardo Marcos Echaniz (ESP) + 22:19.49



WIELKIE BRAWA I KRATA PIWA DLA RAFAŁA

Ps a i tak dalej piłka nożna sportem narodowym wtf ?

RockyWood

2014-05-27, 00:17
brawo brawo - gratuluję mu mimo nawet tego, że w jego galerii obok mnie jest ohydnie drogo :D

lewoskrzydlowy

2014-05-27, 00:56
Wielkie brawa dla Sonika!

Odnośnie PS. Tak - piłka nożna sportem narodowym bo każdy małolat grał w piłkę na podwórku, a nie jeździł na kładach. Chyba, że Ty urodzony już po powstaniu demotywatorów to szczerzę współczuję.

pozdrawiam serdecznie :)

To...........sX

2014-05-27, 01:08
Moodyxcore napisał/a:

Ps a i tak dalej piłka nożna sportem narodowym wtf ?



A co zapie**alanie na quadzie?

panchamityle

2014-05-27, 01:46
Kolejny rewolucjonista, sport narodowy będzie ustalał zgodnie z odnoszonymi sukcesami. Pogódź się z tym, że to piłka wywołuje emocje w największej grupie ludzi w Polsce i nie zapowiada się na zmiany. Skoro poziom jest tak ch*jowy i od 30 lat dalej to ludzi fascynuje, to tak będzie do końca. Amen, alleluja. A Sonikowi piwko

mare30ks

2014-05-27, 09:54
dobry koles. zastanawia mnie czemu dalej wciskaja tam czachora i dabworskiego bo juz ich czas chyba minalk, na poczatku szlo im jeszcze jako tako ale teraz to raczej slabiutko, napewnoznalazloby sie troche swiezej krwi ktora chcialaby sie wykazac

alpha33

2014-05-27, 18:00
Brawa i gratulacje, oby tak dalej i oby udało mu sie zdobyć 1 miejsce w nastepnym dakarze.

Panich

2014-05-27, 18:01
co to k***a teleexpress do ch*ja?

kuba1233

2014-05-27, 18:06
Klasyfikacja generalna na zakończenie rajdu:
1. Rafał Sonik (POL) 21:06.41
2. Stefano Dalla Valle (ITA) + 13:59.58

czy ja dobrze rozumiem 14 godzin k***a straty

"Co więcej krakowianin sięgnął po koronę rajdów FIM, wygrywając we wszystkich lokalizacjach, gdzie w przeciągu ostatnich pięciu lat odbywały się przystanki cyklu."
zagadka się wyjaśniła pewnie maczety na trasie rozrzucał i reszta musiała prowadzić quady :amused:
tak serio to brawa i gratulacje panie Sonik. Nawet nazwisko ma dobre do zapie**alania

shavo123

2014-05-27, 18:37
Kuba Giermaziak wygrał 2 dni temu GP Monako w Porshe SuperCup i media milczo ;)

Promek

2014-05-27, 18:42
@up bo juz niedlugo bedzie jaranie sie nasza gowniana reprezentacja, ktora pewnie przegra mecz towarzyski z dziecmi z bulerbyn...

Nihilista

2014-05-27, 20:01
Moodyxcore napisał/a:



Ps a i tak dalej piłka nożna sportem narodowym wtf ?


Masz 100% rację - od dziś Rajd Faraonów polskim sportem narodowym! Domagajmy się referendum i zmieńmy to, bo raz gdzieś komuś coś wyszło. Jakie to logiczne..

dmnkzl

2014-05-27, 20:04
Gdybym miał tyle kasy co Sonik, też całe życie popie**alałbym po Egiptach i w końcu pewnie by się udało. Sonik dobry na piaskach, ale jako pracodawca straszna sknera.

xxTeDYxx

2014-05-28, 11:38
Sonik nazwa mówi sama za siebie, zapie**ala :D