18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rafał o wyprzedzaniu Tira Tirem

Nap_Limak • 2012-05-19, 11:18
Bardzo ciekawa wypowiedź, co na to kierowcy osobówek?


robertow99

2012-05-19, 11:34
"po co stosować blokady?" padło stwierdzenie oraz "czemu ciezarowki moga tylko 90 km/h a osobowki 140 km/h"
no właśnie po co?
a po to że ciężarówka mają swoją ogramną masę jadąc 140 km/h a nie 90 km/h ma 50^2 więcej energii wewnętrznej niż jadąc 90 km/h, wystarczy teraz pomysleć jakie zniszczenia będą podczas wypadku.

kisio

2012-05-19, 11:48
brzmi jak najman

FryzjerZG

2012-05-19, 11:50
hehe to bylo ekspresowe wyprzedzanie, jak jezdzilem po faszystowie, fakt ze sa 3 pasy a nie dwa, ale mimo wszyscy zdarzalo mi sie wyprzedzac nieraz przez prawie 2 kilometry :) gosc obok ma tempomat, po co ma se jebac spalanie. Jedzie 87-88. A ja wrzucam 89, tacho zaraz mi swieci na czerwono, wiec mam parenascie sekund na jechanie 90 na godzine. Za jakis czas musze zrzucic do 87-88, az lampa zgasnie. Pozniej znowu to samo, 89-90 (do blokady) i znowu lece kilkanascie sekund na czerwonym tacho. Tak do konca wyprzedzania. A ze osobowki maja ciasno, ch*j im w dupe ;)

-ogi-

2012-05-19, 12:17
Ale gdyby ciężarówki miały ograniczenie na 140km/h, to problem długiego wyprzedzania nadal by nie zniknął. Jak ten pan powiedział że czas to pieniądz i on musi jechać z maks. prędkością no to by tak samo było przy 140

Ale owszem jak na zwyczajnych drogach 90 to i tak jjuz za duzo zeby tirem jechac, to jednak na autostradzie gdzie nie ma mozliwości zjechania na pas przeciwnego kierunku powinni im pozwolic jechac wiecej moze nie 140 ale np. 120. Takie mocne ograniczenie prędkości dla tirów na autostradzie (a jak na filmiku widać tam u nich w ch*j ich jest) mocno zmniejsza przepustowość takiej dróżki.

Borsuk1987

2012-05-19, 12:17
a ja proponuje zamiast ograniczeń i przepisów wyj***ć wszystkie tiry i spokój. Tak jak mówi akcja Tiry na tory.

Ewentualnie dać im broń jak w znanym filmiku :P

lapps

2012-05-19, 12:19
FryzjerZG napisał/a:

hehe to bylo ekspresowe wyprzedzanie, jak jezdzilem po faszystowie, fakt ze sa 3 pasy a nie dwa, ale mimo wszyscy zdarzalo mi sie wyprzedzac nieraz przez prawie 2 kilometry :) gosc obok ma tempomat, po co ma se jebac spalanie. Jedzie 87-88. A ja wrzucam 89, tacho zaraz mi swieci na czerwono, wiec mam parenascie sekund na jechanie 90 na godzine. Za jakis czas musze zrzucic do 87-88, az lampa zgasnie. Pozniej znowu to samo, 89-90 (do blokady) i znowu lece kilkanascie sekund na czerwonym tacho. Tak do konca wyprzedzania. A ze osobowki maja ciasno, ch*j im w dupe ;)



chyba was trzeba ceglami zaczac rzucac jak na postojach odpoczywacie k***i synu. i co w ciagu 10h jazdy stracisz moze 5-7 minut jak go nie wyprzedzisz? a jak ktos zone ciezarna do szpitala wiezie? i musi jechac 2x wolniej bo jakis sk***iel sobie poradzic nie moze? a potem jeszcze sie jebac w korku, ktory zrobiles?

-ogi-

2012-05-19, 12:24
Borsuk1987 napisał/a:

a ja proponuje zamiast ograniczeń i przepisów wyj***ć wszystkie tiry i spokój. Tak jak mówi akcja Tiry na tory.



Owszem racja, tylko żeby u nas to wprowadzic to trzeba by wielomiliardowych nakładów na modernizacje kolei i tworzenie nowych dróżek dla pociągów żeby móc ja najlepiej połączyć przejścia graniczne, i przewiduje ze w ciągu najbliższych 20-30 lat u nas to po prostu nie bedzie mozliwe, jezeli kiedykolwiek bedzie.

P.S. A tak na marginesie całkowite wyeliminowanie tirów z dróg jest po prostu niemożliwe.

lololololl

2012-05-19, 12:42
robertow99 napisał/a:

"po co stosować blokady?" padło stwierdzenie oraz "czemu ciezarowki moga tylko 90 km/h a osobowki 140 km/h"
no właśnie po co?
a po to że ciężarówka mają swoją ogramną masę jadąc 140 km/h a nie 90 km/h ma 50^2 więcej energii wewnętrznej niż jadąc 90 km/h, wystarczy teraz pomysleć jakie zniszczenia będą podczas wypadku.



No i zajebiście długa droga hamowania

CzarnyDevil

2012-05-19, 12:49
@FryzjerZG:
poziom frajerstwa jaki reprezentujesz soba obrzydzil mnie tak bardzo, ze prosze Cie kulturalnie abys wypieprdalał

FryzjerZG

2012-05-19, 13:32
lapps napisał/a:



chyba was trzeba ceglami zaczac rzucac jak na postojach odpoczywacie k***i synu. i co w ciagu 10h jazdy stracisz moze 5-7 minut jak go nie wyprzedzisz? a jak ktos zone ciezarna do szpitala wiezie? i musi jechac 2x wolniej bo jakis sk***iel sobie poradzic nie moze? a potem jeszcze sie jebac w korku, ktory zrobiles?



przeciez zewnetrzy pas zostawilem wolny barani łbie, pozatym jak ktos ma zone w ciazy to jedzie do najblizszego szpitala a nie 200 km napie**ala po autostradzie. Pozatym jak jest duze natezenie ruchu autmatycznie wlacza sie zakaz wyprzedzania dla TIRow. Wiec dzieciaku zmykaj pograc w simsy...

HondaH22

2012-05-19, 13:59
Wg mnie TIRy powinny mieć opcję naciśnięcia przycisku który daje możliwość pojechania o 10km/h szybciej przez 10-15 sekund by móc wyprzedzać. Taki mój mały pomysł

terkrol1

2012-05-19, 14:01
I tak ch*j w dupe wszystkim kierowcom tirów, co to za wyprzedzanie! Wyjedź wcześniej!

Lelon

2012-05-19, 14:09
@terkrol1 jesteś taki głupi czy tylko udajesz?

terkrol1

2012-05-19, 14:13
@up
Nie - jestem po prostu kobietą...