18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rabin i woźnica

BongMan • 2013-04-28, 00:09
Rabina Jakuba z Dubna zapraszano często do różnych miast dla wygłaszania kazań. Kazania te wsławiły go w całej wschodniej Europie. wszędzie witano go entuzjastycznie i okazywano wiele szacunku dla jego mądrości i pięknych kazań. Woźnica, z którym jeździł rabin, był pod dużym wrażeniem honorów, jakie czyniono jego pryncypałowi, i zazdrościł mu ich szczerze. W czasie kolejnego etapu podróży woźnica odwrócił się do rabina i mówi:
- Rebe, podziwiam cię, ale też bardzo ci zazdroszczę. Wszędzie, gdzie przyjeżdżamy ludzie przyjmują cię jak cesarza. Rebe, mam do ciebie wielką prośbę. Chciałbym choć raz doświadczyć takich honorów. Pozwól mi przebrać się w twoje szaty i w mieście, do którego dojeżdżamy, uchodzić za słynnego kaznodzieję z Dubna!
Rabin uśmiechnął się :
- Dobrze, chętnie się z tobą zamienię, ale jest jeden kłopot.. widzisz spotykają mnie nie tylko honory.. zadają też mi bardzo trudne pytania co wtedy zrobisz?
- Jakoś dam radę - odpowiedział furman - pozwól mi tylko przebrać się za ciebie.
Rabin zgodził się. Zamienili się ubraniami, miejscami i tak wjechali do miasta. Żydzi fetowali niezwykle uroczyście.
Wreszcie zaprowadzili go do jeszybotu i tam miejscowi talmudyści zadali rabinowi wielce skomplikowany problem filozoficzny do rozwiązania. Dubieński kaznodzieja stał opodal w przebraniu furmana, ciekawy jak sobie poradzi jego woźnica. A ten, jak gdyby nigdy nic, zrobił srogą minę i oświadczył:
- Co? Takie dziecinne pytania zadajecie słynnemu cadykowi z Dubna? Na takie pytania odpowiada mój woźnica. Furman! Chodźcie no tutaj!

opo5

2013-04-28, 00:58
aż się przypomina "przy szabasowych świecach" Horacego Safrina

xiontZ

2013-04-28, 23:57
Słyszałem wersję z Einsteinem

Hannibal_PL

2013-04-29, 00:47
żydo-masońska przeróbka świetnej anegdotki z Einsteinem. Wstydziłbyś się bongman,ty post-żydo-masoński komunisto od siedmiu boleści!

Gellu

2013-04-29, 01:21
Dokładnie, każdy to zna w wersji z Einsteinem... Bongman schodzisz na psy wrzucając takie materiały ._.

Szaattan

2013-04-29, 08:17
A tam gówno, mnie się podoba, browarek leci.

Koperek

2013-04-29, 13:50
Szaattan napisał/a:

A tam gówno, mnie się podoba, browarek leci.


Nie gówno ,bo kogo byś tam nie podstawił to i tak tekst będzie dobry. Tutaj chodzi bardziej o zasady ,k***a.

Kaprys

2013-04-29, 18:37
Brawo. Spinacie dupy, jakbyście na elektryczny pastuch się natknęli. Brawo. Miałem przewinąć, ale rozbawia mnie wasza napinka. Jak gimbazjum z Karmi w ręku. Nie piszę z poziomu forum, ale z głównej. Nie widzę wieku w profilach. Ale to jeden ch*j, albo i nie. Oszczędzam sobie wrażeń, gdy widzę wpis 12-14 lat a tu "poważny" 'dorosły' lat 20-24. Nawet pod 30. Ale powyżej 30 to już komenty na poziomie. My, stare konie, swoje widzieliśmy. W niejednym piecu "żydkiewkę zjaraliśmy". Dystans.

rusofil

2013-04-29, 21:03
No k***a, dobre. Mówię to bez szydery, sarkazmów czy innych ironii, ten dowcip jest dobry.

maniiiek

2013-04-30, 11:23
Czasem mam wrażenie, że ludzie w komentarzach to sobie wiek razy 1.5 lub 2 mnożą.

Prof._Kot_Budd

2013-04-30, 16:25
Ełreka ! Będę udawał kabalistycznego mędrca i robił talmudycznych na dobre siano ! Oko za oko :D