18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przysypany lawiną

Jesse.Pinkman • 2022-02-06, 14:31
Amator zimowej zabawy.

Pralpunkt

2022-02-06, 14:44
Z poradnika jak cię przysypie lawina
Splun lub wylej jakiś płyń żeby zobaczyć gdzie jest ziemia żebyś wykopał się do góry a nie w dół :mrgreen:

Kriski

2022-02-06, 15:02
Pralpunkt napisał/a:

Z poradnika jak cię przysypie lawina
Splun lub wylej jakiś płyń żeby zobaczyć gdzie jest ziemia żebyś wykopał się do góry a nie w dół



Pod warunkiem że masz na to miejsce, a to rzadko się zdarza.

bercisko

2022-02-06, 16:20
Pralpunkt napisał/a:

Z poradnika jak cię przysypie lawina
Splun lub wylej jakiś płyń żeby zobaczyć gdzie jest ziemia żebyś wykopał się do góry a nie w dół



Lepiej zesrać się ze strachu i wyczuwać, czy srachuchna spływa ci do nóg, czy leci w stronę ryja :-)

dogip

2022-02-06, 16:20
Tak mi się wydaje, że dwoma rękami szybciej by go wykopał.

asan85

2022-02-06, 16:48
Gdyby nie kacapska gadka to bym mial nadzieję ze to nasz Andrzej przyj***ny w Szczyrku

lansnaskary

2022-02-06, 20:13
pamiętam zbiorczego maila od rektora uczelni o zbiórce kaski na studentkę, która gdzieś w ciepłym kraju , ciepłej wodzie miała, wjazd motorówki na głowę. nie pamiętam, czy zmarła czy w stanie krytycznym i chcieli ją ściągać. chodzi mi o to, że wydajesz sobie kaskę na fajny urlop, wakacje, człowiek nastawia się na odpoczynek i fajnie spędzony czas - a i tak od swojego nie uciekniesz

mi...........pl

2022-02-06, 20:58
dogip napisał/a:

Tak mi się wydaje, że dwoma rękami szybciej by go wykopał.



Ale nagranie by nie wyszło. Może liczył na to że się udusi.

WujekZpiwnicy

2022-02-06, 23:00
dogip napisał/a:

Tak mi się wydaje, że dwoma rękami szybciej by go wykopał.



A gdyby to nie były kanapy to na nie kopali raczej !!!!

Kurde26

2022-02-07, 10:19
Pralpunkt napisał/a:

Z poradnika jak cię przysypie lawina
Splun lub wylej jakiś płyń żeby zobaczyć gdzie jest ziemia żebyś wykopał się do góry a nie w dół



Też oglądałem Macgajwera.
Z relacji ludzi, którzy przeżyli lawinę wynika że najpierw lawina zachowuje się jak bardzo gęsty płyn a gdy już stanie zaczyna betonować w kilka sekund i nie ma szans na jakikolwiek ruch. Jeśli masz szczęście wokół głowy wytworzy się przestrzeń, jeśli nie to topisz się w śniegu i tyle. Czytałem też relacje faceta, który miał to szczecie że ze śniegu wystawała mu tylko twarz i tak przeleżał ponad godzinę. Nie było szans na odkopanie się mimo że leżał pod niezbyt grubą warstwą śniegu.

Jarosławkaczyński

2022-02-07, 10:41
dogip napisał/a:

Tak mi się wydaje, że dwoma rękami szybciej by go wykopał.



Nie mógł dwoma bo w jednej telefon z nagrywaniem...

CezariX

2022-02-07, 11:21
dogip napisał/a:

Tak mi się wydaje, że dwoma rękami szybciej by go wykopał.



A kamerę jak by trzymał? Są rzeczy ważne i ważniejsze.

heroes89

2022-02-07, 13:01
dogip napisał/a:

Tak mi się wydaje, że dwoma rękami szybciej by go wykopał.



i to jest prawdziwy operator, a nie p*zdy co kończą w najlepszym momencie

Agoreth

2022-02-07, 14:58
minimango.pl napisał/a:

Ale nagranie by nie wyszło. Może liczył na to że się udusi.



"k***a, Tomek. Weź nie umieraj jeszcze przez chwilę. Zajebisty materiał będę mieć"

KaprysLosu

2022-02-12, 03:25
po pierwsze, jeździli po dziewiczym śniegu, więc nie są to takie warunki, co na stoku... po drugie, koleś kamerkę miał w kasku, a nie w ręku (jechał na nartach i widać jak się zatrzymuje, że ma 1 kijka w 1 ręce, więc drugi mu nie wyparował chyba). No i trzecia sprawa, może i mógł próbować obiema rękami, ale raz, że panika, dwa, że może i było to praktyczniejsze przy rozłożeniu masy aby się też nie utopić w tym śniegu.