18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przerwa przy remoncie.

Piotre-k • 2013-07-09, 21:24
Chłopaki się nudzą.


gruchens

2013-07-09, 21:43
pośród składników świetlówek znajdziemy między innymi ołów, rtęć i inne metale ciężkie, a nawet pierwiastki promieniotwórcze. Miłego wdychania :)

A tak przy okazji - Rtęć? Ołów? Kadm? Pierwiastki promieniotwórcze? Co tam. Wyszło w Excelu że są bardziej oszczędne, więc nakażmy używania ich w całej unii :)

bejoPyrohC

2013-07-09, 21:43
Poproszę jeszcze filmik z wyciągania kawałków szkła pincetą ;)

Piotre-k

2013-07-09, 21:46
@up nie posiadam, po pracy poszli na piwo i zapomnieli o sprawie

Quaswerty

2013-07-09, 22:09

:mrgreen:

ganja125

2013-07-09, 22:10
najważniejsze że ma krzyż na szyi

bl...........bo

2013-07-09, 22:17
Kwiat polskiej inteligencji

Roszp

2013-07-09, 22:19
blobo napisał/a:

Kwiat polskiej inteligencji


Poj***ły Ci się tematy. Ten komentarz jest najlepiej piwkowany przy tematach o głupich wyczynach studentów.

arci59

2013-07-09, 22:25
Polak za dychę zrobi wszystko

abdul

2013-07-09, 22:30
ganja125 napisał/a:

najważniejsze że ma krzyż na szyi

zdziwilbym sie gdyby nie mial

SadystycznyRoman

2013-07-09, 22:51
gruchens napisał/a:

A tak przy okazji - Rtęć? Ołów? Kadm? Pierwiastki promieniotwórcze? Co tam. Wyszło w Excelu że są bardziej oszczędne, więc nakażmy używania ich w całej unii :)



A może to dlatego, że podczas normalnego użytkowania tych żarówek nie rozbija się ich na plecach? :D

adresikpuma

2013-07-09, 22:55
ale po normalnym uzytkowaniu cos trzeba z nimi zrobic (odpadami) i tak oszczedzajac energie dbamy o srodowisko a pozniej wypie**alamy metale cięzkie na smietnik z zuzytą świetlowka ..

MudPie

2013-07-09, 23:06
gruchens napisał/a:

więc nakażmy używania ich w całej unii :)



O czym Ty gadasz. Jaki znów nakaz. Z powodzeniem można kupić żarówki tradycyjne DOWOLNEJ mocny nawet 200W ;)

A CFL-ki lubię bo dzięki nim dużo zaoszczędzam na energii. Tradycyjne lub halogen mam tam gdzie na krótko włącza się światło.

adresikpuma napisał/a:

ale po normalnym uzytkowaniu cos trzeba z nimi zrobic (odpadami) i tak oszczedzajac energie dbamy o srodowisko a pozniej wypie**alamy metale cięzkie na smietnik z zuzytą świetlowka ..



Zapomniałeś dodać, że jedna świetlówka starcza na lata świecenia także wcale tak dużo odpadów nie ma. Ja do tej pory mam gdzie niegdzie kilka kompatków jeszcze z lat 90 tych..

gruchens

2013-07-09, 23:07
SadystycznyRoman napisał/a:



A może to dlatego, że podczas normalnego użytkowania tych żarówek nie rozbija się ich na plecach? :D



A ile spośród tych świetlówek idzie do poprawnej utylizacji, którą zajmują się profesjonalne firmy, którym za tę utylizację trzeba płacić? Większość idzie do zwykłych kontenerów, a dalej na zwykłe wysypisko, w którym to ma się powoli rozkładać, by za te 100 lat po zasypaniu było to ładne, żyzne pole ;) Wiem, że to niby karalne, ale pracowałem dawno temu dorywczo w marketach i sam z polecenia kierownictwa wyrzucałem po kilkdziesiąt tych świetlówek do tych samych kontenerów, w których leżały przeterminowane jogurty i zepsute warzywa. Wszyscy od samej góry kierownictwa mieli to w dupie ;)

edit:
@ Mudpie - gdzie? Ja nie widziałem w popularnych marketach mocniejszych od 60W. O "ozdobach choinkowych" na allegro słyszałem oczywiście, ale przecież nie będę robił sobie zapasu na cały rok kupując przez allegro, gdzie połowa się po drodze pewnie potłucze :P

edit#2:
że jeszcze dodam - z tego marketu wyżej wspomnianego wyrzucano wyłącznie działające świetlówki, bo po remoncie stare świetlówki nie pasowały do nowych lamp. Także takiego wała środowisku ;)