18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przelot 64 samolotów LIM-5, Grunwald, 1960 r.

quartz75 • 2013-10-16, 11:45
Jako, że to Przelot 49 samolotów Wam się podobało, zobaczcie na co było stać PRL i to w 1960 roku. Po co szukać u tych od "ołsom i oł maj gash" :mrgreen: Można wyciszyć głośniki, niczego ciekawego raczej nie ma, chyba że ktoś chce posłuchać propagandy.


Ma...........JP

2013-10-16, 17:23
no no fajne helikoptry

riddick1773

2013-10-16, 17:37
Tak plują na tą komunę, ale w jednej kwestii na pewno byliśmy potęgą, jeśli chodzi o armię. Ogląda się te różne parady np. na stu lecie WP i wygląda na to, że byliśmy mocni i gotowi na kolejną wojnę. Teraz Tusk pompuje kasę, że niby chce odzyskać dawną świetność, dla mnie to żenada.
Najlepiej cofnąć się do czasów kiedy Polska coś znaczyła na świecie, jako jedyny naród zajęliśmy Moskwę, myślę, że wiek 15-16-17 to rozkwit potęgi państwa Polskiego. Teraz żyjemy na jakiś gruzach, liżąc dupę tu ruskom, tu hamburgerą. Nawet szwabą ostatnio, jesteśmy jak taka łodyga trzciny, raz na lewo, raz na prawo. Ja nie wiem, co rządzący sobie myślą, może już dawno to popie**olili, nie zależy im, lepiej kosić hajs i mieć wyj***ne, wygodnie sobie żyć, a te 38 milionów frajerów niech żyje obietnicami. Najbardziej szkoda tej historii, ludzi którzy tworzyli potęgę kilkaset lat, bo gdybyśmy byli np. jak Czechy nic by mnie teraz nie bolało...

Hauer88

2013-10-16, 18:06
Sowieci inwestowali w "polskie" wojsko ze względu na plany jakie mieli w Układzie Warszawskim względem zachodu, po prostu przygotowywali się do III wojny światowej, dzięki której cała Europa miała być komunistyczna.

Planom tym przeszkodziła współpraca Ryszarda Kuklińskiego z amerykańskim wywiadem, który przesłał im ponad 40 tys. tajnych dokumentów - w których planowano użycie broni nuklearnej [na terenie Polski również], dane techniczne nowych technologii, wprowadzenie stanu wojennego, etc.

Poniżej od 1:10 zwrotka o Ryszardzie Kuklińskim - jeśli ktoś woli muzyczne wydanie historii:



sadolek

2013-10-16, 18:17
0:15 "Lecą w smugach biało-czerwonego dymu"


Imper3838

2013-10-16, 18:22
Dzisiaj nie daliby rady zrobić czegoś takiego, za mało samolotów mamy. A tutaj na pokazy nawet mieli :krejzi:

No może gdyby poderwać też cywilne iskry to dałoby radę samolotami jednego typu.

Wiercik102

2013-10-16, 20:33
Ej faktycznie jak to oglądałem to w pewnym momencie Swastyke można było zobaczyć.

Tak czy siak podziw, kiedyś nas było na to stać a teraz....

XooX

2013-10-16, 22:22
szkoda, że teraz takich parad nie ma.

Cirion

2013-10-16, 22:35
Cytat:

Tak plują na tą komunę, ale w jednej kwestii na pewno byliśmy potęgą, jeśli chodzi o armię.



A jakie to k***a miało znaczenie, skoro w planach NATO biliśmy przeznaczani do zmiany w nuklearne pustkowie, żeby wojskom Układu Warszawskiego utrudnić marsz na zachód?

Cytat:

Komuna była raczej do dupy ale przynajmniej wtedy stawiali na polski przemysł i w pewnym sensie niezależność od świata zewnętrznego (no dobra wszystkie demoludy były zależne od bratniego ZSRR ale poza tym gospodarki raczej nie ruszały jakieś spekulacje na giełdzie, czy doniesienia z krajów arabskich).



No tak, komfort życia obywateli zajebiście poprawia ilość wyprodukowanych czołgów. Co tam, że nie było srajtaśmy... .

Niezależność ? W sensie ze by ruskim dajemy polski węgiel, a oni w zamiar nic nie warte ruble transferowe? Czy może gierkowskie kredyty?

riddick1773

2013-10-17, 16:14
Cirion napisał/a:



A jakie to k***a miało znaczenie, skoro w planach NATO biliśmy przeznaczani do zmiany w nuklearne pustkowie, żeby wojskom Układu Warszawskiego utrudnić marsz na zachód?



No tak, komfort życia obywateli zajebiście poprawia ilość wyprodukowanych czołgów. Co tam, że nie było srajtaśmy... .

Niezależność ? W sensie ze by ruskim dajemy polski węgiel, a oni w zamiar nic nie warte ruble transferowe? Czy może gierkowskie kredyty?



Nie kumasz wgl sensu tego zdania, co cytujesz. A niemcy tak samo były "W PLANACH" do spopielenia.
Jak coś oglądasz jakiś dokument, to oglądaj dokładnie, bo książek to nie czytasz :D