18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Protest rolników we Francji

CrazyEdek • 2024-01-25, 13:11
Dostawa składników do makdonalda.


Flodzia

2024-01-25, 13:15
Francuski rząd na pewno w ch*j się tym przejął a sprzątać to musieli ciężko pracujący ludzie.
Teraz kolejna grupa społeczna w ramach protestu powinna zniszczyć uprawy rolników.

dżonyłojlker

2024-01-25, 13:23
W nowej serii programu "Rolnik szuka żony" na TVP, mają wprowadzić odrobinę europejskiej nowoczesności. Będą szukać chłopów dla homoseksualnych rolników. Mamy tu na sadolu kilku takich gagatków, może się zgłoszą :szydera:

ko...........en

2024-01-25, 13:26
Dlatego McDonald, bo jest jednym z głównych graczy jeżeli chodzi o skup ziemniaków. Kiedyś dawał bardzo dobre ceny i co bardziej obrotni rolnicy dorabiali się i wykupywali majątki rolne małych gospodarstw. Teraz umowy z takim dużym holdingiem zmieniły się do tego stopnia, że Ci którzy nie poszli w uprawę technologicznie rozwijającą się na bieżąco, muszą ponosić kary umowne z powodu nie regularnego kształtu sprzedawanego ziemniaka, Na dodatek jeżeli francuski ziemniak nie spełnia norm to Ronaldo bierze produkt od tak samo uj***nych niemieckich rolników albo polskich. Ma w czym wybierać, w końcu jest swoboda handlu w krajach strefy Schogetten :lol:

lukas_21221

2024-01-25, 13:30
Debile tylko pracującym tam narobili roboty. Do Stanów niech zapie**alają na tych traktorkach i wypie**olą to przed siedziba firmy. Pfu na tych zjebow

Prof_Dr_Wiktor_Traktor

2024-01-25, 13:39
Flodzia napisał/a:

Francuski rząd na pewno w ch*j się tym przejął a sprzątać to musieli ciężko pracujący ludzie.
Teraz kolejna grupa społeczna w ramach protestu powinna zniszczyć uprawy rolników.



Zauważ różnice między europejczykiem, a brudasem inżynierem i chirurgiem z innych krajów. Europejczyk mimo wszystko coś przynosi do sklepu/lokalu. Chirurug i inżynier jak pie**olony złodziej zawsze wynosi. Dla mnie mega props, że coś w tej zj***nej Uni zaczyna się dziać. Gałąź, na której siedzą i którą k***y w parlamencie UE regularnie podcinają od lat w końcu zaczyna się łamać. Zielony ład przelewa czare lewackiego sp***olenia.

SkoPio1

2024-01-25, 14:09
kolejnyBłazen napisał/a:

z powodu nie regularnego



Brednie.
Z powodu nieregularnego kształtu.
;>

4STR46

2024-01-25, 14:21
Mmm kiszonka

Flodzia

2024-01-25, 14:37
kolejnyBłazen napisał/a:

Dlatego McDonald, bo jest jednym z głównych graczy jeżeli chodzi o skup ziemniaków. Kiedyś dawał bardzo dobre ceny i co bardziej obrotni rolnicy dorabiali się i wykupywali majątki rolne małych gospodarstw. Teraz umowy z takim dużym holdingiem zmieniły się do tego stopnia, że Ci którzy nie poszli w uprawę technologicznie rozwijającą się na bieżąco, muszą ponosić kary umowne z powodu nie regularnego kształtu sprzedawanego ziemniaka, Na dodatek jeżeli francuski ziemniak nie spełnia norm to Ronaldo bierze produkt od tak samo uj***nych niemieckich rolników albo polskich. Ma w czym wybierać, w końcu jest swoboda handlu w krajach strefy Schogetten



Nie do koca chodzi o zimnioki tylko o mięso.
Rolnikom nie podoba się to że prywatne firmy takie jak McDonald's i Burger King wykonują swoje dania z importowanego mięsa a nie kupowanego we Francji :lol:
Paranoja - prywatny przedsiębiorca (ROLNIK) robi burdel i chlew innemu prywatnemu przedsiębiorcy (McDonald's) bo ten kupuje taniej produkt z innego kraju. Wolny k***a rynek. :lol:
Ciekawe czy krowioki kupują wszystko rodzimej produkcji? Ciągniki, pasze, paliwa, narzędzia rolnicze itd.

Cytat:

W ostatnim czasie Internet obiegły zdjęcia z protestów rolników we Francji, na których widać, jak wyrzucają oni z rozrzutników obornik, opony i śmieci przed drzwiami budynków sieci McDonald i Burger King. Akcja została zorganizowana przez 150 rolników z Dolnej Saony, którzy wyjechali traktorami do restauracji w miejscowości Vesoul. W proteście wzięli udział członkowie FNSEA, których zdaniem znane sieci fast food wykonują swoje dania z wołowiny importowanej do Francji, a nie z tej pochodzącej z krajowych hodowli. Jak twierdzą rolnicy, aż 50% mięsa ma pochodzić zza granicy. Zdaniem farmerów zarówno mięso wołowe, jak i wieprzowe wystarczyłoby produkować na terenie Francji, a jego import nie byłby wtedy konieczny.


Lo...........cz

2024-01-25, 14:51
Biedni Francuzi. Ciekawe czemu tacy twardzi podczas II Wojny Światowej nie było.

ko...........en

2024-01-25, 14:58
SkoPio1 napisał/a:

Brednie.
Z powodu nieregularnego kształtu.
;>


Jak sprawdzałem co napisałem to pamiętam, że dumny z siebie byłem, że się nie pomyliłem.






:-|

Flodzia napisał/a:

Nie do koca chodzi o zimnioki tylko o mięso.



Ja już k***a jestem taki biedny, że nawet o mięsie nie pomyślałem

:evil:

ra0mir

2024-01-25, 15:08
Flodzia napisał/a:

Francuski rząd na pewno w ch*j się tym przejął a sprzątać to musieli ciężko pracujący ludzie.
Teraz kolejna grupa społeczna w ramach protestu powinna zniszczyć uprawy rolników.



Dokładnie...
To jak w Polsce w Leroy-Merlin, żabojady w Paryżu zadecydowały, że nie wychodzą z kacaplandii po zaatakowaniu Ukrainy, więc polaczki mściły się na Polakach pracujących w Polsce...
Nosz k***a mać...
Ci na "górze" siedzą wieczorem przed telewizorem, wpie**alają kanapki i ze śmiechu cały TV mają nimi zapluty...

JanzDukli

2024-01-25, 15:14
Lord_Slizgacz napisał/a:

Biedni Francuzi. Ciekawe czemu tacy twardzi podczas II Wojny Światowej nie było.



pie**olisz głupku.
Jak wyszliśmy my z naszym "honorem" i 10 milionami zabitych, ruiną państwa i półwieczną okupacją przez sowietów? Warto było?
A jak na tym wyszła Francja?
Nawet Rumunia, Węgry, Włochy czy Bułgaria lepiej wyszły z IIWŚ niż my - głupie, dające się łatwo podpuszczać i popie**olona na punkcie "honoru" p0laczki.

BartusUkF

2024-01-25, 15:19
Super, narobili tylko sprzątania ekipie z Maca, a rząd nadal ma ich w ch*ju. Banda kretynów, nie dość że powinni to sprzątać to jeszcze karę dostać, by się odechciało strajkowania i wyżywania się na ludziach, którzy nie mają nic wspólnego z całą sytuacją tylko chcieli odbębnić swoje 8 czy tam 10 h pracy. Brawa...