18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Prośba od Tadzika

adam665 • 2015-02-13, 09:15
Siema sadole sprawdźcie z jaką prośbą zgłosił się Tadzik do słuchaczy i odbiorców TV Trwam, nóż sie otwiera w kieszeni..


"Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Założyciela i Dyrektora Radia Maryja.

Kochana Rodzino Radia Maryja, słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam!

Zwracam się do wszystkich z bardzo delikatną prośbą. W ostatnich miesiącach znacznie spadła ilość ofiar na nasze media, które tylko Wy utrzymujecie, nasi Słuchacze, Telewidzowie. Jesteście świadomi, jak ważne dla ewangelizacji i wolnego słowa są katolickie i polskie media.

Koszt utrzymania miesięcznego tylko pobytu w eterze Radia Maryja i Telewizji Trwam to ponad 2,5 mln zł. To jest bardzo dużo. Jednak czy to jest dużo dla milionów?

Z badania Europejskiego Instytutu Studiów i Analiz wynika, że Telewizję Trwam z różną częstotliwością ogląda przynajmniej 10 mln 800 tys. widzów powyżej 15. roku życia. Codziennie ogląda tę telewizję ponad 6 mln 615 tys. 675 osób. Ankietowanym zadano pytanie: „Czy oglądasz Telewizję Trwam codziennie?”.

Prosimy każdego o systematyczną pomoc. Choćby nawet odmawiając sobie miesięcznie paczki papierosów czy czegoś innego. Wtedy damy radę, jeśli chociaż tylko taką ofiarę złożycie na te dzieła. Sprawa jest bardzo poważna. Liczymy na zrozumienie. Prosimy też o modlitwę i tę przyrzekamy. Od każdego zależy, czy te dzieła będą istnieć.

A może warto sobie zrobić rachunek sumienia: Czy nie spycham tego na kogoś innego? Czy czuję odpowiedzialność za te dzieła? To jest wielka wartość dla Polski, dla Kościoła w Polsce, dla Polaków w Polsce i poza Polską.

A więc Rodacy, Polacy – prosimy. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Założyciel i Dyrektor Radia Maryja"


Generalnie mam w dupie czy ktoś mu te pieniadze daje czy nie, byle nie z mojej kieszeni, ale Ci naiwniacy będą woleli jeszcze mniej jeść byle dać temu sku***lowi. Brak słów :shock:

Autor

2015-02-13, 09:22
On prosi, a rząd Ci przymusem zabiera; kto jest większym sk***ielem?
Jeśli są osoby, które potrzebują ewangelizacji to co Cię to k***a interesuje?
Jeśli są osoby, które mają potrzebę uczestniczenia w polskim kościele latającego potwora spaghetti, to też masz z tym problem?
Zajmuj się swoim życiem i daj żyć innym. Proste!

adam665

2015-02-13, 09:33
Co Ty w ogóle pie**olisz ośle jeden ? Nie oceniam osób które potrzebują ewangelizacji, bo to prywatna sprawa , pisze o tym złodzieju z Torunia, który te osoby okrada :-|

KUDIATY

2015-02-13, 09:49
adam665,
Cytat:

kradzież
1. «potajemne zabranie cudzej własności»


baltor2004

2015-02-13, 11:30
może zacznijmy Adamie od tego, kto Ci mózg zaj***ł. To Cie powinno bardziej interesować. Chcą dotować, niech dotują, mają prawo robić co chcą ze swoimi pieniędzmi, a Tobie ch*j do tego..

adam665

2015-02-13, 11:35
Widze obrońcy rydzyka są też na sadisticu :-D

baltor2004

2015-02-13, 11:36
Obrońcy pozostałości ludzkiej inteligencji. W tym konkretnym przypadku.

PlenerPłocki

2015-02-13, 12:11
Z tego co się orientuję (mogę się mylić), na TV Trwam prawie nie ma komercyjnych reklam.
Najważniejszą formą finansowania jest więc abonament żebraczy.
Zawsze to lepiej niż ustawowo nakazany abonament RTV.

baltor2004

2015-02-13, 13:22
@up
mądrze prawisz.
A wiesz czemu praktycznie nie ma reklam komercyjnych ?
Btw. Podobny problem ma TV republika

scoobiedoobiedooya

2015-02-13, 13:27
Nie żebym lubił TV Trwam ale przemówię na ich korzyść że zaplusowali u mnie po Marszu Niepodległości.

Zresztą kto chce dawać hajsy Rydzykowi ten da, nie rozumiem w czym problem. Jak dajeta hajs Owsiakowi to jest dobrze, ale jak ktoś daje hajs Rydzykowi to już amen mogiła. Rozumiem że ta cała akcja z Rydzykiem jest śmieszna, ale ogólnie mam wyj***ne w ten temat, nie będę hejtował.

Autor

2015-02-13, 14:36
@adam665
Złodziej z Torunia? Napisz co komu ukradł?
Nie wiem po co w ogóle się produkuje w tym beznadziejnym temacie, ale boli mnie brak myślenia ludzi młodych.
Jesteś jak typowy gamoń, którym można sterować zza telewizyjnego szkiełka.
Krąży taka anegdota o dość zabawnym zabarwieniu; " Podczas narady z najbliższymi współpracownikami o. Rydzyk zapowiedział, że na rodzinne miasteczko odpali ukrywanego w sekretnym garażu maybacha i uruchomi swój helikopter. Alarm bojowy ogłoszono także w podziemnym porcie pod Morskim Okiem, gdzie o. dyrektor trzyma swoją atomową łódź podwodną. Na razie stratedzy kombinują, jak ją wprowadzić do akcji. Ponoć ma dotrzeć rowami melioracyjnymi i rzeką Babą. "

adam665

2015-02-16, 09:42
Dobra, w takim razie mam do Ciebie pytanie , myślisz że o. Rydzyk nie wykorzystuje naiwności starszych ludzi ? Odpowiedz konkretnie

baltor2004

2015-02-16, 16:50
@up
Pewnie było to pytanie do Autora, ale Ci odpowiem
Gdybyś dokładnie przeczytał, co ludzie pisali pod tym tematem to nie zadawałbyś tego pytania. TV Trwam, nie ma wpływów z reklam komercyjnych, co w przypadku innych stacji stanowi zazwyczaj ponad 90 % dochodów. Tak więc chcąc nie chcąc musi uciekać się do próśb o dotowanie od telewidzów, bo nie stacja nie mogłaby się inaczej utrzymać i stanowić alternatywy dla innych stacji mających odmienny punkt widzenia ( z wyjątkiem tv republika, btw. oni mają podobny problem). Powinno się zadawać raczej pytanie, czemu prywatne koncerny, nie decydują sie na kampanie reklamową na antenie tych stacji ? Z ekonomicznego punktu widzenia jest to nie wytłumaczalne. Joł

Autor

2015-02-17, 13:40
@adam665
Nie chcę go oceniać, bo mu nie płacę :D
Jesli są osoby, które czują potrzebę doinwestowania jego stacji z własnych środków, niech się tak dzieje i nic mi do tego. To, że są naiwni i myślą, że wykupią sobie 200, 300 lat purgatorium mniej, to ich indywidualna sprawa...
Ale proszę Cię natomiast o jedną rzecz, obejrzyj jakikolwiek wywiad na TV Trwam, a później w innych komercyjnych stacjach.
Ja już tv praktycznie nie oglądam w ogóle, ale sposób przeprowadzania wywiadów przez w/w stację jest zupełnie inny niż w tych topowych stacyjkach. Jak obejrzysz to zrozumiesz co miałem na myśli :)

adam665

2015-02-18, 13:43
No może masz racje, nawróciłeś mnie :D Z ciekawości sobie obejrzę, chociaż generalnie tez TV nie oglądam praktycznie... Mój stosunek do niego raczej sie nie zmieni, może to samego kanału TV Trwam tak.