18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Projekt Doktryny bezpieczeństwa informacyjnego RP

Yellow_Submarine • 2015-08-20, 13:32
Zakaz krytyki ciąg dalszy.

Już niedługo na celowniku służb będzie można się znaleźć za stwierdzenia typu:
"ja pie**ole, gdzie ja żyje"
"co za kraj"
"w normalnym kraju to by..."
i inne synonimy dobrze znanej maksymy "oto Polska właśnie"

Cytat:

W związku z eskalacją zagrożeń hybrydowych, w tym o charakterze informacyjnym, jak propaganda, dezinformacja czy psychologiczne zastraszanie ze strony obcych państw i aktorów niepaństwowych (np. organizacji terrorystycznych), Biuro Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęło prace nad polską Doktryną bezpieczeństwa informacyjnego.



Zapisy, które budzą kontrowersje to między innymi punkt 23. - opisujący istotne zagrożenia związane z funkcjonowaniem RP w wymiarze międzynarodowym.

Chodzi między innymi o:

- kształtowanie negatywnego obrazu Polski na arenie międzynarodowej, w tym wśród sojuszników, przede wszystkim w ramach NATO i UE;

- wywoływanie w społeczeństwach i elitach politycznych tych państw nastrojów antypolskich na przykład poprzez nagłaśnianie i akcentowanie jednostkowych wypowiedzi przedstawicieli polityki, sprzecznych z oficjalną linią polityki zagranicznej RP w kluczowych, strategicznych sprawach;

- dyskredytowanie polskiej polityki zagranicznej na arenie międzynarodowej;

- szerzenie treści antypolskich za pośrednictwem mediów o zasięgu międzynarodowym: ­tworzenie w obiegu informacyjnym na Zachodzie obrazu Polski jako kraju ksenofobicznego i antysemickiego; inspirowanie konfliktu polsko-litewskiego na tle mniejszości polskiej na Litwie - możliwość tworzenia przez wrogie służby specjalne wrażenia istnienia zbrojnego separatyzmu polskiego na Wileńszczyźnie;­ inspirowanie konfliktu polsko-ukraińskiego na tle historycznym przy możliwym zastosowaniu zamachów terrorystycznych rzekomo dokonanych przez Ukraińców przeciw Polakom i odwrotnie;


Cytat:

- Jeśli miałoby to służyć jako narzędzie przeciw w ogóle krytyce państwa to jest to niebezpieczne. Projekt jest reakcją na to co robi Rosja, musi odpowiadać na negatywne zjawiska, tylko nie możemy ograniczać wolności jednostki, bo to obróci się przeciw nam - mówi Radiu ZET Barbara Grabowska-Moroz z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.




Nie mam nic przeciwko propagandy na wzór tej amerykańskiej, gdzie Polska byłaby wychwalana wszem i wobec no ale z tymi idiotami w parlamencie to raczej będzie na wzór Korei.

Prometheus_Coprophagus

2015-08-20, 13:56
Yellow_Submarine napisał/a:

Nie mam nic przeciwko propagandy

Za to masz coś przeciwko słownikowi.
Cytat:

gdzie Polska byłaby wychwalana

Stanisław Brochwicz? Patriota wielki, w życiu złego czynu nie popełnił. Współpracę z Gestapo jakoś się wytłumaczy, na karb błędów młodości się zrzuci. Romuald Rajs? Bohater, białoruscy wieśniacy sami sobie zasłużyli na śmierć. Zygmunt Szendzielarz? Na pomniki, przecież czteroletni syn Anny Górskiej na kulę zasłużył, toż wrogiem ojczyzny był. Józef Kuraś? Nazywajmy jego imieniem place i ulice, wszak strzelanie do Żydów ocalałych z holokaustu to żadna zbrodnia. Bunt Żeligowskiego? Pewnie, należało się litewskim cywilom. I tak dalej. Za taką propagandę serdecznie podziękuję. Wystarczy mi, że obecnie mamy wielu historycznych ignorantów i niedouczonych ćwierćmózgów, którzy twierdzą, że przez całą przeszło tysiącletnią historię nie mieliśmy wśród rodaków żadnego zbrodniarza. Poza tym sam Roman Dmowski, idol nacjonalistów, pisał, że "wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne".
Pozdrawiam.

szefooo

2015-08-20, 14:39
Ja pie**ole. Gdzie ja żyję.

pi...........ja

2015-08-20, 14:45
Znaczy, że będą wreszcie zamykać jako szpiegów gnojów wyzywających nas i swój kraj od cebuli?

Kuriki

2015-08-20, 14:48
Po pierwsze!
Ja bym to do polityki i religii wyj***ł ;*

Po drugie!

Yellow_Submarine napisał/a:

- Jeśli miałoby to służyć jako narzędzie przeciw w ogóle krytyce państwa to jest to niebezpieczne. Projekt jest reakcją na to co robi Rosja, musi odpowiadać na negatywne zjawiska, tylko nie możemy ograniczać wolności jednostki, bo to obróci się przeciw nam - mówi Radiu ZET Barbara Grabowska-Moroz z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.


lel :amused:
Taka pierdoła na pewno nie obróci się przeciw NIM. A zresztą nawet nie ma jak się obrócić bo ludzie z mózgiem (czyli te aktywne jednostki, produktywne, potrafiące sobie radzić, nie oszołomy, te ludziki nie z iq na poziomie lodówki tylko ciut wyżej :-P ) to albo już sp***olili albo przygotowują sobie grunt i też sp***olą. Oto *olska właśnie :amused:

Yellow_Submarine

2015-08-20, 15:08
@Prometheus_Coprophagus
1. No tak czepiaj się złej edycji
2. Spójrz co robią w USA:
- fałszywe wywołanie wojny w Wietnamie "oj tam, oj tam"
- fałszywe wywołanie wojny w Afganistanie i cała ta arabska wiosna "oj tam, oj tam"
- planowane przez CIA zestrzelenie własnego, cywilnego samolotu podczas kryzysu na Kubie (ciekawa zbieżność z WTC) "oj tam, oj tam"

I napisałem Polskę, a nie bandę ludzi, których przytaczasz bo chcesz leczyć kompleksy. Zabrakło Ci jeszcze Wałęsy i JPII, żeby jednego nazwać agentem, a drugiego "ukrywającego pedofilii".

Na zachodzie nikt nie słyszał o jakiejś Skłodowskiej tylko Curie i dla większości była Francuzką podobnie jak i Chopin. Kopernik wkrótce będzie Niemcem, a obozy zagłady będą polskie. Mało kto wie o wkładzie naszych matematyków w rozszyfrowanie enigmy
bo przecież ważniejsze jest rozliczyć jakiś dziadków. Uznamy ich za winnych no i co? I gówno. Nikogo to nie obchodzi. Niczego to nie zmieni - taka jest prawda.

Rozliczenia prowadzić trzeba ale skutecznie i po cichu.

Prometheus_Coprophagus

2015-08-20, 17:58
Yellow_Submarine napisał/a:

No tak czepiaj się złej edycji

Miałeś problem ze skończeniem podstawówki? Nie masz się czym chwalić.
Yellow_Submarine napisał/a:

Spójrz co robią w USA:
- fałszywe wywołanie wojny w Wietnamie "oj tam, oj tam"
- fałszywe wywołanie wojny w Afganistanie i cała ta arabska wiosna "oj tam, oj tam"
- planowane przez CIA zestrzelenie własnego, cywilnego samolotu podczas kryzysu na Kubie (ciekawa zbieżność z WTC) "oj tam, oj tam"

Dlatego większość środowisk wolnościowych otwarcie krytykuje politykę USA.
Yellow_Submarine napisał/a:

I napisałem Polskę, a nie bandę ludzi, których przytaczasz bo chcesz leczyć kompleksy. Zabrakło Ci jeszcze Wałęsy i JPII, żeby jednego nazwać agentem, a drugiego "ukrywającego pedofilii".

Jeśli napisałeś, że chodzi o Polskę, to znaczy, że chodzi o ziemie graniczące z Rosją (z jej obwodem kaliningradzkim), Litwą, Białorusią, Ukrainą, Słowacją, Czechami i Niemcami? Jeśli nie, to chyba oczywiste, że chodzi o historię i postaci z tejże historii (które to postaci określasz mianem "bandy ludzi, których przytaczam, bo chcę leczyć kompleksy"). A - jak wspomniałem - obecnie mamy wielu historycznych ignorantów i niedouczonych ćwierćmózgów, którzy twierdzą, że przez całą przeszło tysiącletnią historię nie mieliśmy wśród rodaków żadnego zbrodniarza. Wśród postaci wspomnianych w poprzedniej wypowiedzi pojawiają się tak zwani żołnierze wyklęci (Rajs, Szendzielarz, Kuraś), których już teraz niektórzy chcą wznosić na cokoły. Wybacz, ale jeśli mamy gloryfikować zbrodniarzy, a historię traktować wybiórczo, to nie jest to dbanie o dobre imię narodu - przeciwnie, jest to podstawa, by obcokrajowcy mogli uważać nas, Polaków, za kłamliwych sk***ieli, którzy lubią się wybielać. Zamiast wybielać zbrodniarzy, piszmy i mówmy głośno o prawdziwych bohaterach, takich, jak Witold Pilecki, Witold Pietkun, Michał Pietkiewicz...
Yellow_Submarine napisał/a:

Na zachodzie nikt nie słyszał o jakiejś Skłodowskiej tylko Curie i dla większości była Francuzką podobnie jak i Chopin. Kopernik wkrótce będzie Niemcem, a obozy zagłady będą polskie. Mało kto wie o wkładzie naszych matematyków w rozszyfrowanie enigmy

Nie wiem na jakim "zachodzie" byłeś. Wszystkie europejskie nacje, których przedstawicieli dane mi było poznać, jako-tako kojarzą, że Maria Skłodowska-Curie była Polką z pochodzenia, a Francuzką "po mężu". Podobnie z pochodzeniem Chopina i Kopernika (który w tej kwestii jest ciekawym przykładem, gdyż dane mu było urodzić się na długo przed powstaniem koncepcji narodowości opartej na etnosie, ale bez problemu można go nazwać Polakiem chociażby ze względu na jego zaangażowanie po stronie Korony podczas wojny trzynastoletniej).
Martin Kitchen o historii Polski wie niewiele, a w jego książkach opisujących historię dwudziestowiecznej Europy, rozdziały dotyczące historii Polski wyglądają jakby zostały napisane przez średnio rozgarniętego gimnazjalistę - ale przy haśle "enigma" padają nazwiska Różyckiego, Zygalskiego i Rejewskiego, toteż nie wiem skąd twoje słowa, według których "mało kto wie o wkładzie naszych matematyków w rozszyfrowanie enigmy".
Pozdrawiam.