18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Produkcja Napalmu

Gajun • 2013-01-31, 15:22
W tagach znalazłem tylko filmik, bez instrukcji.
"NAPALM
Widzisz, chłopcze, napalm jest mieszaniną soli glinu rozpuszczonych w benzynie. Stosowano zazwyczaj sole kwasu naftenowego i palmitynowego. Z pierwszych literek ułożyli sobie zmyślną nazwę... No, ale do rzeczy. Napalm osiąga po zapaleniu temperaturę 1200°C. To wystarczy, by w sekundę spalić ludzkie ciało, aż do kości. W dodatku spaleniu ulegają zazwyczaj drogi oddechowe, bo napalm bardzo podgrzewa otaczające powietrze. Krzywisz się? Dobrze, jeszcze masz zdrową psychikę. Wracając do tematu. Normalnej wersji nie zrobisz, bo za składnikami możesz przejechać pół kontynentu i nic nie znajdziesz. Łatwiejsza i równie wredna wersja nazywa się napalm B. Jest to mieszanina białego fosforu i polistyrenu w benzynie i benzenie. Substytut produkuje się następująco: skombinuj benzynę (a kto ci powiedział, że będzie łatwo?) i nieco polistyrenowego wypełniacza (kiedyś wrzucano go do pudeł z elektroniką, możesz użyć styropianu). Dodawaj go do benzyny, aż nic już nie będzie chciało się rozpuścić. Otrzymasz kleistą substancję. I gotowe. Aha, właśnie - napalm strasznie się klei do każdej powierzchni i jest praktycznie nie do ugaszenia, tak więc uważaj i nie pracuj bez grubych rękawic, które można bardzo szybko zrzucić w razie potrzeby "

Całkowicie nie moje :) tekst skopiowany z:
http://www.insomnia.pl/Bojowe_srodki_zapalajace-t162442.html pod tym linkiem znajduje się jeszcze parę ciekawych ładunków :loldev:

BongMan

2013-02-01, 14:19
Cytat:

na ch*j to komu ?


Ja zawsze chciałem namalować pędzlem na ścianie wielki napis BONGMAN z napalmu, podpalić i pie**olnąć sobie przy tym zdjęcie. Kozacko by wyszło. Mogłem to zrobić jakieś 5 lat temu, bo teraz to benzynę bym wolał wlać do baku, zwłaszcza za taką cenę.

-57-

2013-02-01, 14:20
kiedyś zrobiliśmy własnie mix typu styropian w benzynie ; zapalony w czymś podobnym do piaskownicy palił sie ok 20h aż rano znaleźliśmy w ty miejscu czarne szkło

ddobry10

2013-02-01, 14:21
"Krzywisz się? Dobrze, jeszcze masz zdrową psychikę." Zaczynam podejrzewać że coś jest ze mną nie tak :krejzi:

liqwidator

2013-02-01, 14:42

,,i nieco polistyrenowego wypełniacza (kiedyś wrzucano go do pudeł z elektroniką, możesz użyć styropianu)"

Styropian- Polska nazwa handlowa polistyrenu spienionego
wszystko w temacie :D

opdk

2013-02-01, 14:58
Wiecie co, chyba chcecie zrobić tu drugi Afganistan. Ostatnio zauwazyłem że na sadolu jest dużo tematów poswięconych ładunkom wybuchowym. Nie wiem czemu to ma słuzyć, chyba tylko propagandzie. Kiedys obudzimy sie z reką w nocniku bo jakiś psychol postanowi wysadzić dworzec, na którym Twoja matka bedzie kupować bilet.

taziu

2013-02-01, 15:07
Polecam do masy, która uzyska objętość litrowego słoika dodać 5 łyżek sproszkowanej siarki i 8 łyżek sproszkowanej saletry. Dużo ciekawszy efekt.

soadfan

2013-02-01, 15:22
W fight club jest jeszcze wersja z żwirkiem dla kotów i benzyną, bodajże jeszcze można ją zmieszać z koncentratem z soku pomarańczowego albo z colą dietetyczną, ale w te dwa ostatnie nie chce mi się wierzyć coś...

androgenius

2013-02-01, 18:35
opdk napisał/a:

Kiedys obudzimy sie z reką w nocniku bo jakiś psychol postanowi wysadzić dworzec, na którym Twoja matka bedzie kupować bilet.



Nie wiedziałem, że moja mama ma tak wielki zakres wpływu.

lwRazor

2013-02-01, 20:30
Dobra wrzuta. piwko ode mnie za naukowe ciekawostki ;)

PGY

2013-02-01, 20:47
Proste rozwiązanie na muslimów.

PustySocho

2013-02-01, 20:49
feluke napisał/a:


Jest to g. Bardzo prosty ale wciaz napalm a przy tym bezpieczniejszy niz pierwowzor bo nie zapala sie od byle pierdniecia.
Dodaj do tego saletre, sproszkowany magnez i aluminium a otrzymasz pirozel.

Tak wiec nie nazywaj ludzi debilami jak sam nim jestes. To ze cos nie ma identycznych skladnikow jak pierwowzor nie oznacza ze nie mozna tego nazwac jak orginal zeby wszyscy wiedzieli o co chodzi.


To nie jest napalm. Tylko coś podobne do napalmu.
Masz skład napalmu-B
Kod:
Napalm B has a commonly quoted composition of 21% benzene, 33% gasoline (itself containing between 1% and 4% (estimated) benzene to raise its octane number), and 46% polystyrene.
:)

KosmyK94

2013-02-01, 21:39
A czym to potem ugasić? :mrgreen:

taziu

2013-02-02, 01:51
Odciąć dopływ tlenu, jako że nie zawiera utleniacza. Rzuć na to koc, wrzuć płonącą rzecz do wody itp. Wiele razy eksperymentowałem z tym "napalmem" i nie jest to niewiadomo jak groźne :)

HAL-9000

2013-02-02, 12:15
ru_ziolo napisał/a:

Bez pieprzenia naukowego:
Najprościej napalm zrobić z benzyny i styropianu.
Rozpuszczamy w benzynie styropian aż do powstania gluta i voila.Gotowe.

Sprawdzone. Działa. Nie próbujcie gasić wodą.



Ni ch*ja nie działa.

Kiedyś robiłem coś przy aucie w garażu i mi się ta prosta receptura przypomniała, a że w pobliżu leżał kawałek styropianu ociepleniowego to połamałem go na drobniejsze i wsypałem do słoika z benzyną. Styropian puścił powietrze, pieniąc benzynę, skurczył się i tyle z tego było. Zrobiła się z tego gumiasta i niezbyt lepka, plastyczna masa. Chyba że Pb95 z shella jest ch*jowa.

Jako że od dziecka byłem w pewnym stopniu piromanem to mogę polecić do rozpuszczania tego typu specyfików jak styropian, aceton. Jest łatwo dostępny.

Dziedziu6

2013-02-03, 00:34
hmmm no koktajl molotova po takim upgradzie byłby całkiem zacny na ciapatych :)