18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Producenci "Last minute" ścigają za torrenty

pellle • 2014-06-27, 23:00
Cytat:

"Internauci, którzy w formie torrentów pobrali komedię Patryka Vegi "Last minute" mogą dostać wezwanie do zapłaty 550 zł - podaje Gazeta peel. Kancelaria adwokat Anny Łuczak w Warszawie wysłała już tysiące wezwań. Działa ona w imieniu spółki Ent One, producenta i dystrybutora filmu.

W wysyłanych pismach kancelaria zaznacza, że żądana kwota 550 zł jest "ograniczona z uwagi na ugodowy charakter wezwania". W rzeczywistości może ona wynosić nawet kilkuset tysięcy złotych."



czy ktoś już dostał takie coś? :mrgreen: pochwalcie się! :-D

550zł za ten film.. producenci chyba tak chcą zarobić na nim :lol:


źródło onet

dumad

2014-06-28, 11:09
Kolejne ch*jostwo jak pobieraczek.
Niech lepiej zajmą się tymi, którzy wrzucili ten film do sieci.
Podejrzewam że ten pan reżyser czy kto sam wrzucił w neta i tym sposobem chce sobie dorobić

____

2014-06-28, 11:48
1. posiadanie programów, gier bez licencji - karalne, ścigane na wniosek poszkodowanej firmy. Nie ma żadnych 48H dozwolonego użytku, czy dozwolonego użytku jeśli się nie udostępnia. Posiadasz pirackiego windowsa to jesteś kryminał i tyle :p
2. dozwolone jest posiadanie muzyki i filmów - bez licencji, na użytek własny. Nie ma ograniczeń czasowych (to jest dozwolony użytek, jeśli chodzi o ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Filmów i muzyki nie wolno udostępniać osobom trzecim, jedynie w ograniczonym stopniu osobom najbliższym (w domyśle domownikom).
3. wedle jakiegoś wyroku sądu najwyższego, sam numer IP nie stanowi dowodu że dana osoba dokonała przestępstwa, niezbędne jest udowodnienie że to właśnie ona korzystała z danego komputera w czasie gdy popełniono przestępstwo, dlatego podsyła się ugody które są uznaniem długu i przyznaniem się do winy.
4. piraci powoływali się na jakieś wymyślone ustawy, prawa do 48h posiadania pirata - żeby w razie wpadki mieć coś na obronę, gimbaza myśli do dziś że są takie ustawy naprawdę :)
5. obrona przed odpowiedzialnością? - "posiadałem router z wifi, nie posiadałem hasła, jakiś ch*j musiał się podłączyć i narobił syfu" - korzystać póki można, gdzieś już pod karą grzywny trzeba zakładać hasła na wifi (chyba szwajcaria)


DżesiPinkmen

2014-06-28, 13:02
Szok. Łącza szkoda na takie gówno.

hubi96

2014-06-28, 13:40
Gratulacje. 4,8/10 według filmwebu film zarobił. Nie tknął bym go nawet bramą a co dopiero adresem

@dumad
torrent działa w ten sposób że pobierając coś z sieci w tym samym czasie to udostępniasz. Samonapełniające się szambo dla produkcji tego typu

Ki...........ut

2014-06-28, 21:35
pierwszy raz o tym "arcydziele" słyszę, tak więc pewnie dzięki tej akcji uzyskali większy rozgłos niż dotychczas, a poza tym, kto normalny to ogląda, nawet zajebawszy z torrentów?

Ma1

2014-06-28, 21:37
Jak nie mam publicznego IP (jestem za NATem) to musieli by od mojego providera uzyskać informację, że to ja ssałem to badziewie. O ile się nie mylę bez nakazu sądu/policyjnego nie można tego udostępnić? W sumie samo to, że nakaz do mnie przyszedł daje dużo do myślenia

basew2

2014-06-28, 21:49
no to w ramach ugodowego POWINNI zapłacić KAŻDEMU kto był w kinie na tym filmie zapłacić 550zł!

~sensualna

2014-06-28, 21:50
assam napisał/a:

A ja mam takie pytanie jesli sie myle to niech ktos mnie wyprowadzi z bledu czy w pl nie bylo keidys tak ze pliki mogles pobierac i miec je na dysku ?bo pobierasz na uzytek prywatny ? czy ze do 48h mozesz je miec. Cos tam takiego gdzies mi sie obilo o uszy.


tak,ale na torrencie jest tak ze gdy pobierasz film to rozpowszechniasz go dalej a to juz jest dla nich piractwo

ellsworth

2014-06-28, 22:00
Generalnie to na podstawie samego IP ciężko udowodnić konkretnej osobie, że ściągała, bo przecież IP nie jest do osoby przypisane, a jak domownicy wzajemnie na siebie zaczną zwalać to jest nie do ustalenia czyja wina, a WiFi bez hasła to juz zupełnie bajka. Każdy to mógł zrobić i niech się znajdzie teraz taki co udowodni, konkretnej osobie że to ona a nie ktoś inny spośród 7 mld ludzi to zrobił.

ginx2666

2014-06-28, 22:03
Ha! Powodzenia - Pobierałem zza 5 proxy i mam na kompie 3 nortony!

is...........ay

2014-06-28, 22:06
swampman napisał/a:

a wiesz co to żart sytuacyjny? albo ironia i sarkazm ?

No patrz, i to wszystko udało Ci się zmieścić w tak krótkiej wypowiedzi. :brawo:

crystaldragon

2014-06-28, 22:17
No i dobrze ! to będzie grzywna za totalny brak gustu filmowego i próbę oglądania takiego gniota.




PS. A tak na serio to producenci nie mają żadnej mocy prawnej aby ściągać kasę. To jest coś w stylu pobieraczka, liczą na łatwy zysk od frajerów którzy się na to nabiorą. Najlepiej to zignorować, producent będzie bronił się rękami i nogami byleby nie zaczynać procesu sądowego gdyż jest on już z góry znany.

Quazzami

2014-06-28, 22:47
Ściągnę sobie dla jaj :D

Ol...........up

2014-06-28, 23:03
Widać, że "poszkodowani" twórcy są oderwani od rzeczywistości. Gdyby tak zażądali powiedzmy 50-100 zł to wpłaciłoby pewnie z 90% osób dla świętego spokoju, a tak za pół tysiaka to każdy będzie kombinował jak może.

BorgBorg

2014-06-29, 02:12
Ściąganie jakichkolwiek plików z torrentów jest absolutnie legalne tylko i tylko wtedy gdy kupiłeś oryginalny produkt ale ci się zj***ł.