18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Primitive Pathways, tworzenie własnego łuku + polowanie

Kelo821 • 2013-07-08, 21:24
Heja
Chciałbym przedstawić pewnego faceta nazywającego się Billy Berger. Gościu zajmuje się prymitywnymi sposobami polowania no i ogólnie polowaniem. Warto zwrócić uwagę na to że łuki i strzały wykonuje sam - jest o tym czteroodcinkowy tutorial.
To może zaczniemy od polowania na królika

Poniżej mamy test kamiennych grotów na upolowanej wcześniej sarence. Akcja od 2:18 ale polecam obejrzeć od początku
(jak to w tradycji, angielski wymagany na poziomie gimby)

Jak wspomniałem jest seria o tworzeniu swojego łuku, może kogoś to skusi do zrobienia swojej broni
Część 1.

Część 2.

Część 3.

Część 4.


Reszta filmów na kanale youtube tego pana:
youtube[.]com/user/primitivepathways/videos

mover2

2013-07-08, 21:39
Zamiast tego mógł iść do sklepu kupić sobie mięso. Chyba że jest cyganem

~DMT

2013-07-08, 22:25
Warto było poświęcic czas, żeby oglądnąc o tym łuku. Piwko jak najbardziej ;)

ZareFF

2013-07-08, 22:29
Zajebisty material! :-)

Crewloor

2013-07-10, 01:52
Zaraz znowu zlecą się p*zdeczki i obrońcy praw zwierząt: ,,Nie mogę tego oglądać", ,,Biedne zwierzaczki". k***a, ludzie, od zarania dziejów było tak, że człowiek wpie**alał mięso i taka jest kolej rzeczy. Szyneczka, którą tak smakowicie wcinasz na kanapce każdego dnia w robocie/szkole skądś się musiała wziąć. Więc przestańcie pie**olić, to jest sadol. Materiał bardzo dobry, klarownie opisany, wszystko dało się zrozumieć, piwo.

Rael3251

2013-07-10, 01:55
ale królikiem zaczęło trzepać :D

ropol

2013-07-10, 02:04
Crewloor,
gościu weź porządny rozbieg i jebni sobą w ścianę, rozumiem gdyby gość naprawdę głodował, czy nie miał nigdzie sklepu ale k***a może iść do mc donalda i nawpie**alać się jak prawdziwy amerykański wieprz, a tymczasem gość dla zabawy napie**ala w zwierzęta żeby przetestować swoje zabawki i nie jestem obrońcą zwierząt tylko obrońcą zdrowego rozsądku

PiotrekStW

2013-07-10, 02:22
Piwko! I temat ląduje w ulubionych.

Jozekban

2013-07-10, 02:54
ropol napisał/a:

Crewloor,
gościu weź porządny rozbieg i jebni sobą w ścianę, rozumiem gdyby gość naprawdę głodował, czy nie miał nigdzie sklepu ale k***a może iść do mc donalda i nawpie**alać się jak prawdziwy amerykański wieprz, a tymczasem gość dla zabawy napie**ala w zwierzęta żeby przetestować swoje zabawki i nie jestem obrońcą zwierząt tylko obrońcą zdrowego rozsądku


Racja, po co zabijać zwierzęta jak można zabijać ludzi:

kpiciel

2013-07-10, 03:00
mover2 napisał/a:

Zamiast tego mógł iść do sklepu kupić sobie mięso. Chyba że jest cyganem


Tak, bo mięso ze sklepu nie zostało wcześniej zabite.

Mruczuś

2013-07-10, 03:15
@kpiciel tylko, że on to robi dla zabawy debilu... najlepiej ze swoimi uwagami idź do rodziców, oni będą dumni.


Materiał całkiem spoko tylko jak mnie wk***iają te dopiski autorów typu "ang. na poziomie gimbazy" gdzie przy dzisiejszym zj***nym poziomie nauczania w gimnazjum Cię gówna uczą, a nie angielskiego. Jeśli się dzieciak sam nie zainteresuje też i nie będzie miał innych źródeł niż te gówna które są na lekcjach to gówno zrozumie z takiego filmiku. Więc z poważaniem jebnijcie się w łeb a potem piszcie ang na poziomie gimbazy jak sami nie potraficie rozróżnić na jakim "poziomie" to jest angielski. Tyle w temacie.

dawidrolf

2013-07-10, 06:04
Polujący z łukiem mają taką, nie zapisaną zasadę mówiącą o pewnym strzale. Łucznik wypuszcza cięciwę tylko wtedy kiedy ma pewność 100% skuteczności trafienia. Oczywiście zawsze może coś pójść nie tak, jednak stosując tą metodę zmniejsza się ryzyko niepotrzebnego ranienia zwierzaka.
Osobiście nie mam nic przeciwko polowaniom za pomocą prymitywnych metod, nawet jestem ich zwolennikiem. Jednak do "testów" można znaleźć lepszy obiekt od przedstawionego w filmiku. Jak coś upolujesz łukiem to zjedz to i ciesz się smakiem. To nie polowanie z ambony ze sztucerem (nie mówić mi jak się to odbywa, wiem o tym), z "drewnem" w rekach zwierze można podchodzić nawet kilka godzin, a tropić dzień lub dwa.

filu23

2013-07-10, 08:16
za zabijanie zwierząt h*j w dupe

Gienek2

2013-07-10, 11:45
moj starszy w latach wczesnego dziecinstwa zrobil sobie \podobny łuk, takie były zabawki. mówił, że też nim coś upolował

ChomikAdrian

2013-07-10, 11:53
Cześć i chwała bohaterom, za Billy Berger'a zawsze piwko.