18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Prezydent podpisał ustawę inwigilacyjną

lesiot • 2016-02-04, 19:56
Cytat:

Prezydent Andrzej Duda podpisał budzącą spore kontrowersje nowelizację ustawy inwigilacyjnej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Nowe prawo będzie obowiązywało od 7 lutego.

Według nowych przepisów, przyjętych przez Prawo i Sprawiedliwość, służby w ramach kontroli operacyjnej będą mogły – za zgodą sądu – podsłuchiwać, podglądać obywateli w środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne oraz kontrolować ich korespondencję (także elektroniczną).

Największe kontrowersje wzbudziły przepisy dotyczące inwigilacji internetowej (np. adresy odwiedzanych stron, wpisy w wyszukiwarce, adresy email itp). Dotychczas po pożądane przez służby dane internetowe prowadzący inwigilację musieli każdorazowo występować pisemnie do operatorów internetowych o dostęp do nich na tzw. „potrzeby prowadzonych postępowań”.

Według nowelizacji Prawa i Sprawiedliwości, służby będą mogły teraz uzyskać te dane drogą elektroniczną. Zmieniły się również cele na podstawie jakich służby mogą o nie występować – od teraz wystarczy, że inwigilujący stwierdzi, iż pożądane przez niego dane (adresy odwiedzanych stron, wpisy w wyszukiwarce, adresy email) potrzebne są mu do „zapobiegania lub wykrywania przestępstw”.

W praktyce oznacza to, że uchwalona przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizacja pozwala służbom na nieograniczone inwigilowanie każdego obywatela, bez wyraźnego powodu, bez zgody sądu i bez konieczności informowania o tym kogokolwiek.

Przyjętą przez PiS i podpisaną przez prezydenta Dudę nowelizację ustawy inwigilacyjnej ostro krytykowali Rzecznik Praw Obywatelskich, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Krajowa Rada Sądownictwa, Rada ds. Cyfryzacji, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych oraz organizacje pozarządowe i opozycja parlamentarna.



http://pikio.pl/prezydent-duda-podpisal-ustawe-inwigilacyjna/

Ork.Fajny

2016-02-06, 09:14
Dla wszystkich co nie wiedzą: Autor to troll albo kretyn, który regularnie tutaj przychodzi, leje na PiS, tylko że jest głupi i zamiast lać na nich tam gdzie się im należy to leje na nich tam gdzie im się nie należy albo zmyśla sobie sam "wydarzenia"...

Co do ustawy: Poprzednia ustawa nie zawierała w sobie regulacji co do podsłuchów. W świetle prawa to co nie jest regulowane(w tym zakazane lub limitowane zgodą sądów) jest całkowicie legalne i można to robić cały czas. Wszyscy debile płaczą że PiS chce podsłuchiwać a tak na prawdę to pisiory zrobiły dobrą rzecz jaką jest próba zapanowania nad tym kto kogo podsłuch*je i jakie widzimisię skłoniły tego kogoś do podsłuchu.

lesiot

2016-02-06, 10:06
Eeee... bystrzacha... chyba Ci się coś do reszty poj***ło od walenia konia do spotów PiSu.
Ustawa PO miała praktycznie takie same rozwiązania (ustawa PiSu została praktycznie przepisana) ale TK zakwestionował i dał 18 miesięcy żeby zmienić, a po tym czasie miała przestać funkcjonować (któregoś lutego tego roku). Więc nie pie**ol, że w poprzedniej ustawie nie było i nie działało coś.
Teraz TK nie da rady zakwestionować takiej samej ustawy (tej o prokuraturze też niestety) bo po skoku PiSu działalność do bieżących spraw została sparaliżowana (po to był skok na TK).
Więc pie**olisz i manipulujesz jak zwykle... przestań się kompromitować matołku. Już Ci tłumaczyłem, żebyś prosił innych o czytanie i tłumaczenie, dopóki nie nauczysz się czytać ze zrozumieniem.
Chyba, że rozumiesz i specjalnie z siebie debila robisz.

Ale cieszy mnie że prawda o PiSie tak Cię boli, że musisz jakieś bajeczki i kłamstwa wymyślać, manipulować, żeby zrobić laurkę.

Ork.Fajny

2016-02-06, 10:39
Lady Szydło to bejbe. Nie wiem czemu walenie konia to coś złego w tym przypadku... :(

Btw. Jak pikio czy jakiś ch*jowy lesiot chce udowodnić że nowe przepisy coś zmieniają na gorsze to powinien przedstawić linki do obu ustaw i opisać co się zmienia oraz wskazać miejsce w obu ustawach gdzie każdy czytelnik sam będzie mógł przeczytać i zauważyć różnice... Jesteś internetowym śmieszkiem i pustakiem budowlanym, któremu nie wolno ufać póki mi pod nos nie podstawi bezsprzecznych dowodów jakimi są m.in. treści obu ustaw i te zaznaczenia zmian...
Na serio... To jest internet a nie marsz KODu, Kropka nad I, Szklane oko/soczewka/czy jak to gówno z Miecugowem nazywa... Tutaj ja mam czas aby przeczytać Twój gównowywody i je przeANALizować. A analiza jest prosta: Przedstaw zmiany za pomocą oficjalnych państwowych źródeł i wtedy sobie rób newsy.

lesiot

2016-02-06, 10:56
O proszę... pajac, który sam jakieś brednie rzucił, że wcześniej nie było nic (oczywiście on nie udowadniał, że nie było wcześniej nic), teraz już się ocknął (jebnął się pusty łeb) i już zmienił zdanie co do swojej wcześniejszej wypowiedzi, już teraz wie, że były dwie ustawy... ja pie**ole jaka zmiana, czy jego mózg to przetrawi... godności i honoru nie ma więc o to się nie ma co martwić.
Ale żeby nadal udawać (w sumie nawet nie wiem co) rzuca na lewo i prawo, że coś trzeba jemu udowodnić (podkreślając przy tym że lubi anal - chyba tata mu coś w pupę wtyka), chociaż sam tego nie robi.
Aleś Ty "przebiegły" matołku... w szkole u profesor Pawłowicz tego się nauczyłeś?

Jakbyś na chwilę zdjął propagandowe okulary, to byś zauważył, że ustawą tą zachwycają się tylko media podległe PiSowi... wszystkie inne media nie zostawiają suchej nitki, ale oczywiście trzeba być debilem, żeby nie dostrzec tego i wymanewrowywać się jakimiś wymuszeniami, żeby coś matołkowi tłumaczyć. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem... nie mój problem, nie będę Ci tego na komiks przerabiał.

http://di.com.pl/ustawa-o-policji-to-inwigilacyjna-bomba-po-ja-podrzucila-a-pis-ja-zdetonuje-54073

Patrz matołku nawet narodowcy (tacy prawdziwi, a nie farbowani jak PiS) krytykują tą ustawę.
https://ruchnarodowy.net/narodowcy-przeciwko-ustawie-podsluchowej/

Tylko Ty jesteś jakiś na różowo i jak zaznaczyłeś analnie naznaczony do tego, żeby być deklem i czarować wszystkich, że wcześniej nic nie było.

Ja pie**ole, jakich kretynów PiS wychował... ale spoko, mnie to bawi, zaciesz mam... rób z siebie jeszcze większego debila, na szczęście tego prawo Ci nie zakazuje.

Ork.Fajny

2016-02-06, 11:04
Ja napisał/a:

Co do ustawy: Poprzednia ustawa nie zawierała w sobie regulacji[...]


Słowo poprzednia oznacza że mówię o czym co przedtem istniało a teraz zostało zastąpione przez kolejną. Ponownie. To jest internet. Tutaj nie wciśniesz tak łatwo komuś swojego bełkotu o tym że nie wiedziałem coś o jakiś dwóch ustawach... CZŁOWIEKU! Popraw się bo jak twój oficer prowadzący zoabczy jakie rzeczy bredzisz to przestanie Ci płacić. :(

I nadal chcę treści obu ustaw związanych z służbami specjalnymi z wyjaśnieniem co zmieniło się na gorsze i gdzie w treści obu ustaw mogę znaleźć fragmenty aby samemu to przeczytać i przeANALizować.

Słabiutko trollu. Słabiutko.

lesiot

2016-02-06, 11:20
DEBILU.
Poprzednia ustawa miała regulacja o czynnościach operacyjnych i dostępie do nich i właśnie TK zakwestionował i dał 18 miesięcy czasu na poprawę ustawy, co rzekomo zrobił PiS a nawet Ruch Narodowy uważa, że pogorszył to co było.

Patrz deklu bo nawet na propagandowych portalach o tym piszą:
Cytat:

Trybunał Konstytucyjny w lipcu 2014 roku uchylił przepisy dotyczące stosowania technik operacyjnych przez policję, inne służby. Dał parlamentowi 18 miesięcy na dostosowanie tych przepisów.


http://niezalezna.pl/74551-opozycja-manipuluje-ustawa-o-policji

Ork.Fajny napisał/a:

I nadal chcę


To se poszukaj... ktoś Ci broni?


Czytać nie umiesz, a ANALizować to się możesz z ojcem.

A znaleźć możesz w necie... trzeba tylko umieć mózgu używać.

Ork.Fajny

2016-02-06, 13:04
Ja chcę treści ustawy o służbach/policji/czyjakonasiętamnazywa i opracowania pod kątem inwigilacji! NATYCHMIAST leszczu!

lesiot

2016-02-06, 13:17
Ork.Fajny napisał/a:

Ja chcę treści ustawy o służbach/policji/czyjakonasiętamnazywa i opracowania pod kątem inwigilacji! NATYCHMIAST leszczu!



Jak nie dajesz rady z google.pl to napisz list do świętego mikołaja... a może do prezesa lub prezydenta się zwróć, oni na pewno mają.

A
Ork.Fajny napisał/a:

NATYCHMIAST leszczu!

to do tatusia w domu mów... skoro tak Cię wychował.

De...........37

2016-02-06, 16:02
Lesiot, odpuść. To jest debil. Płyta mu się kiedyś zacięła na "podaj mi na to 57839 dowodów z literatury naukowej z odpowiednio wysokim impact factorem" i tak już ma.

Ork.Fajny

2016-02-07, 09:03
Dexter37, ponoć misiu coś tam miałeś wspólnego z nauką, no nie? Jeśli dla ciebie debilizmem jest prośba o przedstawienie źródeł wiedzy to ch*jowa ta Twoja edukacja, albo jesteś pie**olonym kłamcą i smutnym człowiekiem, który chodzi po sadisticu i łże bez powodu.

Imie_jego_44

2016-02-07, 09:24
Uczciwy człowiek nie musi się bać ustawy inwigilacyjnej, ktoś kto ma coś do ukrycia - jak najbardziej.
Pewnie dlatego prawicy to nie przeszkadza, bo pozwala wyłapać przestępców i dewiantów, a lewaki kwiczą przeraźliwie,