18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdziwy kowal całuje młot równie delikatnie jak kobietę

Hektor29 • 2015-01-25, 10:36
Stanisław Moćko kultywuje rodzinną tradycję kowalstwa. Jest mistrzem w swoim zawodzie, bo odnalazł w nim magię.

emka1990

2015-01-25, 15:31
Chciałbym kupić ten stalowy zegar z tym grotem. Ma ktoś jakieś namiary? Ten z 0:58 ?? Rodzicom bym sprawił, bo piękne to jest po prostu. w razie co proszę o email:

jotcekaes@gmail.com

Blurey

2015-01-25, 16:03
Prawdą jest to, że dzisiaj włączam na zakładzie lasery wodne i robię w jeden dzień więcej, niż jego wszystkie pokolenia przez całe życie.

Du...........77

2015-01-25, 16:30
Blurey napisał/a:

Prawdą jest to, że dzisiaj włączam na zakładzie lasery wodne i robię w jeden dzień więcej, niż jego wszystkie pokolenia przez całe życie.


I wszystkie Twoje produkty są takie same i pozbawione jakiejkolwiek duszy. Od tego Pana otrzymujemy produkt, po którym widać, że w jego produkcję zostało włożone dużo serca, umiejętności i doświadczenia. To się tyczy wszystkiego. Mógłbym kupić sobie super nowoczesny kwarcowy (na baterię) zegarek, który z zerowym błędem pokazuje czas zawsze i wszędzie, ale nosze pasówkę Zenith'a z 1932 roku i choć zegarek ma swoje kaprysy i na jego serwis wydałem już "trochę", to został wykonany ręcznie, z dbałością o najmniejsze detale i do takiego przedmiotu człowiek przywiązuje się jak cholera. Nie wymieniłbym go na nic współczesnego.

powoluku

2015-01-25, 17:09
Ja mam ojca kowala, raz jak odwaliłem gruby numer ojciec tak się wk***ił że mnie trzepnął w potylice, zrobiłem prawie fikołka a łeb bolał cały dzień. Z chęcią bym spróbował kowalstwa ale nie mamy ani miejsca ani narzędzi.

Dhore

2015-01-25, 17:18
@Duke77

Dokładnie, tak samo jak mógłbym sobie kupić gotowy już nóż ostrzony pod jakimś specjalnym kątem, aby jak najdłużej trzymał ostrość i wykonany z jakiejś specjalnej stali, ale wolałem sobie zrobił własnoręcznie nożyk, zadbać o wszystkie detale, wykończenia, kształt itd. Nie jest doskonały, ale dużo lepiej się użytkuje i cieszy oko.

gonzales1988

2015-01-25, 17:54
świetny filmik :) szkoda tylko, że pedalska muzyka

Luqas95

2015-01-25, 21:38
to jest hardcor przez duże H
Może i laserem wytniesz wszystko jednakowe ale to masowka a ten pan robi custom
A Custom jet dla wbranych a nie dla plebsu
Tak samo jak kupuje sie recznie wykonane bo to jest coś więcej niz żecz to poświęcony czas
piękna sprawa metal i żelazo wyżarzać
amlotami kształty nadawać i

sebastian1992

2015-01-26, 01:45
"Blurey"]Prawdą jest to, że dzisiaj włączam na zakładzie lasery wodne i robię w jeden dzień więcej, niż jego wszystkie pokolenia przez całe życie





To że MC Donald dziennie wykarmi więcej ludzi niż moja babcia wykarmiła przez całe życie,nie zmienia faktu że to do niej wolę chodzić na obiad.

Umyj_Nogi

2015-01-26, 11:29
Szkoda że takie zawody są zapominane.. :(

level1989

2015-01-26, 13:25
też jestem kowalem, nie pamiętam czy w Lineage czy Warcrafcie

De...........37

2015-01-26, 14:40
Cytat:

Nie jest doskonały, ale dużo lepiej się użytkuje i cieszy oko.



Noże "niefabryczne" od początkujących nożorobów to zwykle kawałek gówna i użytkuje się dużo gorzej od niekoniecznie drogiej masówki. Nie dajcie sobie wmówić, że robione ręcznie to lepsze bo to gówno prawda. Można zrobić dobrze masowo tak samo jak można zrobić ch*jowo-ręcznie.

Blurey

2015-01-27, 13:05
sebastian1992 napisał/a:

"Blurey"]Prawdą jest to, że dzisiaj włączam na zakładzie lasery wodne i robię w jeden dzień więcej, niż jego wszystkie pokolenia przez całe życie





To że MC Donald dziennie wykarmi więcej ludzi niż moja babcia wykarmiła przez całe życie,nie zmienia faktu że to do niej wolę chodzić na obiad.



Z tymi laserami zależność jest raczej taka, że maszyna zrobi to 1000000x lepiej i podobnie szybciej, z dokładnością i bezdusznością do tysięcznych milimetra. Dla tego kowale mogą sprzedawać dzisiaj tylko w ten sposób, w jaki sprzedaje pani halinka na czarno warzywka na ryneczku i to tylko, jeżeli chodzi o takie śmieszne drobazgi. Mc donald to jakościowe gówno.


Cytat:

Może i laserem wytniesz wszystko jednakowe ale to masowka a ten pan robi custom



Mogę wyciąć co dusza zapragnie. Co narysuje, lub zaprogramuje.

Cytat:

Nie dajcie sobie wmówić, że robione ręcznie to lepsze bo to gówno prawda. Można zrobić dobrze masowo tak samo jak można zrobić ch*jowo-ręcznie.



Oczywistą prawdą jest, że maszyna, która produkuje wały korbowe do samochodów/statków zrobi lepiej, niż zajechany przez życie dziadek z początkującym Alzheimerem.

Wszystkie dzisiejsze zegarki warte grubą kasę robione są przez precyzyjne maszyny, a tylko pracownik składa to wszystko ręcznie w całość. Lekko modyfikując linie produkcyjną, z rolexa można zrobic masówkę na globalną skalę, z tą sama elegancją, wytrzymałością i trwałością. W tych czasach maszyny są już tak rozwinięte, że docenia się coś gorszego, znacznie droższego, acz zrobionego przez ludzką dłoń.