18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdziwa historia Islamu

gówniaczek • 2013-06-12, 18:00
Wiem dobrze o dziale Religia i Polityka, ale chciałbym, aby zobaczyło to jak najwięcej osób.

Wiem, że ten temat jest ostatnio modny, szczególnie na sadisticu. Ale wszyscy mówią jaki Islam jest, nie mówią za to w jaki sposób stał się tak silny, tak popularny. Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Afryka została podbita przez Islam. Przecież nie zawsze kraje arabskie takimi były. Bardzo wiele z nich niegdyś było krajami Chrześcijańskimi i zostały... podbite przed muzułmanów. Ale jak to się stało? Spytaj wykładowcę/nauczyciela historii, to Ci powie, że nie wie.







Calis

2013-06-13, 01:44
Dobry, rzetelny występ. Wchodząc dziś tu na forum byłem ciekaw czy coś jeszcze może mnie zaskoczyć: może, bo dowiedziałem się czegoś więcej o historii, której jestem wielbicielem. Tu mnie ma miejsca na teorie, to są same fakty.

Wojna trwała od zawsze, od roku 600 n.e. Czasy się zmieniają, warunki ewuluują , dlatego też sposób prowadzenia walki się zmienił. Jednak nanosząc miejsca bitew starożytnych, średniowiecznych i WSPÓŁCZESNYCH ataków terrorystycznych możemy wyciągnąć tylko jeden wniosek. Ich wojna trwa, niestety, sięgając coraz to dalszych terenów.

PS: Założę się, że w meczetach uczą właśnie takiej historii, "walczącego islamu od zawsze. A teraz będącego dekadę od zwycięstwa"