18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawda słoniach cyrkowych

zygmuntor • 2013-07-21, 15:12
Te sprytne słonie w cyrku, jakie są szczęśliwe, silne, inteligentne i piękne! Nikt nie podejrzewa, że ich całe życie, już od narodzin, jest pełne cierpienia i przemocy. W każdym cyrku w ramach tresury przeprowadza się "złamanie charakteru", które rozkłada ducha słonia, gdy jest jeszcze bardzo mały i wrażliwy.
Pierwsze sześć miesięcy po urodzeniu mały słonik przez 23 godziny na dobę przywiązany jest za nogi linami i łańcuchami, które są tak krótkie, że nie pozwalają praktycznie na żaden ruch. Odstawiany jest też od matki, co ułatwia złamanie jego psychiki.


Słonia przywiązuje się do matki

Okres ten kończy się, gdy słoń poddaje się i przestaje walczyć o swoją wolność. Szkolenie wstępne na posłuszeństwo polega na prowadzaniu skrępowanego słonia przez grupę 6-7 ludzi, tak, żeby nauczył się, że jest od nich w 100% zależny.
Słoń następnie wyprowadzany jest na trening zasadniczy.

Nierzadko uczy się go posłuszeństwa za pomocą elektrycznych pałek.

To trwa gdzieś do 18-22 miesiąca życia słonia. Pod groźba duszenia liną, elektrycznej pałki, pałki z pazurem słonik jest uczony kładzenia się, siadania, wstawania na komendę i innych "sztuczek" nienaturalnych dla zwierzęcia.



Dopiero po treningu wstępnym przychodzi czas na pracę zespołową.


I co dalej myślicie, że słonie w cyrku są szczęśliwe?

źródło: http://www.weirdpalace.com/barbaric-way-to-train-circus-elephant/

AdresatkaNieznana

2013-07-21, 21:09
co jak co, ale za znęcanie się nad zwierzętami - ch*j im w dupy.

jaca0

2013-07-21, 21:31
Mogę oglądać zdjęcia, filmiki na których są zmasakrowane ciała ludzkie i nic. Ale jak mam oglądać o zwierzaczkach to aż mi źle na moim zimnym, czarnym serduszku :<

оlcia

2013-07-21, 21:34
To straszne.. A tępy lud łazi do cyrku, po ch*j?

bioder

2013-07-21, 21:44
Gdybym był takim słoniem to bym przeszedł na islam i wyj***ł ten cały CYRK w ch*j... :-P

Qpt

2013-07-21, 21:50
Nawet jeśłi się tym przejmuję to i tak nic nie zmienię, więc po co sobie w ogóle zawracać głowę?

coopra

2013-07-21, 22:04
Zacznijmy od tego, że porządny cyrk (w Polsce: Korona, Zalewski) szanuje swoje zwierzęta, gdyż to ich źródło zarobku. Moja matka miała okazję jeździć z takim cyrkiem, choć co prawda dawno (pomagała własnie przy tych zwierzętach) i nie wyobraża sobie innego traktowania takiego zwierzęcia. Obchodzili się z nimi jak ze świętością, coby tylko nie zachorowały, były radosne (udany pokaz) i chętne do zabawy (bo przecież pokazy to ma być zabawa!). To, co tu pokazujecie to albo pic na wodę i nie cyrk, albo cyrk który od samego początku winien być skazany na zamknięcie i nie nazywać się cyrkiem. Co prawda od pracy mojej mamy w cyrku trochę lat minęło, ale nie sądzę, żeby się coś zmieniło. No ale - manipulacja "przeokropną i nieludzką" fotką + podpisem że cyrk, działa.

Matmer

2013-07-21, 22:07
~Prometeus_Coprophagus Jaki ty k***a tępy jesteś. Juz sa fakt że coś Ci lata koło ch*ja świadczy o tym że masz fantazje. Ten słoń jest mądrzejszy od Ciebie no i w dodaktu ma ch*ja, chyba mu zazdrościsz.

Hanniballl

2013-07-21, 22:09
Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Zgadnij - jak bardzo (w skali 1-15) lata mi to koło ch*ja?




Oooo patrzcie jaki twardziel :idzwch*j: Zrób screenshota (możesz aparatem, ale pamiętaj że jest też taki magiczny przycisk na klawiaturze) i pochwal się kolegom :chomik:



Jak tobie będą przykładać elektryczną pałę do ch*ja, to też każdemu to będzie latać, nie bój się :ok:

Atoco

2013-07-21, 22:49
@~Prometeus_Coprophagus

Myślę że na czubku to masz, czyli jakieś 7 ;)


PoloRaulen

2013-07-21, 22:57
Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Zgadnij - jak bardzo (w skali 1-15) lata mi to koło ch*ja?



Okej może Ci latać koło ch*ja jakiś murzyn żyd czy inny popapraniec ale kurde miej choć troche współczucia zwierze nie jest niczemu winne. Nie chodzi o ból dupy ale na tym świecie to normalne zostały tylko zwierzęta.

Pizkes

2013-07-21, 23:51
Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Zgadnij - jak bardzo (w skali 1-15) lata mi to koło ch*ja?



Oj, pokazał żeś jaki jesteś zajebisty i cool... tępy, j***ny, buraczany ch*ju. Kto krzywdzi, pozwala, lub wykazuje obojętność wobec krzywdzenia jakiejkolwiek istoty zasługuje na srogi wpie**ol i połamanie nóg. Jestem za zasadą "oko za oko". Może Ciebie gnoju przywiążemy linami za kończyny i będziemy "łamać" twoją(specjalnie z małej) psychikę? Ciekaw jestem, jakbyś się czuł, gdyby ktoś ię krzywdził(bił, zabijał, gwałcił-choć wątpię, żeby cię patykiem ruszył), a ktoś inny, kogo poprosiłbyś o pomoc odpowiedziałby "Zgadniesz, jak bardzo koło ch*ja mi to lata?"

Chory gnoju.

modyf

2013-07-22, 00:01
ej, a kto ostatnio gdzieś cyrk widział? tak sobie myślę, i chyba już parę dobrych lat o żadnym nie słyszałem...

lisek911

2013-07-22, 00:03
Widziałem już podobny materiał na hardzie, a ten kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, że cyrk to jedno wielkie kurestwo. Kiedyś może fajnie było na to popatrzeć chociaż nigdy jakoś mnie do cyrku nie ciągnęło, ale dzięki temu portalowi jestem przeciwny takiej j***nej męczarni zwierząt.

Zielonek92

2013-07-22, 00:44
Powiem tak: j***ć Cyrk ! :)