18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawda o lewitującej desce Lexusa.

mamut360 • 2015-08-06, 00:53
Pojawił się niedawno filmik przedstawiający tą deskę jako wynalazek nieodstający od tego pokazanego w filmie "Powrót do przeszłości".

Prawda jest taka, że filmik to była zmontowana reklama a nie "próba wynalazku". Deska musi jeździć po specjalnych szynach, a skatepark na którym była demonstracja został skonstruowany tylko w celu nakręcenia reklamy dla Lexusa. Wszystkie szczegóły zawarte są w poniższym filmiku.

Wymagany Angielski




Ehh, zawsze jak coś się wydaje rewolucyjne, okazuje się że po prostu marketingowcy nas dymają. :banany:

~Velture

2015-08-06, 01:20
O k***a.... też mi szok. Po nastu sekundach już widzę technologię sprzed 10 albo i lepiej lat gdzie schładzano magnesy neodymowe które lewitowały nad metalem czy jakoś to tam było, mam to w dupie.

Doj***li sobie reklamę i co? Taka bardziej prawdziwa 'deskorotka' (bo tak to tłumaczyli) już istnieje i był temat gdzie była nawet strona do kickstartera dla tego projektu ale niestety to też gówno i wymaga specjalnej powierzchni tak jak tutaj ale tam nie musisz pie**olić się ciekłym azotem bo tamto leci na bateriach.

Psilocke

2015-08-06, 02:09
Tak na dobrą sprawę, dopóki nie wynajdziemy monopoli magnetycznych to taka zabawa będzie nie możliwa.
Lub może inaczej, nie możliwa dla człowieka.
Jesteśmy w stanie w tej chwili stworzyć magnesy (w większości elektro), które oprą się sile grawitacji. Jednak ich zasilanie etc. to kosmiczna technologia.
Pochłania masę energii a samo sterowanie itd zajmuje przestrzeń sporego pokoju mieszkalnego.

cys23

2015-08-06, 10:08
No imbecyle...unosi się w powietrzu? Unosi...Skejty na niej śmigają? No śmigają...Gdzie problem? Nawet po specjalnym skejtparku, ja bym się śmignął na latającej desce...

Cytat:

widzę technologię sprzed 10 albo i lepiej



A wiesz, że Tesla opracował sposób na bezprzewodowy transport prądu, co zaczęliśmy używać ponad 60 lat później?

hejtery...Dzisiaj deskolotka na szynach w skejtparku oprata na 10-letniej technologii, jutro jetpaki i latające węże! troszkę optymizmu!

rai87

2015-08-06, 11:24
Velture napisał/a:

O k***a.... też mi szok. Po nastu sekundach już widzę technologię sprzed 10 albo i lepiej lat gdzie schładzano magnesy neodymowe które lewitowały nad metalem czy jakoś to tam było, mam to w dupie.



Sprostowanie. Nie 10, a aż ponad 50. Pierwsze prace nad koleją Maglev (oparta na tej samej technologii) rozpoczęto w połowie lat 60. Trudno mi powiedzieć kiedy wynaleziono silnik liniowy, pewnie dużo wcześniej.

cys23 napisał/a:

No imbecyle...unosi się w powietrzu? Unosi...Skejty na niej śmigają? No śmigają...Gdzie problem? Nawet po specjalnym skejtparku, ja bym się śmignął na latającej desce...



A wiesz, że Tesla opracował sposób na bezprzewodowy transport prądu, co zaczęliśmy używać ponad 60 lat później?

hejtery...Dzisiaj deskolotka na szynach w skejtparku oprata na 10-letniej technologii, jutro jetpaki i latające węże! troszkę optymizmu!



cys23 napisał/a:


A wiesz, że Tesla opracował sposób na bezprzewodowy transport prądu, co zaczęliśmy używać ponad 60 lat później?



No nie wiem czy można powiedzieć, że wykorzystujemy, kiedy obecnie potrafimy to zrobić na odległość paru cm (bez znaczących strat). Jedynym obecnie zastosowaniem tej technologii jest bezprzewodowe ładowarki i to jest najnowszy wynalazek, więc nie 60 lat, a ponad 100 i nadal sensowne zastosowanie tej technologii jest tylko dalekim marzeniem.

Syn_Milionera

2015-08-06, 19:42
No i za tą fałszywość już nigdy nie kupię Lexusa. Pozostaję przy mercedesach.

vulthoom

2015-08-06, 22:28
"okazuje się że po prostu marketingowcy nas dymają."

Chyba k***a ciebie dymają frajerze!

Meadow

2015-08-06, 22:29
serio ktoś wstawił filmik z komentarza i zrobił z tego nowy temat?

DuckDodgers

2015-08-06, 22:39
mamut360 napisał/a:



Ehh, zawsze jak coś się wydaje rewolucyjne, okazuje się że po prostu marketingowcy nas dymają. :banany:



Chyba ciebie... Hoverboard z Powrotu do Przyszłości to jednak nieprawda... to ci niespodzianka :facepalm:

kreatywnakrowa

2015-08-06, 23:23
Zatem myślałeś, że Lexus wymyślił antygrawitację. Biedne dziecko.

kokos_123

2015-08-06, 23:30
każdy ogarnięty jako tako w "fizyce i bajerach" widząc pierwszy filmik zrozumiał o co chodzi.

Po drugie, zrobili to zrobili, oczywiście że dla frajdy nikt nie będzie wydawał grubych milionów na takie zabawy.

Po trzecie lexus sam zamieścił filmik wyjaśniający jak to zrobili

Po czwarte, było to już wyjaśnione w komentarzach pod oryginalnym filmikiem

Kiwi110

2015-08-07, 23:15
Wystarczyło poczytać szczegóły na stronie Lexusa.
Tam było wszystko opisane. ;)

chrunk

2015-08-08, 11:04
Wejdź na YouTube, wpisz sobie Crave - Taking a spin on a real-life hoverboard.