18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Prawda o fotoradarach już oficjalnie...

modyf • 2013-09-11, 13:39
Dla urzędników liczy się tylko jedno.

Gdy sfotografowana przez radar rencistka poprosiła o rozłożenie spłaty mandatu za przekroczenie prędkości na raty, usłyszała, że powinna ograniczyć wydatki na życie. Wyjaśniono jej też, że interes publiczny polega na "zapewnieniu maksymalnych dochodów po stronie budżetu państwa" - informuje gazeta.pl.

77-letnia kobieta otrzymała mandat w wysokości 300 zł za przekroczenie prędkości w Łomiankach. Ponieważ jest ubogą rencistką, postanowiła poprosić o rozłożenie mandatu na raty. Urzędnicy z GITD dokładnie jednak przyjrzeli się jej finansom i orzekli, że może zapłacić natychmiast cały mandat – ma bowiem miesięcznie 187 zł oszczędności.

W specjalnym piśmie urzędnicy wyjaśnili również rencistce, dlaczego tak niezbędne jest pobieranie każdej złotówki za mandaty. Urzędnicy stwierdzili, że muszą się kierować "interesem publicznym", a jako takowy rozumieją:

Potrzebę zapewnienia maksymalnych środków po stronie dochodów w budżecie państwa, ale również jako ograniczenie jego ewentualnych wydatków, np. na zasiłki dla bezrobotnych czy pomoc społeczną.

Wygląda więc na to, że zdaniem urzędników fotoradary służą nie tyle bezpieczeństwu na drogach, co budżetowi państwa. Potwierdzili w ten sposób - celowo, lub nie - obiegową opinię krążącą wśród kierowców.

A w obliczu tak poważnych argumentów rencistka oczywiście mandat zapłaciła i wsparła tym samym budżet państwa.

Autor: Paweł Rybicki | pawel.rybicki@hotmoney.pl
Zajumane z hotmoney.pl

en...........an

2013-09-11, 13:44
Przecież od dawna wiadomo że chodzi tylko o kasę. Oni mają głęboko w dupie czy rozjebiecie się na pobliskim drzewie. Tylko kasa się liczy.

161ZT650

2013-09-11, 13:56
Już wierzę że 77 letnia babcia zapie**ala po łomiankach przekraczając prędkość o minimum 30 na godzine :D


Splifcior

2013-09-11, 15:44
Już żygam tym urzędniczym ścierwem... Gdzie leży granica wytrzymałości w tym narodzie?

Szron

2013-09-11, 15:46
Darmozjady pie**olone.
Przecież te pasożyDy tylko przejadają te pieniądze.
Przejadają nie produkując nie poza odchodami.

MrCollie

2013-09-11, 16:27
Czyli już oficjalnie powiedzieli:
pie**ol się, zdychaj z głodu i oddaj nam twoje pieniądze.

Swka

2013-09-11, 16:37
Ameryki nie odkrywasz. Można śmiało rzec, że władza (politycy i ich pupile) to największa mafia świata (z taką różnicą że mało kiedy robią krzywdę fizyczną innym, żeby się nie wydało ;) ), która nie martwi się o ludzi, tylko o swój portfel. Jedyne lekarstwo to Wyj***nie ich w p*zdu!

KrisCFC

2013-09-11, 16:38
Poproszę jakiś dowód, że takie coś miało miejsce...bo 77 letnia babcia za kółkiem?.. moja ma prawie 73 i ledwo chodzi a ta jeszcze se popie**alała autem jak wariatka?... Nie wierzę ;)

hgh

2013-09-11, 17:05
Bidulka rencistka zapie**ala furą, a ja ZTMem. -.-

PS nie, nie jestem biedny, tylko najpierw mieszkanie, później fura.

Jesuz

2013-09-11, 18:22
Co wy, nie czytacie tekstu?
Cytat:

Urzędnicy z GITD dokładnie jednak przyjrzeli się jej finansom i orzekli, że może zapłacić natychmiast cały mandat – ma bowiem miesięcznie 187 zł oszczędności.



Nie jest to biedna schorowana emerytka skoro stać ją na zapie**alanie autem ponad ograniczenia - stać też na 300 zł mandatu.

EOT. Niech płaci i "głoduje".

Extraordinary_Gentleman

2013-09-11, 18:58
k***a, 6 lat pracy po 10-12h na dobę, czasami 7 dni w tygodniu bez przerwy i nie stać mnie na auto, a co dopiero na zapie**alanie i mandaty. A biedną schorowaną rencistkę za 831.15/miesiąc stać? k***a paranoja. Jakaś farsa. Niech mi ktoś sprzeda pomysł jak przy takiej kwocie mieć auto, jeszcze je opłacać i tankować. Chyba gryzie podeszwy na śniadanie i kolacje.

macomac

2013-09-11, 19:17
Było zapier dalac??

demz

2013-09-11, 19:21
Nie kupuję tego, że takie pismo w ogóle istnieje. Kolejna zmyślona historyjka.

Al-Yazir_Ima_Fhatti

2013-09-11, 19:32
fotoradary powinny być tylko za światłami oraz na pasach gdzie są szkoły tak to tylko suszarka + wideorejestratory a nie jedziesz trasną a tu co 1km fotoradar i ch*j wie po co.. z Katowic do Warszawy to można prawko stracić na 30km..

lkwdtr

2013-09-11, 19:33
Artykuł o tym był w GW. Tylko, że tam napisane było, że babcia przedstawiła dokumenty, że jest chora na jaskrę, arytmię i nadciśnienie. A sprawa toczy się już około roku. Babcia zamiast uzbierać przez ten czas kasę, pisała kolejne pisma do GITD.