18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Praktyczny uchwyt na kubek

kietong • 2014-09-18, 11:25
Cytat:

Czy zdarzyło wam się kiedyś rozlać kawę lub napój w samochodzie? Na pewno. Nawet kubki z wieczkiem potrafią zrobić psikusa. Z pomocą nadchodzą majsterkowicze z Węgier, którzy zaprojektowali uchwyt na kubek z mechanizmem podobnym do żyroskopu. Zobaczcie, to działa!

PS. A pamiętacie jak w Initial D Takumi trenował jazdę z kubkiem kawy, aby nie wylać ani kropli?





Ziomek wynalazł zajebisty żyroskopowy uchwyt do samochodu. Filmik nie jest jakoś jebitnie widowiskowy, jednakże polecam próbę terenową od 1:28 - robi wrażenie. Warto zwrócić uwagę na uniwersalność i łatwość montażu. Na koniec ziomek żali się, że nie ma hajsu na masową produkcję.

Żródło: http://www.topgear.com.pl/praktyczny-uchwyt-kubek-nie-wyleje-sie-nic,video,filmy,4666

Pozdrawiam

ropol

2014-09-18, 21:42
To co ten gość zrobił nazywa się zawieszeniem Cardana, a nie "uchwyt żyroskopowy" choć rzeczywiście używa się go co budowy giroskopów (polecam przeczytać biografie pana Cardana, a w szczególności to jak zmarł)

Bodzio 1

2014-09-18, 21:50
A jak kubek wyjąć i napić się w czasie jazdy lepszy będzie kubek nie kapek

saikomiki

2014-09-18, 22:06
walnąć na to logo apple i hamerykańce będą kupować po 1000$ za sztukę.

soniq

2014-09-18, 23:32
Sprytnie, aczkolwiek CELOWO nie ma ani jednej sceny z raptownego hamowania. Przy tym rodzaju manewru, kubek spodnią częścią uderza w panel samochodu ( jeśli by wydłużyć odpowiednio ramie, straci na całokształcie) i nie ma bata - musi się ulać. A poza tym nie ma siły, żeby zrobić tego typu gadżet o takiej czułości na nagłe zmiany poziomu koszt byłby kosmicznie nieopłacalny dla przeciętnego szaraka.

P.S. wystarczy wieczko do kubka

seracon

2014-09-19, 09:24
Szczerze mówiąc to jakbym miał kupować samochód w kategorii Mercedesa S-klasy to chciałbym, żeby właśnie taka podstawka była zamontowana.

Normalnie bym sobie tego nie kupił, gdyż jak jestem w trasie to uważam picie kawy przy stoliku na stacji za coś dużo wygodniejszego niż za kierownicą.

LaChupacabra

2014-09-19, 10:11
Widziałem takie rozwiązanie już dwadzieścia lat temu w "5, 10, 15".