18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pozytywny Wykład UW o grafenie... komentować sadole...

panmorda • 2014-06-23, 02:26
Zainwestujcie chwile i wesprzyjcie dobrym słowem nasze biedne uczelnie...
POLECAM 45 minutę, to dalej o nadrukach na kartkach to to co Polska mogłaby robić na skalę światową... No oczywiście SAMSUNG może nas wyprzedzić.
Bardzo dobry wykład moim zdaniem.

Falsum

2014-06-23, 05:12
Nawet na poziomie takich projektów widać, jak wielki wpływ na powodzenie, lub niepowodzenie przedsięwzięć ma rzeczywistość polityczna.

Co do samego grafenu. Fizykiem ani chemikiem nie jestem [do biologa mi najbliżej], ale mam nadzieję, że nastąpi jakiś nagły postęp w tej sprawie.
[chociaż Azoty mają niby zostać wyrwane z polskich rąk, to kto wie... może wystąpią jakieś nowe utrudnienia/problemy]

pi...........ja

2014-06-23, 11:24
Zakład, że patent już jest sprzedany dla dobra ludzkości? Przecież taka Polska nie da rady tego produkować, tak jak było z niebieskim laserem.

RockyWood

2014-06-23, 11:39
merykanie mają już podobno coś lepszego więc na ch*j komu grafen.

olex

2014-06-23, 13:44
jej czytalem o tym z rok temu, nasi a dokladnie chyba jeden (bo 90 % dr prof stac tylko na odtworcza prace) opracowal metode otrzymywania go na skale przemyslowa dosyc tanim kosztem, ale patenty i ruszenie całej machiny kosztuje i co? jak zwykle brak $, a wystarczyloby zabrac j***nym kapelana lub innym nierobą 13 pensje i dalej samo by pyklo

Tassadar

2014-06-23, 18:02
Temat stary i przesądzony od dawna. Żaden Polak na tym nie zarobi, patent na tworzenie tego zostanie albo już został sprzedany. Brytole od nas kupują śladowe ilości do badań. Tak czy siak nic z tego nie będzie. Taki jest nasz kraj.

panmorda

2014-06-23, 20:53
Temat nie jest przesądzny!! Skoro możemy choć troche sobie grafenu robić, to możemy go testowac i wpadać na nowe pomysły z nim związane. Poza tym.... Chodziło mi też o fakt istnienia tak genialnego materiału i ogromu w jaki można go wykorzystać. Jak tylko zacznie sie produkcja tego na masową skalę to będzie niezły skok do przodu... Jestem jednak przekonany, że na razie to pozostanie w LABOratoriach, bo boją się co z takim materiałem albo z takigeo materiału mógłby zrobić jakiś półgłówek albo terrorysta... Jakby to było w detalu... przecież kamizelki prawie nie widoczne z tego można zrobić, już nie mówiąc o nożach nie tępiących się nigdy a poza tym cienkich jak jeden atom... To są pomysły które mi wpadły teraz a niektórym idiotom nie brak polotu w tych sprawach.

Nemayu

2014-06-24, 16:36
Nie chce mi się teraz oglądać, ale jeśli jest o grafenie to pewnie ciekawe. Łap piwo, może kiedyś obejrzę.

Tassadar

2014-06-24, 20:20
panmorda
Masz w ogóle świadomość w jakim ty kraju żyjesz?

Lasarr

2014-06-27, 02:24
Nie moga sprzedac patentu przez najblizsze 50 lat, problem jest bo Pawlak ucial finansowanie dalszych badan, przez co gowno bedzie.

panmorda

2014-06-30, 16:03
nawet usa ma problemy z wdrażaniem nowych rzeczy... Ale mają zajebiste rozwiązania na to...

Ork.Fajny

2014-07-01, 14:25
panmorda napisał/a:

nawet usa ma problemy z wdrażaniem nowych rzeczy... Ale mają zajebiste rozwiązania na to...


USA to Federacja. Poza tym sporo uczelni jest prywatna. Więc ten cały post jest pozbawiony sensu.