18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pozwolenie imigrantowi utonąć w weneckim kanale

fantastico • 2017-01-26, 20:33
W weneckim kanale tonął imigrant obrażany z brzegu przez gapiów, empatia widowni głęboko wryła mu się w psychikę gdy szedł na spotkanie Posejdona.


donkapusta

2017-01-26, 20:39
I to jest właśnie istota wolności.

~DMT

2017-01-26, 20:42
Skoro Wenecja, to mitologia Rzymska, a nie Grecka. Neptun, panie fantastico...

fantastico

2017-01-26, 20:57
MaszAyahuaskę napisał/a:

Skoro Wenecja, to mitologia Rzymska, a nie Grecka. Neptun, panie fantastico...



Masz rację ale nie odwoływałem się do mitologii, a obydwaj związani ze środowiskiem wodnym ;) Także faux pas nie popełniłem :)

~DMT

2017-01-26, 21:06
fantastico napisał/a:



Masz rację ale nie odwoływałem się do mitologii, a obydwaj związani ze środowiskiem wodnym ;) Także faux pas nie popełniłem :)





:amused:

Swinkiers

2017-01-26, 22:10
Nie ma co się dziwić, że w Wenecji śmierdzi i woda jest taka brudna, wszystko to przez "kąpiących się" imigrantów.

HL_3

2017-01-26, 22:13
ale to w końcu się utopił czy nie?

SirMajkel

2017-01-26, 22:23
ludzie robili się zbyt rozumni i zaczynali powoli łapać, że rząd jest do dupy, więc co robi władza?... cofa nas do średniowiecza.

szczupak123

2017-01-26, 22:24
@ up2 żyje, te trzecie koło uratowało mu życie

HL_3

2017-01-26, 22:27
@up zawiodłem się :cry:

kamuha

2017-01-27, 01:16
szczupak123 napisał/a:

@ up2 żyje, te trzecie koło uratowało mu życie


ale on nie potrzebowal kola. Chcial zeby mu rzucili nowego iphona.

kubol88

2017-01-27, 11:12
Przepłynal całe morze Śródziemne i jeszcze nie nauczył się pływać

fantastico

2017-01-27, 12:14
szczupak123 napisał/a:

@ up2 żyje, te trzecie koło uratowało mu życie



W internecie opublikowano nagranie wideo, na którym widać, jak migrant z Afryki tonie w Grande Canal w Wenecji. Zgromadzeni gapie nie byli skorzy do pomocy.

Jedna z osób krzyczała: "Wracaj do domu!".

"On jest głupi. Chyba chce umrzeć" - wtórowała jej inna.

Pasażerowie łodzi, która przepływała obok, rzucili topielcowi trzy koła ratunkowe, jednak ten ich nie chwycił. Jeden z gapiów powiedział wówczas: "Niech tam umiera".

Nikt z obecnych nie ruszył migrantowi na pomoc. W końcu prąd wciągnął go pod wodę i Afrykańczyk utonął. Ci sami ludzie, którzy oglądali całe zajście, byli później świadkami, jak służby ratunkowe wyciągają ciało topielca.

Ofiarą okazał się być 22-letni Gambijczyk, Pateh Sabally.

"Nie chcę nikogo oskarżać, ale chyba można było zrobić więcej, aby uratować tego człowieka" - powiedział lokalny rzecznik stowarzyszenia ratowników medycznych we Włoszech.

Z drugiej strony świadkowie przyznawali, że młodemu Gambijczykowi rzucono trzy koła ratunkowe, ale ten nie chciał ich się chwycić. Być może było to samobójstwo.

22-letni mężczyzna przybył do Włoch przez Morze Śródziemne i próbował przedostać się do Szwajcarii. Tam został jednak zawrócony przez urzędników migracyjnych.

Wiewór

2017-01-27, 13:13
W Wenecji jest tyle szuszfoli, że nawet szczury czują się zagrożone i dochodzi do walk o resztki ze śmietnika pomiędzy murzynami a szczurami.