18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

pożar czterech aut na parkingu

kesnall • 2012-06-20, 23:05
Widac jak niewiele sa warte gasnice. Ale za to strazacy dzielnie sie spisali:)


kuba9992

2012-06-21, 08:28
i tu widać jak pracują strażacy a jak "pracują" policjanci, i za co te psy mają takie przytwileje typu cześniejsza emerytura

bania88

2012-06-21, 11:12

sr...........ty

2012-06-21, 11:29
Już nie długo na alleku*as będą oferty "Auto sprawne lekko opalone (cena i przebieg do negocjacji)" ;)

Sz...........jk

2012-06-21, 11:31
Gdyby UE nie zabroniła używać gaśnic halonowych to do większego pożaru by nie doszło...

normale

2012-06-21, 11:38
Koleś w czerwonej koszulce to jakiś muł, a jeśli chodzi o gaśnice to są skuteczne, gdy się je skieruje na źródło ognia, a nie na hasające płomienie.

Xiaq

2012-06-21, 12:39
Jak to już ktoś napisał, gaśnica samochodowa do 3 kg jest nic nie warta. O jakim kolwiek działaniu można mówić przy gaśnicach 6kg+.
Zjeby dla strażaków za brak aparatów powietrznych, raz, że mogli się podtruć a dwa, że mogły zacząć wybuchać płyny eksploatacyjne i wtedy byłoby niemiło.
Piany nie poszło dużo, maksymalnie 300 litrów(woda+środek pianotwórczy) ;)

klint0n

2012-06-21, 16:58
Od siebie dodam ze powinien powstać przepis żeby w każdym samochodzie podobnie otwierane były maski a nie k***a trzeba szukać tych j***nych cypelków albo gdzieś pod logiem auta albo w grillu. Jak widać później są problemy z otwarciem maski. Np w razie pożaru utrudnia to przeprowadzenie akcji. A strażak nie musi wiedzieć ze akurat w tym modelu samochodu jest k***a zamek gdzieś ch*j wie gdzie wpie**olony "bo ładnie wygląda" noszk***a.

kir3k

2012-06-21, 17:31
jak szybko sie zrobiły miejsca na parkingu:) mozna? mozna!

NuclearBlast

2012-06-21, 17:39
" jastrząb " co ma to do rzeczy a miejscowośc w jakiej się paliły to Jastrzębie Zdrój ulica Opolska :amused: Nie pytajcie skąd wiem :amused:

DBstep

2012-06-21, 18:38
Już niedługo na allegro :amused:

tommy30

2012-06-21, 19:06
NuclearBlast napisał/a:

" jastrząb " co ma to do rzeczy a miejscowośc w jakiej się paliły to Jastrzębie Zdrój ulica Opolska :amused: Nie pytajcie skąd wiem :amused:



Jeśli chodzi o ścisłość,to na ulicy Katowickiej.

dlugowieczny

2012-06-21, 20:58
kuba9992 napisał/a:

i tu widać jak pracują strażacy a jak "pracują" policjanci, i za co te psy mają takie przytwileje typu cześniejsza emerytura



O ja pierniczę, skąd się biorą tacy niedorozwinięci ludzie? Człowieku, jak ci się samochód zepsuje, to pewnie jedziesz do piekarza z naprawą, po czym stwierdzasz, że mechanik to potrafi naprawić samochód, a piekarzowi to niewiadomi za co płacą i powinni go zwolnić. Puknij się w łeb.

CzłowiekDepresja

2012-06-21, 22:04
@UP
Słusznie, nie ogarniam ludzi którzy nie rozumieją po co policja, chyba niektórzy nie mają ani aut, ani prawa jazdy, no tak, sadistic, zapomniałem, niektórzy tu nawet nie mają nic poza monitorem i resztą osprzętu.
Do tego kto pisał o jebnięciu gaśnicą o glebe przed użyciem - prawda? Żeby wstrząsnąć/narobić ciśnienia i zebrać to co się osadziło na dnie? Czy tak tylko napisałeś?
Ktoś wspominał o wyciągnięciu aut od ognia przez użycie linki itp. nie znam się za bardzo na tym wszystkim, ale myślę, że samochód by się chyba popsuł gdyby był na biegu/na ręcznym (bo chyba nie zostawia się auta bez jednego lub drugiego)

nagasuka

2012-06-21, 22:30
Mohi napisał/a:

@UP
Słusznie, nie ogarniam ludzi którzy nie rozumieją po co policja, chyba niektórzy nie mają ani aut, ani prawa jazdy, no tak, sadistic, zapomniałem, niektórzy tu nawet nie mają nic poza monitorem i resztą osprzętu.
Do tego kto pisał o jebnięciu gaśnicą o glebe przed użyciem - prawda? Żeby wstrząsnąć/narobić ciśnienia i zebrać to co się osadziło na dnie? Czy tak tylko napisałeś?
Ktoś wspominał o wyciągnięciu aut od ognia przez użycie linki itp. nie znam się za bardzo na tym wszystkim, ale myślę, że samochód by się chyba popsuł gdyby był na biegu/na ręcznym (bo chyba nie zostawia się auta bez jednego lub drugiego)



prawidłowe zabezpieczenie pojazdu na postoju to zaciągnięcie hamulca postojowego w przypadku skrzyń manualnych lub włączenie przekładni w położenieP w przypadku skrzyń automatycznych.
próba holowania pojazdu z zaciągniętym ręcznym bez biegui skończyć może się albo spaleniem tylnych opon lub hamulców. przy skrzyni automatycznej z napędem na przód brak przeciwwskazań, jednak tylnonapędowce lub 4x4 w takiej sytuacji są narażone na uszkodzenia układu przeniesienia napędu.

piotrwiacek1

2012-06-21, 23:08
u mnie na osiedlu spłonęło BMW m6 i trzy inne samochody taki żar że w bloku szyby popękały od ciepła a bmka praktycznie się stopiła.