18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mojoo

2013-12-03, 00:21
mamy się zachwycać, jaka to dziesiątka jest super? Liczba jak każda inna. No chyba, że o coś innego chodzi, to mi wytłumaczcie, bo nie chciało mi się oglądać do końca, ani od początku.

fifus92

2013-12-03, 15:27
http://scaleofuniverse.com/ polecam jak ktos chce sobie zobaczyc rozne ciekawe porownania w roznych skalach :) podobne! Tylko sa kwarki i dlugosc planka jako odniesienie najmniejszego rozmiaru

Falsum

2013-12-03, 15:30
Zajebiste!
Choć na początku odniosłem wrażenie, że już gdzieś widziałem te obrazy.

(http://www.youtube.com/watch?v=dvTe1-a6Pdo)

GrenAcid

2013-12-03, 18:30
Autorze, autorze naucz sie j***ny palancie pisac nieco dluzszy opis niz k***a "angielski wymagany" piwa brak.

bejkus666

2013-12-03, 19:47
Sprzężenie zwrotne. Angstrem nie jest w Polsce legalną jednostką miar

ch...........07

2013-12-03, 20:38
Muza jak w Face of death.

krawacik3

2013-12-03, 21:40
A myślałam, że "power of ten" to "potęga dziesięciolatek".

yogi

2013-12-03, 22:46
Każdą tego typu animację przyjmuję z entuzjazmem. To jest moje jedyne marzenie. Poznać granice,
w czym to wszystko się znajduje, zrozumieć szeroko rozumiany sens istnienia ale w znaczeniu materii.
Jak, gdzie, po co w czasie i przestrzeni umieszczona jest nasza materia i świadomość naszego rozumienia.

Wszystkie inne pozostałe rzeczy materialne, to czemu człowiek nadał jakąś wartość, są do rozbicia
o kant dupy. Nie piszę tego bo nie mam miliardów na koncie a chciałbym, bo nie mam porsche a chciałbym,
bo posuwam żonę, która ma rozstępy po ciąży a nie archetyp cycatej blondynki, NIE, ...żyję sobie przeciętnie.

Nawet to co pisze ks. Michał Heller np. w "Ewolucji Kosmosu i Kosmologii", chociaż zajebiście trudne do zrozumienia,
bo nie wyjaśnia niczego a daje jedynie szerszą perspektywę, jest jedynie indywidualnym
przemyśleniem jednostki organizmu. A że jest księdzem to jego teza głosi, że w materialnym świecie nie ma niczego,
czego nie dałoby się opisać matematycznie.

Każdy z najmądrzejszych naukowców jest za głupi na to, żeby zrozumieć to co znajduje się w odległości
np. 10E30 m. od pokazanego w filmiku skweru w Chicago.

Tam gdzie kończy się nasze rozumienie nauki zaczyna się filozofia, co nie znaczy, że obecne rozumienie jest właściwe.

Inną rzeczą jest to, że większość użytkowników tego portalu
oleje w/w wywód ciepłym sikiem ...ale to nie miejsce na tego typu przemyślenia :D

uraniril

2013-12-03, 23:09
bejkus666 napisał/a:

Sprzężenie zwrotne. Angstrem nie jest w Polsce legalną jednostką miar



ale czy to ma znaczenie czy jest oficjalną jednostką czy nie?
na studiach czy to chemicznych czy fizycznych również w Polsce będziesz liczył angstremy czy tego chcesz czy nie

w każdym podręczniku, każdym poważniejszym programie komputerowym masz podane np. długości wiązań własnie w Angstremach

Ty...........th

2013-12-04, 00:14
No daj chłopakowi spokój ... Wikipedię przeczytał.