18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potwór z przeszłości

pewni6 • 2012-10-07, 22:44
Był to ostatni dzień wyprawy studentów i naukowców z Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu, po pustkowiach południowego Peru. Jeden ze studentów oddalił się od grupy aby zbadać interesująco wyglądające skały osadowe i po krótkim czasie zaalarmował resztę wyprawy, że natrafił na coś niezwykłego.

Naukowcy niemalże natychmiast rozpoznali, że tym interesującym obiektem była czaszka wieloryba, przypominająca czerep kaszalota, z piękną kolekcją zębów. Tyle że zębów było znacznie więcej niż posiada je współczesny kaszalot, który ma je jedynie w dolnej szczęce. Znaleziona czaszka miała zęby w obu szczękach i na dodatek zęby były ogromne – co najmniej dwa razy większe od tych jakie ma kaszalot. Naukowcy nagle zdali sobie sprawę, że być może odkryli skamieniałe szczątki legendarnego lewiatana.

Nikt nie poddaje w wątpliwość tego, że w odległych czasach prehistorycznych, w światowym oceanie żyły prawdziwe morskie potwory. Znajdowano od czasu do czasu ich potężne zęby, jednak nikt nie miał pojęcia jak takie zwierzę mogło wyglądać. Odkrycie w Peru sprawiło, że zagadka lewiatana została rozwikłana. Lewiatan mógł mieć 17 m długości i łatwo przegryzał na pół inne wieloryby, delfiny a nawet 15 metrowe rekiny megalodony z którymi staczał walki. Żył 12 mln. lat temu i nie wiadomo dlaczego wymarł, ale dzięki temu pojawiła się szansa dla raczej nieśmiałych i łagodnych kaszalotów, które zajęły miejsce lewiatana.

Nazwa – Lewiatan – była oczywistym wyborem dla prehistorycznego drapieżnika. Jednak naukowców pracujących przy tym niezwykłym wykopalisku łączyła jeszcze jedna pasja – tym razem do książki „Moby Dick” Hermanna Melvilla. Lewiatan był dla badaczy mitycznym białym wielorybem, którego ścigali – dlatego gdy im się wreszcie udało go dopaść, nadano mu pełną łacińska nazwę: Leviathan melvillei.
źródło:http://nowaatlantyda.com/2010/07/01/lewiatan/

Re...........ms

2012-10-07, 23:02
lubię takie tematy.. leci piwko

ma4er

2012-10-07, 23:55
Eee tam ja koło lewiatana przechodzę codziennie i tam lepsi naukowce siedzą :D

al...........10

2012-10-08, 11:59
Taka rewelacja, bo miał dużo zęby? 17 metrów, toż kaszalot ma do 20m, a płetwal błękitny do 33m.

batiolo

2012-10-08, 12:22
alan10, wszystko ok, tyle że kaszalot czy pletwal nie wpie**alały sobie podobnych gabarytami, a ten tak.

ZabójczaMama

2012-10-08, 12:45
Jedna czaszka, a już wiadomo jak wyglądał, co jadł i z kim walczył.

Plecionkarz

2012-10-08, 14:34

tomqj

2012-10-08, 15:15
ZabójczaMama napisał/a:

Jedna czaszka, a już wiadomo jak wyglądał, co jadł i z kim walczył.


potraficie się tylko przypie**alać zamiast konstruktywnie rozmawiać o contencie...



BTW jest błąd ortograficzny w tagach :amused:

mjrZenada

2012-10-08, 16:42
Mały czy nie, to i tak nie chciałbym go spotkać.



al...........10

2012-10-08, 18:21
batiolo napisał/a:

alan10, wszystko ok, tyle że kaszalot czy pletwal nie wpie**alały sobie podobnych gabarytami, a ten tak.


Może i wpie**alał, ale wymarł.
I gdzie jest teraz twój bóg? 8-)

ul...........rt

2012-10-08, 18:49
@up
No wymarł bo pewnie był normalny.Za to takie pipy jak Ty nigdy nie wymierają...Taka sprawiedliwość!

spiepszaj_dzbanie

2012-10-08, 18:54
alan10 napisał/a:

I gdzie jest teraz twój bóg? 8-)


twój bóg stworzył i zgładził potwora pejsaczu

Księga Psalmów 104:24-26 - Jak liczne są dzieła Twoje, Panie! Ty wszystko mądrze uczyniłeś: ziemia jest pełna Twych stworzeń. Oto morze wielkie, długie i szerokie, a w nim jest bez liku żyjątek i zwierząt wielkich i małych. Tamtędy wędrują okręty, i Lewiatan, którego stworzyłeś na to, aby w nim igrał.
Księga Izajasza 27:1 - W ów dzień Pan ukarze swym mieczem twardym, wielkim i mocnym, Lewiatana, węża płochliwego, Lewiatana, węża krętego; zabije też potwora morskiego.

ZabójczaMama

2012-10-08, 19:44
tomqj napisał/a:


potraficie się tylko przypie**alać zamiast konstruktywnie rozmawiać o contencie...


Weź się nie przypie**alaj :samoboj:
Ja konstruktywnie zauważyłam, że znaleziono czaszkę, a reszta to wymysły, bo danych jest za mało. Mam poprzeklinać, żeby twoje standardy konstruktywności spełnić? :idzwch*j:

tomqj

2012-10-08, 22:51
ZabójczaMama napisał/a:


Weź się nie przypie**alaj :samoboj:
Ja konstruktywnie zauważyłam, że znaleziono czaszkę, a reszta to wymysły, bo danych jest za mało. Mam poprzeklinać, żeby twoje standardy konstruktywności spełnić? :idzwch*j:


albo przeczytasz do końca mój post i ZROZUMIESZ całość (tzw. ironię) albo zapie**alasz myć gary i lepić kopytka dla męża na jutro do roboty :-)