18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potrzebujesz przeszczepu, jedź do Chin.

kokos_123 • 2016-02-07, 15:44
Jeśli z jakiejś przyczyny potrzebujecie szybko przeszczepu, macie dużo pieniędzy, ale jesteście ostatni w kolejce szacowanej na parę lat, w naszym pięknym kraju, jedź do Chin :idea:
W miesiąc wrócisz z zdrowymi narządami.


parolpl

2016-02-07, 16:20
U nas to jeździł (podobno) van i wycinali w środku; pieprzony amatorzy.

pi...........ja

2016-02-07, 16:43
Nie van tylko Czarna Wołga i porywała dzieci na narządy dla przedłużenia życia Breżniewowi chyba.

parolpl

2016-02-07, 20:59
@ pietras
mi chodziło, że kilka lat temu jeździł, może nadal.

eunstachy

2016-02-08, 07:28
Tak sobie teraz myślę, ilu to Trynkiewiczów i innych chorych pojebów jest w więzieniach. Gdyby skazywać ich na śmierć (np przez powieszenie) a narządy wykorzystywać dla transplantacji każdy by wygrywał zobaczcie:
chory nie musieli by czekać aż jakiś debil na motorze się zabije aby pobrać narządy tylko wybierali by się do zakładu karnego i sami wybierali by od kogo chcą nereczkę czy inny organ.
Skazany natomiast miał by kompletnie rozj***ną psychikę, bo jak wiadomo, najgorsza nie jest sama kara śmierci, ale oczekiwanie na nią, a bóg jeden wie, kiedy jego narządy się przydadzą. I tak siedział by w celi nie będąc pewnym czy to dzisiaj jest jego ostatni dzień. Piękne.

pyjter

2016-02-10, 11:58
Ja też nie rozumiem, czemu nie pobiera sie od skazańców np. morderców (z 100% udowodniona wina bo np. widac na nagraniu kto zabił) narządów do przeszczepu. Juz nie mowiac ze np. pobranie nerki lub czesci watroby nie skazuje na smierc. Problem w Chinach polega na tym, ze oni karza w ten sposob ludzi o innych praktych religijnych/duchowych (a nie są to muzułmanie).

Co do tematu, troche drogo 150 000$ za płuco lub 130 000$ za serce. No ale z drugiej strony lepiej miec 600 000 zł długu i zyć niz umrzeć. Tylko, ze bank nie da takiego kredytu, jeszcze bez wiadomego przeznaczenia.

KolejnaJednostka

2016-02-10, 18:40
Szkoda że nikt nie wspomniał o zgodności genowej, tkankowej czy też zgodności krwi. Ludzkie ciało to nie mechanika. To że do Golfa można wpakować silnik z Mercedesa to nie znaczy że każdemu z nas można wpakować pierwszą lepszą nerkę. Ekspertem absolutnie nie jestem, ale jestem niemalże przekonany, że to nie takie proste.

Sinecod

2016-02-10, 19:57
KolejnaJednostka, bo to nie jest takie proste i z tego powodu kiedyś dużo przeszczepów kończyło się szybkim niepowodzeniem (choćby pierwsza próba przeszczepu serca w Polsce w 1969 gdzie istotną przeszkodą była niezgodność tkankowa). Myślę że skoro tak rozbierają skazańców to wiedzą co robią i biorą wszystko pod uwagę. No i jacy są przy tym praktyczni- skoro i tak idzie na szafot to po co ma się marnować? Zastrzyk, usypiamy, wycinamy i kolejny proszę. Poza tym materiał w każdej chwili gotowy do wyciągnięcia z przechowalni (narządy po pobraniu można przechowywać dosłownie godzinami tylko), aby tylko nic nie zeżarł co mu zaszkodzi i spowoduje zmarnowanie organów. Jedyny problem to względy etyczne i moralne że robią to nie z woli skazanego a na siłę, wręcz hodują go na wypatroszenie. No ale jakby nie patrząc jest to chwilowo szybsza metoda dopóki transplantologia międzygatunkowa nie pozwoli na hodowanie zwierzęcia pod narządy dla potrzeb człowieka, które będzie tym samym co patroszenie skazańców, z tą różnicą że będą szczekać jedynie obrońcy zwierząt.

No i zauważcie jakie to ekonomiczne- ktoś policzył że dzienne utrzymanie Trynkiewicza w takim luskusowym ośrodku resocjalizacji kosztuje 1300 PLN, w skali roku to jest jakieś 475 000 PLN. Jeżeli za serce Chińczycy kasują 130 000 zielonych, to przy aktualnym kursie jest to jakieś 512 000 PLN. Dodać do tego płuco x2, czyli 300 000 USD x 3,94 (kurs aktualny dolara z dnia 10.02.16) i mamy 1 482 000 PLN, plus serce- 1 994 000. Jeżeli dodać do tego jeszcze nerki, wątrobę, rogówkę oka, trzustkę, szpik kostny, ewentualnie kończyny... no tak ze 4-5 milionów PLN z takiego Trynkiego by wyciskał i to dosłownie. :lol: A to już do 10 lat jego pobytu w luksusowym ośrodku resocjalizacji. Przyznacie że uczciwy interes? :mrgreen: Skutek uboczny by był taki że fajfusy by się zabijały jakby byli świadomi że nieznanego dnia ani godziny pójdą na wypatroszenie. Ale to też pewnie Chińczycy wzięli pod uwagę.

A tak poza tym po obejrzeniu tego dokumentu mam wrażenie że jego celem jest demonizowanie Chińczyków jacy to ni nieludzcy i w ogóle. No i te wypowiedzi specjalistów z USA...

eunstachy, problem z debilami na motorze jest taki że ich narządy po przyj***niu w cokolwiek zamieniają się natychmiastowo w jajecznicę, więc mówienie że motocykliści to dawcy narządów ma się tak jak koń do zdrowia. Koń to wręcz chorowite zwierzę, krowa dla odmiany potrafi zeżreć cokolwiek a potem jak idzie do rzeźni to znajdują w ścianach żołądków gwoździe i inne badziewia które wrosły w tkankę a mućka dalej się pasła.