18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zabiły ją ulotki

Lashlo • 2009-09-30, 14:03
"W wyniku rozległych obrażeń zmarła afgańska dziewczynka, na którą spadło pudło z ulotkami informacyjnymi rozrzucanymi nad prowincją Helmand przez Siły Powietrzne Wielkiej Brytanii.
- Brytyjskie ministerstwo obrony wyraziło ubolewanie z powodu "tragicznego zdarzenia" i prowadzi pełne dochodzenie w tej sprawie - oświadczył rzecznik ministra.

Ulotki były rozrzucane 23 czerwca nad okolicą wiejską z samolotu Herkules. Pudła, w które je spakowano, miały otworzyć się w powietrzu, rozsypując kartki na znacznym obszarze. Jedno z nich nie rozpadło się, jak powinno, i spadło na dziewczynkę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

Zrzuty ulotek są szeroko stosowane w Afganistanie przez siły amerykańskie i brytyjskie, by pozyskać przychylność miejscowej ludności. Ministerstwo obrony nie sprecyzowało, o czym informowały ulotki zrzucane w czerwcu, jednak w przeszłości zawierały one informacje o kampanii wyborczej, ostrzeżenia przed minami i działaniami wojskowymi prowadzonymi w okolicy.

Z danych ONZ z 2005 roku wynika, że 90 proc. kobiet i 63 proc. mężczyzn w wiejskich obszarach Afganistanu to analfabeci."

źródło
:idzwch*j:

~tip.top

2009-09-30, 14:15
to sie dopiero nazywa... miec pecha :lodowka:

a na nagrobku powinna miec napisane "zabita przez karton z ulotkami" :dead:

Keyos77

2009-09-30, 15:07
no cóż ciśnie sie na usta tylko jeden komentarz:
-spadło mi na głowe takie wielkie pudło
- przykro mi
-mi też
:D

dwakilo

2009-09-30, 15:35
To była bomba informacyjna.

ka...........hc

2009-09-30, 16:25
Lashlo napisał/a:

Z danych ONZ z 2005 roku wynika, że 90 proc. kobiet i 63 proc. mężczyzn w wiejskich obszarach Afganistanu to analfabeci


To na ch*j im te ulotki zrzucane przez Aliantów?

Kastrator

2009-09-30, 16:44
Masz napisane na co im... czytaj...

ka...........hc

2009-09-30, 17:23
Kastrator napisał/a:

Masz napisane na co im... czytaj...


Skoro większość z nich jest analfabetami, a co za tym idzie nie potrafią czytać. Pytam, na ch*j to robią? Ty też czytaj, ze zrozumieniem.

GR...........GN

2009-09-30, 18:11
Przygniotła ją ilość informacji zawartych w ulotkach jahahaha

j***ć szuszwoli ;x

ma...........or

2009-09-30, 18:17
k***a, teraz to im nawet rakiet szkoda, żeby ludzi ostrzelać? :| Ale swoją drogą respect dla snajpera, który przypieprzył z kartonu ^^

Keyos77

2009-09-30, 19:11
na co komu taki snajper który sPUDŁOwał? :D

KociBolec

2009-10-04, 17:31
Nie dość że zaśmiecają tymi ulotkami to jeszcze zabijają :-|