18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

postrach parkingów miejskich

nowynick • 2014-01-24, 12:53
Jak wiadomo o miejsce do parkowania w polskim mieście trudno. Na szczęście u nas nie mają jeszcze na wyposażeniu takiego sukinsyna, no ale jeśli fotoradary mamy na najwyższym światowym poziomie to może też wkrótce holowniki...


MadFollower

2014-01-24, 18:03
Na discovery byl anwet program o tych hamerykanskich spaslakach co te wozy odstawiali holownikami ;)

Dzejdi

2014-01-24, 19:10
W Krakowie mają całkiem podobne i samo odholowanie nie trwa wcale tak prędko, ze względu na oświetlenie, które trzeba zamontować tymczasowo na masce samochodu (stop, pozycyjne i kierunki, podłączone do holownika).

jeloo

2014-01-24, 19:22
Automatów nie można holować, na sto procent holowanko skończy się uszkodzeniem skrzyni biegów. A na popych nie powinno się palić żadnego samochodu, bo rozrząd może przeskoczyć.

Najlepszy_na_świecie

2014-01-24, 19:36
Ale o co takie halo? W Polsce mają taki sprzęt, choć pewnie używają tylko z wyraźnego polecenia. Jakieś trzy lata temu w Lublinie widziałem jak podjechała laweta z takim chwytakiem na ramieniu i podniosła Opla za koła po czym odjechała. Trwało to góra 3 minuty. Ktoś z innego miasta niechcący zastawił jedyny i wąski wyjazd spod ważnego urzędu pewnie dlatego taka szybka akcja. :)

The.prophecy

2014-01-24, 20:13
menelreoot napisał/a:

A co jeśli to by była stara astra z zapiętym biegiem i zaciągniętym ręcznym?



W dodatku moja stara astra po podniesieniu o 5 cm włącza alarm. A tu auto za tyle kasy i milczy.

Ruff

2014-01-24, 20:45
A jak zostawisz na biegu? Co wtedy?

Bonjo

2014-01-24, 21:21
Odpowiadając na pytania. Jeśli to USA to tam nikogo nie obchodzi, że coś się zepsuje. Jeśli koła są zablokowane (sprzęgło/ręczny czy inne automatyczne blokady) to ciągną na siłę szorując po asfalcie. Łamiesz prawo parkując w niedozwolonym miejscu to Twój problem :) Często uszkadzane jest też zawieszenie, pourywane wydechy, popękane miski olejowe itd. Odholowywaniem zajmują się tam prywatne firmy, które wcześniej muszą sporządzić dokumentację fotograficzną wykroczenia, a potem otrzymują % od każdego samochodu. Do tego doliczają sobie opłaty za odholowanie (są limity, ale "obchodzi" się je lokując firmę na zadupiu i licząc słono za paliwo) + oczywiście mandat :)

Oby tak kiedyś w Polsce.

bravoteampolska

2014-01-24, 21:43
Dobrze że u nas nie ma tego straż wiejska , bo te matoły rwaliby auto na siłę , czy to na biegu czy na ręcznym czy próg czy krawężnik na złość sk***ysyn po podstawówce ciągnąłby ten wóz

cober

2014-01-24, 21:56
Dlatego warto zostawiać samochodzik na biegu, na ręcznym i na skręconych kołach :)

Ihsahn

2014-01-24, 21:57
@Pawulon89, ni ch*ja, w Polsce nie przejdzie taki patent, z urzędu gwarantowana obraza uczuć religijnych. Jak to tak, krucyfiks ciągać po asfalcie? W POlsce?!?

pkh

2014-01-24, 22:27
Ja nie czaje czemu w aucie holowanym się nie skręcają przednie koła i np nie jedzie bokiem?

powoluku

2014-01-24, 22:36
Najłatwiejszym sposobem na te wszystkie holowniki to stanąć jednym lub dwoma kołami w jednej linii na krawężniku i nic nie mogą zrobić.

Fragless

2014-01-24, 23:12
Mój ojciec był w Stanach i opowiadał, ze takie akcje tam to codzienność. Nawet pod własną chawirą musisz mieć wykupione miejsce parkingowe w postaci bileciku, który musi być przyklejony na szybę. My mamy k***y miejskie, a oni takie właśnie holowniki. Ponoć nawet po nocach jeżdżą z latarkami i jak nie masz owego bileciku na widoku to Ci w 20 sekund samochód znika z przed domu.

Mówił też, że był świadkiem akcji jak gość próbował odholować cwaniaka, który stanął tyłem do ściany na ręcznym, że nie było jak go ruszyć... To też "pan holowniczy" wziął k***a kawałek drutu, kulturalnie otworzył sobie drzwi, odciągnął ręczny, zamknął drzwi, wziął na hak i do odbioru na policyjnym za 100 dolców.

hogg

2014-01-24, 23:39
Pawulon89 napisał/a:

Ha pewnie pierwsi w Polsce to złodzieje będą miały taki sprzęt.



No, będą miały. A my wszystkie będą dumne z tego :)

MudPie

2014-01-25, 01:10
Y, przecież zablokuje się kierownica i zedrze całe opony albo i zawieszenie uszkodzi.