Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ustawianie Meczów w Ekstraklasie? Czy to Manipulacja ludźmi?

Daris • 2013-10-19, 02:06
Jak dobrze wiecie, nasz selekcjoner Reprezentacji Polski Waldemar Fornalik został zwolniony ze stanowiska, po meczu z Anglią.

Z tego co powiedział aktualny prezes PZPN, Zbigniew Boniek można wywnioskować, że kolejnym selekcjonerem zostanie Polak.
Nie trzeba przeglądać kolejnych artykułów o piłce nożnej, aby wiedzieć, że większość Polaków chce trenera z poza Polski. Jest to spowodowane tym, że na ten moment nie ma w Polsce, odpowiedniej osoby, która mogłaby ten cały bajzel (czyt. Reprezentacje Polski) pozamiatać i poukładać.

No i w tym momencie przechodzimy do sedna sprawy.
Kolejnym selekcjonerem, który najprawdopodobniej zostanie wybrany przez nasz ukochany PZPN ma być Adam Nawałka, aktualnie prowadzący Górnik Zabrze.

Jednak jak to zrobić, aby kibice znowu nie rzucali błotem, tak jak za czasów Laty i przepchnąć rodzimego trenera, którego nikt nie chce?
Odpowiedź jest prostsza niż myślicie.
Wystarczy, zmanipulować Polaków, tak, aby myśleli, że ten trener jest genialnym trenerem.

Pewnie część Was, która doszła do tego momentu w moim monologu, stwierdziła co on pierdzieli?
Pah, czas rozjaśnić trochę do czego właściwie zmierzam i dlaczego taki post powstał w tym momencie.

Spójrzcie na wczorajszy mecz (Jest już po 24, więc dzień następny :) ), Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze:

Zauważyliście coś dziwnego? Przypominam, że trenerem Górnika Zabrze jest nie kto inny jak Adam Nawałka, tak, tak nasz przyszły selekcjoner.
Powiecie co w tym dziwnego?
Przebieg meczu. Śląsk na przerwę schodzi z dwubramkową zaliczką, a ta zaliczka mogła by być wyższa, ale sytuacje, które zmarnował Śląsk wołają o pomstę do Nieba.
Po przerwie Śląsk wchodzi na boisko, zaczyna grać padake i pam mamy bramkę dla Górnika. Minuta 90' nic nie zapowiada (oprócz jednego Pana, którego zdjęcie zaraz zobaczycie), że mecz ma zakończyć się innym wynikiem a tu jeb, jeb i pozamiatane.
Mecz kończy się 3-2, dla Górnika.

Świetny Nawałka zostanie teraz genialnym strategiem, który wie co i jak zrobić, aby drużyna wyszła nawet z najgorszej opresji. Zostanie po prostu idealną osobą na stanowisko selekcjonera. Media już się o to postarają.

Puściłbym ogólnie ten cały mecz w niepamięć, jednak znalazłem coś, co tylko utwierdziło mnie w moich przekonaniach:

Spójrzcie na godzinę, mecz zaczął się o 20:25. Coś tu śmierdzi, skąd ten Pan, w 50 którejś minute wiedział jak zakończy się ten mecz? Dlaczego wiedział, że Górnik, akurat w końcówce dobije Śląsk? Dlaczego Śląsk wyszedł na drugą połowę jakby czekał na coś co po prostu musi się wydarzyć?

Teraz, odpowiedzcie sobie na te pytania i zastanówcie się sami, czy faktycznie nie wydarzyło się tutaj nic dziwnego.

Cyrk

2013-10-19, 11:22
Piłka nożna jest skończona. Za dużo biznesu, za mało sportu, mecze ustawiane oraz brak dotkliwych kar dla symulantów. Nie napiszę, że mam ten sport w dupie, bo lubię sobie od czasu do czasu z kumplami pograć, ale ten sport już tylko do tego się nadaje...

Raczu2012

2013-10-19, 11:29
Uwaga, czas na dalsza część przedstawienia :)

W najciekawszym meczu 12. kolejki Górnik Zabrze wygrał ze Śląskiem Wrocław 3:2 (0:2). Dwa gole na wagę zwycięstwa zabrzanie strzelili w doliczonym czasie gry! Ten mecz mógł być ostatnim na ławce trenerskiej Adama Nawałki, który już niebawem może objąć reprezentację Polski.

W Zabrzu przygotowania do piątkowego pojedynku ligowego zostały zdominowane przez medialne spekulacje na temat objęcia przez trenera Adama Nawałkę stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Sam zainteresowany konsekwentnie milczał w tej kwestii.

A to temat artykulu z wp, dodanego wczoraj po meczu :

T-ME: co za mecz Górnika! Tak będzie grała kadra?

Oczywiscie, ze to nastawianie czlowieka pod reakcje publiki, tak jak napisal autor. Tylko glupcy, okreslajacy wszystko, co nie zgadza sie z ich pogladem swiata i tokiem myslenia, jako 'teorie' w dodatku 'spiskowe' , nie zauwazaja tego falszu ktory nas wszystkich otacza.

leguin

2013-10-19, 12:05
Teorie spiskowe na podstawie komentarzy na Onecie? Brawo, zaraz dziennikarze śledczy Pudelka podchwycą temat i mamy aferę na całego.

thewhitestar

2013-10-19, 12:06
Jakbyś przeczesał internet to przy każdym meczu natknąłbyś się na dziesiątki innych 'cudownych' jasnowidzów. I nie wynika to z ustawiania meczów tylko z rachunku prawdopodobieństwa. Ale dzisiaj, w czasach religii smoleńskiej można ludziom wcisnąć każdy kit a komentarz z onetu może być dowodem :homer:

Raczu2012 napisał/a:

A może tylko głupcy łykają każdą pierdołę jak młode pelikany?

Plecionkarz

2013-10-19, 12:07
Piłka nożna to rozrywka taka sama jak te wszystkie mam talenty, telenowele, czy śpiewanie na lodzie. Najpierw lansuje się jakieś osobowości a potem ludzie chcą na nie patrzeć.

mateusz243

2013-10-19, 12:16
Tak, a w 60 minucie slychac strzaly... znowu jakies chore teorie spiskowe

MrBean

2013-10-19, 12:18
k***a, nie umiesz obstawiać i przyszedłeś wylać żale, że ci nie weszło. Takie rzeczy się zdarzają nawet w LM, a co dopiero w beznadziejnej ekstraklasie gdzie obrona to tylko mit, tak jak w reprezentacji.

Raczu2012

thewhitestar napisał/a:

Pewnie. Najlepiej wychodza Ci ludzie, ktorzy odróżniają co jest prawda, co kłamstwem, a co na siłę wciskaną bzdurą.

lukasz1931

2013-10-19, 12:20
Piszecie, że w piłkę grają i interesują się same pedały i debile, a jak przyjdzie co do czego to wiecie na jej temat wszystko i w ogóle jesteście najmądrzejsi.

A co do meczu. Śląsk nie grał w drugiej połowie padaki, tylko grał tak samo jak w pierwszej.

M4il4o

Za samodzielną rozkminę zawsze piwko !

Jan_Himmilsbach

2013-10-19, 12:22
Mecz zaczął się o 20:25 o 20:15 zaczęło się studio, także to jest 50 któraś minuta meczu.

CO do teorii spiskowych to nie wysmiewalbym ich. Popatrzcie np. na aferę Watergate lub eksperyment FIladelfia.

Tak- Nawałkę muszą wypromować.

Tak- Mecz był ustawiony.

Ekipa, która do przerwy wygrywa 2-0 w następnej połowie wchodzi jakby przegrywała, miała niskie morale?

Sorry, ale nie wierzę.

Daris

2013-10-19, 12:24
@thewhitestar Tu nie chodzi, tylko o sam komentarz z onetu, tylko o przebig meczu również :)
Zresztą temat nie powstał po to, aby jasno postawić sprawę, że wszystko zostało ustawione. Sam masz sobie na to odpowiedzieć. Czy dla Ciebie takie zjawisko jak powyżej jest normalne i po prostu tak jak to powiedziałeś, wynika to z prawdopodobieństa. Czy jednak zauważasz w tym coś głębszego niż samą matematykę :)

riczardson

2013-10-19, 12:26

k***a tyle lat ch*jozy na reprezentacyjnych meczach, a ludzie dalej ślepo wierzą, że to wina trenera, a kolejna zmiana coś da no k***a. :) Tu powinni wyj***ć, albo zagrozić grajką, że jak przegrają to zero kasy, albo urwanie jaj - wtedy by coś może pomogło. Przecież oni k***a wiedzą jak mają grać tylko muszą te j***ne mózgi odblokować bo im chyba wypłata w złotówkach nie w euro ćmi łby.