18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tracki z waszych ulubionych gier

d1abol • 2013-01-13, 19:31
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim j***lo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przech*ja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napie**alac :D Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda :)

Darkstep

2014-01-29, 22:58
Wszyscy k***a żyją j***nymi Gothicami...



Dorquba

2014-01-29, 23:33
Na samym początku zaznaczę, jeżeli komuś nie podoba się ta inicjatywa wrzut muzyki ze starych bądź tych nowszych gier niech nawet nie czyta. Kto zaś jest zainteresowany, jak najbardziej wskazane ;)

Zauważyłem panującą od niedawna modę na wrzucanie ścieżek dźwiękowych z gier- tych starych i tych nowszych. Pomyślałem więc że dorzucę coś od siebie.
Starałem się żeby dla każdego znalazł się jakiś kawałek, jednak Terranie niszczą swoimi sountrackami, więc ich będzie najwięcej :)

Gry Starcraft nikomu pewnie przedstawiać nie trzeba, legenda i absolutna czołówka gier strategicznych.
Pierwsza część gry wydana przez studio Blizzard Entertaiment w 1998 roku, jednak prawdziwą popularność uzyskała wraz z dodatkiem "Brood War"
W 2010 roku wydana została druga część- SC2 Wings of Liberty która już doczekała się dodatku- Heart of the Swarm(2013)

Jako że w Starcrafta gram już od pierwszej części, przy słuchania muzyki często powracają do mnie wspomnienia z czasów dzieciństwa.

Dość pie**olenia, enjoy:

Stary, dobry kawałek Terran


Main theme z WoLa


Kawałek tossa również z WoLa


Main theme z HotSa


Ghost of the Past Trailer Music


Na koniec moim zdaniem najlepsze kawałki jakie można znaleźć w WoL i HotS. Bardzo polecam wysłuchać, mistrzostwo.





Na koniec dodam- Terranie są słabi, ale muzykę mają najlepszą! :)

WhitePride

2016-11-16, 15:46
Odkopię ten zacny temat bo warto.
Niedawno wyszła druga część Mirrors Edge. Gra jest słaba ale za to OST ma genialny(podobnie zresztą jak pierwsza część).
Soundtrack skomponował król ambientu, Solar Fields.

X