18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Robot polewający wódkę

kadamczyk • 2015-10-26, 16:09
Razem z kumplami podczas tego weekendu startowaliśmy w AGHacks, udało nam się zrealizować robota polewającego wódkę.

Spośród wielu zalet największą jest to, że leje zawsze równo, niezależnie od ilości wódki w butelce = koniec z pie****eniem "Mi lej pół", albo "K***a, Andrzej, znowu wylałeś..."



W opisie filmiku youtube jest krótki opis techniczny, jakby ktoś był zainteresowany szczegółami zapraszam na priv.

Ko...........ki

2015-10-26, 23:23
Proponuję hybrydę Waszego Kawasaki z tym, którego wideo wlepił kilka komentarzy wyżej mitar + podłączenie kega z piwem

kadamczyk

2015-10-26, 23:39
tranzystor, to zrób to w 42 godziny, czekam na rezultat. To nie chodzi o to, że to było trudne do zrobienia (chociaż nauka języka AS do programowania zaczęła się w piątek o 18.01, a system wizyjny rozpoznający położenie kieliszków i komunikacja TCP nie zostały ruszone - założenia hackatonu), tylko o to, że zrobiliśmy to w tak krótkim czasie.
A przez "projektowanie" rozumiem projektowanie softu i hardware'u, syn mnie dopyta w razie czego.

Nerd, pójdziemy, zobaczymy co powie. :D

Recydywista, po kolei:
1. Prędkość jest ustawiona na 10%, jak już pisałem, mamy pole do popisu
2. Wrzuciłem ten filmik na Sadistica właśnie po takie komentarze, zniżające nasz pomysł do najniższych odruchów humanoidalnych, dzięki za to.

Jeadong, myślałem nad tym, to będzie prze*ebane, ale chyba da się zrobić.

martxi, jak już pisałem, pokaż mi projekt robota przemysłowego do polewania wódki, który realizuje to w 6 osiach skrętnych, nie z prostego manipulatora o 2-4 stopniach swobody i chwytaku dozownika. Wrzuć, chętnie sprawdzę.

karolas123, jest system wizyjny który rozpoznaje położenie kieliszków w przestrzeni, robot wie gdzie dokładnie ma nalać. Chcemy zrobić z tego RTOSa w niedalekiej przyszłości.

Charybda, dzięki, poprawimy w kolejnej wersji.

kothletino, wysokość można regulować, nie ma z tym problemu. ;)

HAL-9000, siatka niepotrzebna, ale była w pierwszej wersji i tak już została. Patrzy kamerką z jakiegoś HTC, po WiFi jest komunikacja z PCtem, a wizja zrealizowana została przy pomocy OpenCV w Pythonie.