18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Raz kolejny o Cyganach w Polsce

Sanguinius92 • 2013-06-21, 22:17
Z portalu piekielni.pl autora timo:
"Mieszkam w mieście powiatowym liczącym ok. 10 tys. mieszkańców plus kilkudziesięciu Cyganów/Romów. Problem z nimi jest od zawsze - a to coś ukradną, a to coś zdemolują, a to żebrzą w natarczywy sposób, a to siedzą cały dzień w parku, piją, szczają gdzie popadnie, tłuką butelki itp., a ludzie boją się przejść przez park (nieraz zaczepiają - czasami w celu wysępienia na alkohol, a często niewybrednie komentują przechodzące dziewczyny i próbują je obłapiać).

Oczywiście policja nic z nimi nie robi - policjanci też mają rodziny i zwyczajnie się boją. A bydło koczuje w tym parku w sile 20 chłopa albo więcej. Miasto, zamiast próbować pozbyć się problemu, z własnej woli pisze wnioski po unijną kasę, żeby im remontować lokale socjalne.

W jednej wyremontowanej kamienicy po paru miesiącach wyglądało już gorzej, niż po przejściu ruskiego frontu - ze ścian pozdejmowane kaloryfery, wyrwana miedziana instalacja CO, wyrwane kable elektryczne. Z domu cuchnie na kilkaset metrów, bo robią pod siebie. Światła nie mają, bo wymontowali kable. W izbach (trudno to nazwać pokojami) stoją piece typu "koza", bo centralne jest dawno na złomie. W 5 pokojowym domu około 15-18 osób mieszka w jednej izbie, tej z piecem, pozostałe traktując - proszę przerwać jedzenie - jako kibel. Smród nawet na ulicy wywraca mózg na drugą stronę - nie chcę myśleć, jak jest w środku. Żaden z nich nigdy się pracą nie skalał. Za to każdy ma bogatą przeszłość kryminalną, nawet 15-latkowie. Już wcześniej zdarzały się przypadki pobić w ich wykonaniu.

Kilka dni temu padł jednak rekord: pobili 2 chłopaków, jeden stracił oko i walczy o życie, miał zrobioną trepanację czaszki. Drugi również w ciężkim stanie leży w szpitalu. Obu pobić dokonano stosunkiem sił 15-20:1 z użyciem noży. Ewidentnie chcieli zabić. Policja w tym czasie dosłownie 150 metrów dalej spisywała gówniarzy za plucie słonecznikiem na ziemię. Przyjechali po 20 minutach, jak ofiara już była w szpitalu. Oczywiście sprawców nie złapano, dopiero na drugi dzień zatrzymano "aż" dwóch.

Nastroje w mieście są takie, że za chwilę będziemy mieli powtórkę "pogromu mławskiego". I wtedy zapewne sprawców pobicia biednych przedstawicieli mniejszości romskiej szybko złapią i postawią przed sąd, za przemoc na tle rasowym. Ja naprawdę nic nie mam do ŻADNEJ mniejszości narodowej, pod warunkiem, że ta mniejszość dostosowuje się do zasad większości. Szanuję każdego Cygana/Roma, który pracuje, płaci podatki, przestrzega porządku prawnego. Ale do ciężkiej cholery nie może być tak, że kilkudziesięciu brudasów terroryzuje miasto. I są bezkarni!"

Od siebie dodam, iż ostatnio zauważyłem (przynajmniej we Wrocławiu), że zamiast przeznaczać pieniądze na walkę i wywóz tych nierobów, wspiera się tego typu akcje: http://jednizwielu.pl/

A tutaj jeden z ich bilboardów:

qtacz

2013-06-24, 13:50
Zebrać ekipe z paru miasteczek/wsi dookoła, wziąć pały teleskopowe i niech przerobią tą cygańska meline na krwawą łaźnie

ma...........pa

2013-06-24, 14:06
lepiej niech się zdecyduje, czy jest Polakiem czy Romem, bo to tak samo jak bym powiedział, że jestem Polakiem i jestem Niemcem.

Światłocień

2013-06-24, 14:33
Nie wszyscy Cyganie są złymi nierobami ;)

Ronnie551

2013-06-24, 14:41
mapa napisał/a:

lepiej niech się zdecyduje, czy jest Polakiem czy Romem, bo to tak samo jak bym powiedział, że jestem Polakiem i jestem Niemcem.



Romowie to mniejszość narodowa idioto, a co do Pana Gerrarda to nie moge powiedziec ze jest to typowy rom.
Człowiek prowadzi treningi mma i kick boxingu, rapuje i z tego co mi wiadomo jest nauczycielem :)
Jest bardzo miły, a jego syn odziedziczył po nim talent i zapał w kick boxingu

Ku...........cz

2013-06-24, 16:09
Materiał własny, piw nie trzeba. Zastanówmy się tylko gdzie żyjemy
W miare krótko i na temat. Ojciec nie żyje, matka wychowuje syna. Syn uczy się, idzie na studia, bierze kredyt studencki bo jakoś trzeba zycie w dużym mieście opłacić. W zimie pod naporem śniegu wali sie dach w ich domu. Działka i dom na sprzedaż, pieniądze za to śmieszne, po spłaceniu kredytów branych na remont domu przez lata zostaje ledwie kilkadziesiąt tysięcy.

1600 zł na kobiete + osobe uczącą się to nie za wiele, prośba do urzedu miasta o mieszkanie nie tyle socjalne co komunalne, opłacane troche taniej, ale nie darmówka... odrzucona.

Miasto zaproponowało WYNAJEM mieszkania pod warunkiem pokrycia pełnego remontu o wartości 75 tysiecy złotych. W tym samym bloku mieszkania na sprzedaż są po 115 tys.

Kobieta pracuje 50 lat, nie dostaje ZADNYCH profitów ze wzgledu na to że samotnie wychowuje takiego gówniarza jak ja (niestety ojciec nie leciał do smoleńska). Po 50 latach pracy miasto odmawia ... udostępnienia mieszkania za pieniądze.

Trzeba było urodzić się cyganem. We wrocławiu, Nowym sączu czy Zabrzu za darmo piekne nowiutkie socjalki sie im należą.

herbalix

2013-06-24, 16:52
fejk, jak stąd do jasła. żeby w 10k mieście nie znalazła się ekipa, która zrobi porządek? ja pochodzę z małej miejscowości, przed wielką emigracją na wyspy było to około 13k mieszkańców. też są tam cyganie, żyją po cygańsku czyli rowery z klatek giną "i ogólnie takie takie". ale jak się kiedyś zaczęli za bardzo panoszyć, wypełzać ze swojego getta i chuliganić to zaraz z nimi porządek zrobiono. zaczęło się od tego, że w wakacje, późnym wieczorem do lokalnego pubu przychodzi 2 dobrze poturbowanych kolesi i mówią, że dostali wpie**ol od cyganów bo nie dali im fajek czy kasy na jabola. w ciągu 3 minut zebrała się ekipa z (bez przesady) 50 osób i polowanie na brudasów. po godzinie miasteczko zmieniło się w strefę wojny. kilku brudasów, których złapano na mieście dostało ostry wpie**ol. później wjazd na getto, wybijanie okien, podpalanie drzwi. po prostu wojna. policja wezwała na pomoc żandarmerię wojskową, ale w sumie to tylko spisali kilka osób, bo jakoś tam zareagować musieli, ale widać było, że mają wyj***ne. od tamtej pory nie było już darcia mordy, tłuczenia butelek, zaczepek. true story.

Dobrutro

2013-06-24, 20:13
W Australii zabierano aborygenom dzieci i siłą edukowano by ich jak najszybciej asymilować. Powinno się tak samo robić w Europie, ale w odniesieniu do imigrantów.

leytos

2013-06-24, 22:29
We Wrocławiu widziałem też taki doj***ny bilboard "Cygan mistrzem świata", chyba w kradnieciu ;/

Czajol3

2013-06-27, 11:49
... Donek byle do przodu - licze na 6 obniżke stóp procentowych:)

e

Dekorator

2013-07-20, 20:03
nie zgadzam się z takim zachowaniem cyganów, są tu tylko gośćmi; żle zachowujacych się wypie**alam za drzwi.