18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Paraliż senny

Vilku91 • 2010-07-18, 20:50
Kod:
Pośród ciemności nocy budzisz się nagle z uczuciem zła, które Cię otacza, nie możesz oddychać a Twoja klatka piersiowa robi się ciężka - ktoś lub coś ją uciska, ktoś próbuje Cię dusić. Ku Twojemu przerażeniu nie możesz się poruszyć ani wydać z siebie żadnego dźwięku. Słyszysz głosy i widzisz dziwne postaci, zagadkowe figury poruszające się w okolicach łóżka... Czy to demony? Duchy? Nie, to po prostu doświadczenie Sennego Paraliżu.

Senny Paraliż (SP) jest medycznym uwarunkowaniem i zwykle określa się go jako zaburzenia snu. Objawy mogą czasem obejmować kompletny lub częściowy paraliż ramion, nóg i górnego tułowia. Senny Paraliż występuje prawie zawsze w momencie zasypiania lub wybudzania ze snu. Do najbardziej niezwykłych objawów SP zaliczyć można halucynacje wizualne i dźwiękowe często powodujące ekstremalne przerażenie i panikę. W przypadkach takich błędnie sądzić można, że zostało się odwiedzonym przez obce istoty lub złe moce.

Badania SP pokazują, że jest on połączony z fazą snu - REM (szybkich ruchów gałek ocznych). Gdy podczas snu śnimy, ciało nie realizuje doświadczeń i działań podejmowanych podczas snu z prostej przyczyny - aby w nocy nie wyrządzić sobie lub komuś krzywdy. Mózg wyłącza mięśnie i rozluźnia je co zasadniczo przypomina stan paraliżu.

SP występuje w momencie kiedy umysł budzi się choć wciąż znajduje się w stanie REM a ciało jest zrelaksowane i rozluźnione. Doświadczenie to powoduje uczucie paraliżu i doświadczenie niemocy do działania czy wydawania z siebie dźwięków. Wciąż znajdujemy się pomiędzy snem a jawą i często obrazy senne odgrywane są przed naszymi oczyma choć te są już otwarte. Normalną reakcją na SP jest uczucie paniki i przerażenia - gdy wokół naszego mózgu jak mgła rozgrywają się senne obrazy, my chcemy się obudzić ale to niemożliwe.

Niedawne badania pokazują, że 25-30% populacji cierpiało kiedykolwiek na jakąś formę Sennego Paraliżu. 95% z pośród tych osób odebrało SP jako doświadczenie przerażające. Można powiedzieć, że SP jest dziedziczne, tzn. jeśli Twoi rodzice doświadczali takich stanów to z pewnością i ty ich doświadczyłeś lub dopiero doświadczysz. Ludzie często czują, że z powodu paraliżu sennego doświadczyli zjawiska paranormalnego - choć wytłumaczenie jest znacznie prostsze.

Autor: Eurycide
www.paranormalne.pl



Polecam poczytać komentarze: http://www.eioba.pl/a70885/paraliz_senny

BÃ...........³g

2010-07-20, 08:06
You_Suck napisał/a:

druga w nocy, ja sama w domu, naczytałam sie tego gówna, jak mi sie to dziś przydarzy to sie wqrwie.



Dlaczego tak późno mówisz że sama w domku będziesz ?

minax

2010-07-20, 10:57
Nimr0d napisał/a:



Jesteś naprawdę śmieszny, zmień lepiej sadistic na wikipedie czy książki albo pooglądaj BBC czy Discovery bo widzę nawet nie wiesz do czego jest zdolny twój mózg i ciało. Na świecie są ludzie co czytają palcami normalny drukowany tekst i widzą bez oczu otoczenie na tyle że po ruchliwej ulicy mogą jeździć rowerem inni podpalają papier czy rozbijają szklanki z daleka co jest potwierdzone przez badania oraz nakręcono o tym nie jeden film dokumentalny chcesz to poszukaj wyjdzie ci to na lepsze niż komentowanie na sadisticu.

Co do cudownych uleczeń to właśnie te najgłośniejsze trwały krótką chwilę a tutaj masz jeden przykład których są setki jak nie tysiące:
Piotr Gargan – zmiażdżony przez pociÄ…g i znaleziony dopiero nazajutrz rano, umierajÄ…cy, sparaliżowany od pasa w dół z licznymi obrażeniami i zÅ‚amaniami byÅ‚ utrzymywany przy życiu dziÄ™ki opiece lekarzy. Karmiono go przez sondÄ™. Raporty lekarskie: stan chorego nieuleczalny, a Å›mierć niedaleka. Nogi chorego po kilku miesiÄ…cach zczerniaÅ‚y i pÅ‚ynęła ropa (gangrena). Gdy chory przestaÅ‚ przyjmować pokarm nawet przy pomocy sondy zawieziono go do jakiejÅ› sadzawki w której zemdlaÅ‚. Po wyjÄ™ciu z wody obudziÅ‚ siÄ™ i stanÄ…Å‚ na nogach. W ciÄ…gu chwili zniknęła czerÅ„ na nogach a wygÅ‚odzony zaczÄ…Å‚ od razu jeść.

I nie próbuj nikogo przekonywać że jesteÅ› mÄ…drzejszy od konsylium lekarskiego w którego skÅ‚ad wchodziÅ‚o 60 specjalistów z różnych uniwersytetów którzy po tym wszystkim go zbadali i sporzÄ…dzili raport w którym byÅ‚o zdanie: „ To nagÅ‚e uzdrowienie przewyższa siÅ‚y natury i sprzeciwia siÄ™ wszelkim naukowym teoriom, a jego przebieg jest zdumiewajÄ…cy”.

Skoro zmasakrowana osoba u progu śmierci odzyskała zdrowie będąc chwilkę w wodzie dlaczego nie mogła by powstać rana podczas paraliżu sennego kiedy nasze ciało jest w nieopisanym stanie a mózg w szoku.




Piotr Gargan - zdzwiony, że nigdy nie słyszałem o tym "głośnym" uleczeniu aż wpisałem to nazwisko w wyszukiwarce. Wyskoczyło kilka katolickich stron, jako trzecia strona od góry był... Twój post na sadisticu. Aż dziwne, bo taki ewenement powinien się obić na skalę światową.
Poprosiłem Cię o bibliografię.
Znajdź mi i pokaż w takim razie urywek takiego filmu, w którym nie ma mrocznego pie**olenia, drgania i uciekania kamery, gdzie w jednym ujęciu pokazane jest jak ktoś siłą umysłu lub za sprawą matki boskiej czy innych sił podpala papier.
Myślałem, że z tego się wyrasta.
Czy jestem mądrzejszy od konsylium lekarskiego? Nie sądzę. Ale od masy kościelnych tępaków z całą pewnością. Bo widzisz ŻADNE z tego typu cudownych uzdrowień o jakich piszesz nie zostało oficjalnie potwierdzone przez cenione organizacje i lekarzy. Natomiast wiele z nich, w tym "uzdrowienie" Piotrka zostały oficjalnie uznane przez... Kościół. No k***a, bez przesady, to co wypisujesz to już jest średniowiecze i ciemnogród maksymalny.
Ja rozumiem, że niektórym od dziecka wpajano takie rzeczy, ale k***a, żyjemy w XXI wieku. Dotrzyj do źródeł a potem dopiero zaczynaj szerzyć ciemnogród. Trochę samodzielnego myślenia nie zaszkodzi, spróbuj.

miedziak

2010-07-20, 11:08
Bóg napisał/a:



Dlaczego tak późno mówisz że sama w domku będziesz ?



Szykujesz jakieś kolejne niepokalane poczęcie?

You_Suck

2010-07-20, 13:08
Bóg napisał/a:



Dlaczego tak późno mówisz że sama w domku będziesz ?




przepraszam, następnym razem uprzedzę wcześniej.

kicek016

2010-08-13, 13:47
w swoim krotkim zyciu mialem juz 3 parazlize przysenne, genialna sprawa, polecam sprobowac je wywolac specjalnie, niekiedy sie udaje (np budzac sie ze swiadomego snu)
w kazdym razie swietne doswiadczenie, wystarczy byc zaznajomionym z tym ze takie cos istnieje i mozna sie cieszyc troche schizowym tripem ^^

kicek016

2010-08-13, 14:01
smoka nie, ale trolla wlasnie mi sie udalo