18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

NC+ i wolne media

TomdeX • 2013-04-05, 00:31


Dziwne, że tutaj na sadisticu nie było jeszcze podobnego tematu...

Może zacznijmy od początku...

nc+ – polska satelitarna platforma cyfrowa powstała w wyniku strategicznego partnerstwa Grupy ITI (N-ka) i Groupe Canal+.

Przez prezesa-żabojada została okrzyknięta innowacją w dziedzinie telewizji. Fuzja miała miejsce 21 marca, w okolicach 25 marca zostały wysyłane listy dla posiadaczy N-ki, że albo przechodzi się automatycznie na wyższy pakiet na gorszych warunkach niż nowi abonenci dodatkowo przy dłuższej umowie albo masz kilka dni na wypowiedzenie umowy. Co ciekawe termin na wysłanie wypowiedzenia nie był pogrubiony, a co najlepsze był napisany słownie - dziewiętnasty kwietnia, aby starsi ludzie nawet nie zwracali na to uwagi.
W liście było także bardzo ciekawe zdanie, że migruje się do nc+ i będzie się płacić identyczny rachunek, niestety, to kłamstwo, bo na drugiej kartce, było jasne napisane, że zapłaci się więcej za pakiet.

Po tak skandalicznym liście powstała grupa na FB - Anty NC+ (student z Poznania postanowił go założyć po tym, jak z oficjalnego kanału NC+ na facebooku usuwano jego posty) w ciągu kilkunastu godzin miał już kilka tysięcy "Lubię to!".
Prezens NC+ Julien Verley powiedział, że abonenci nie zrozumieli oferty i nie ma zamiaru zmieniać oferty, bo niedługo ten bum medialny ucichnie... nie miał racji.

W ciągu kilku dni liczba osób przekroczyła 30 tysięcy i żabojad opublikował list na fejsie Anty NC+, że chciałby się z nim spotkać, na to jednak student nie przystał grzecznie odmówił w liście i na dzień dzisiejszy, profil Anty NC+ Liczy blisko 70 tysięcy niezadowolonych klientów.

Czy NC+ kupuje lajki na Allegro?

Co ciekawe, liczba "fanów" rośnie w zależności od liczby fanów Anty NC+, ale tak żeby było zawsze ich więcej. Czyżby kolejna zagrywka marketingowa, która jest bezsensu?

W każdym razie sprawa trafiła do UOKiK i prawdopodobnie ITI zostanie ukarana za te listy, klienci Canal+ nie mają co na nie czekać, bo dostawa została wstrzymana.


Czemu w telewizji o tym cicho?

Proste ITI to spółka, która jest właścicielem TVN! Co najlepsze dzisiaj w Szkle Kontaktowym podobno były problemy techniczne z telefonem... nikt się nie dodzwonił. Jedynie gazety coś tam o tym wspominają...


Cóż takiej telewizji należy się jedno:


P.S. Jakby ktoś miał jakieś pytania to pytać, modzi, jak są jakieś błędy to dajcie mi znać, zamiast to usuwać, bo takich żabojadów trzeba gnoić...

Źródło:
http://www.facebook.com/antyncplus

tatoo1

2013-04-05, 04:00
o czym tu wogóle gadać, ITI powstało na wniosek Urbana. Komuchy nadal rządzą tylko pod inną nazwą.

Balzat

2013-04-05, 04:08
Na ch*j komu TV?

okrzej

2013-04-05, 04:39
@jednoręki-ujeżdżacz

W źródle tematu masz link do FB.

Edit:

Jak wpiszesz w wyszukiwarce na FB "Anty NC+" i klikniesz na lupkę po prawej stronie, to w którymś tam wyniku z kolei będzie ta strona.

pawelo88

2013-04-05, 09:33
Stara i znana mi strategia Cyfry+. Miałem przygodę dawno temu właśnie z tą firmą. Po tych praktykach jakie stosują dla potencjalnego klienta pracowałem jeden dzień i to jeszcze nie cały. Dodatkowo pech tak chciał, że pojechaliśmy w moje okolice. Chodzi się od domu do domu i wciska kit jaka to nie jest okazja. Wszystko ładnie, pięknie ubrane w miłe słówka. Na ten szmelc godzili się praktycznie ludzie w podeszłym wieku, którzy nie byli świadomi tego co robią. Ściemniali, że naziemna telewizja analogowa zostanie wyłączona w tym roku (był to mniej więcej w 2007!). Pierwszy abonament o którym tylko była mowa zaniżony a następne raty praktycznie 2x wyższe. Oczywiście na umowie musiało być to uwzględnione ale jak wiadomo na pierwszy rzut oka mało widoczne. Każdy kto podpisał umowę z taką babcią lub dziadkiem otrzymywał prowizję. Żadna mi znana szanująca się i klientów firma nie stosuje takich gównianych i nieuczciwych praktyk. Tak więc informuję, ostrzegam i przestrzegam, nie warto.

TomdeX

2013-04-05, 09:43
Powiem tak, tu nie chodzi głównie o ceny, gdyby tak jeden z drugim przeczytał cały artykuł to by wiedział, jakich zagrywek dopuściła się ta telewizja, że nawet Reuters o tym pisze, takie zagrywki są niepojętne na skalę światową...
Wyleciała już wiceprezes NC+, prezes od marketingu i jeszcze jeden gościu... To nie jest normalne, do tego możliwa kara od UOKiK dla ITI o wartości 10% zeszłorocznych przychodów (warto wspomnieć, że tylko w I kwartale 2012 była to kwota rzędu 610 mln zł).

snik0

2013-04-05, 10:14
jednoręki-ujeżdżacz napisał/a:

Na facebooku nie mogłem znaleźć Anty CN+. Hmm


Bo jesteś debilem i cud, że udało Ci się w tym kraju przeżyć tyle lat.
Może warto prawdzić "ANTY NC+"

Z.G.O.N

2013-04-05, 11:34
Nc+ ma dojrzałych lajkowiczy na FB :samoboj:

Co ciekawe, wśród użytkowników profilu nC+ największą grupę stanowią osoby w wieku 13-17 lat. Nie jest to raczej target, w który powinna celować nowa platforma. :facepalm2:

K4mik

2013-04-05, 13:14
Przeczytałem temat, dzisiaj sprawdziłem pocztę, przeczytałem umowę, założyłem konto na sadisticu.

Chyba jestem jakimś wybrańcem nc+ albo coś w ten deseń bo zamiast podnieść mi opłaty, pozostały one na tym samym poziomie i jeszcze dodali mi kanały na 18 miesięcy, po którym to okresie podnoszą opłaty a przecież przed końcem umowy na czas określony mogę wypowiedzieć.

Kto czyta jakieś kartki, które są reklamą a nie umową to potem ma problemy ze zrozumieniem. Cała ta akcja jest jednym wielkim wyolbrzymieniem, przecież dobrze wiadomo, że przy zmianie umowy można ją wypowiedzieć bodajże w okresie 30 dni, stąd ten 19 kwietnia, a koncerny zawsze chcą wycyckać klientów ile wlezie. Zmieniają ofertę to zmieniają ceny nie widze w tym nic dziwnego, każdy ma prawo się z tym nie zgodzić. Szczególnie że UOKiK czepia się tego:
Cytat:

Wątpliwości Prezes UOKiK wzbudziło dokonanie przez spółkę jednostronnej zmiany umów (ceny usługi oraz oferty programowej) zawartych na czas oznaczony, a także zbyt krótki termin na złożenie rezygnacji oraz informowanie o nowej ofercie listem zwykłym

Możnaby na ten temat elaborat napisać, poza tym to nie jest wszystko takie oczywiste jak komuś może się wydawać.

Nie podoba się, napiszę jeszcze raz, wypowiedzieć umowę, powala mnie ta bezradność ludzi przy czytaniu umów telewizyjnych, bankowych czy innych.
Nie jestem ani zwolennikiem nc+ ani przeciwnikiem ale to jest robienie z igły widły.

rksrobert

2013-04-05, 13:25
A mnie zastanawia dlaczego nie doszło do mnie jeszcze pismo od n'ki. Sk***ysyny czekają i przyniosą kilka dni przed możliwością wypowiedzenia.

snik0

2013-04-05, 13:30
rksrobert napisał/a:

A mnie zastanawia dlaczego nie doszło do mnie jeszcze pismo od n'ki. Sk***ysyny czekają i przyniosą kilka dni przed możliwością wypowiedzenia.


W ogóle nie przyślą, będziesz płacić do końca życia abonament jak na publiczną telewizje

LICH0

2013-04-05, 13:54
Dobrze, że ja TV nie oglądam.

EdmundKemper

2013-04-05, 14:32
Gdyby nie Polsat to ITI i Canal+ miałyby monopol na wszystko.

Robajson

2013-04-05, 14:36
HotSzot napisał/a:


Specjalnie dalem piwo. Niby nie jest to portal informacyjny, a jakos informacje o Kaszubskim przeszly i dostaly "miliony piw", tak wiec nie wypowiadaj sie w imieniu wszystkich. Jak bedzie 15 bedzie na glownej, jak nie, skonczy w sucharach, ludzie zadecyduja co chca czytac, ogladac. "DEMOKRACJA k***O!"


Ja tam pie**olę tę Twoją demokrację...

w6667812

2013-04-05, 15:09
ależ pie**olicie. nie podoba sie? to rozwiązać umowe. podnieśli opłaty - stracą klientów. ich sprawa. jak sie zorientują co narobili, to znowu obniżą opłaty. niby wszyscy napie**alają, że telewizja ogłupia i nikt nie ogląda, a jak przyszlo co do czego, to setki osób oburzonych. smutni jesteście... ;)