18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Inne Światy - Ayahuasca

Nap_Limak • 2012-08-25, 16:58
"Inne Światy" to film dokumentalny o praktykach amazońskich szamanów stosujących jedną z najpotężniejszych naturalnych substancji halucynogennych - ayahuascę.
Ayahuasca jest świętym sakramentem znanym wśród amazońskich Indian od tysiącleci jako potężne lekarstwo uzdrawiające holistycznie zarówno ciało jak i duszę.
Film "Inne Światy" ukazuje przede wszystkim terapeutyczne zdolności szamanów, oraz ich niezwykłych roślin. Szamańskie rytuały są bowiem formą starożytnej psychoanalizy i psychoterapii praktykowanej i doskonalonej od 4000 lat.
Przedstawiona w filmie psychodeliczna podróż w stronę głębszego poznania samego siebie przeplatana jest wypowiedziami ekspertów i naukowców badających substancje psychoaktywne, m.in Stanislava Grofa, Ricka Strassmana i Alexa Greya.

Pomimo, iż Ayahuasca nie jest środkiem toksycznym - a przeciwnie - oczyszcza organizm ze wszelkich toksyn i pasożytów, pomimo iż nie uzależnia - a przeciwnie - leczy z uzależnień każdego rodzaju, w maju 2009 roku została w Polsce wpisana do rejestru najgorszych i najniebezpieczniejszych z możliwych narkotyków. Zaiste, niebezpieczna jest dla władzy substancja, która czyni świadomym, wzbogaca życie wewnętrzne i budzi człowieka z iluzji...





reszta w komentarzu

Timitum

2012-08-26, 21:14
@up bynajmniej to nie przynajmniej
Ale i tak najważniejsze jest to, czy ktoś próbowal wrotyczówki z przepisu powyżej? Ayahuasca jest raczej poza zasiegiem, nikt tego nie przemyca. Nie wedle mojej wiedzy :P
Ewentualnie, czy są tu studenci chemii/farmacji którzy mogli by wytworzyć DMT? Tak tylko pytam :roll:

SiaraSiarzewski

2012-08-26, 22:07
@Yamatertasu

To jedyne co potrafisz powiedzieć? Hahaha godne politowania, doprawdy :)
Ale nie mam do Ciebie pretensji, nie każdy musi to ogarniać, są tematy które niektórych ludzi najzwyczajniej przerastają.
I nie mam zamiaru się z Tobą licytować kto jakiego miał tripa albo kto ile razy jadł bo mnie po prostu to gówno interesuje .
Jeśli masz zamiar toczyć jakieś batalie słowne to nabij jakąś ostrą bo jak na razie zaj***łeś ślepakiem :) elo

@xsound

Z OOBE ma to taki związek że jedno jak i drugie nie jest dla wszystkich i nie każdy jest w stanie zrozumieć to co jest "za" kurtyną rzeczywistości.
Używając określenia "trzecie oko" miałem na myśli zobaczenie tego czego nie widzą nasze "standardowe" oczy.
Skoro niejednokrotnie doświadczyłeś projekcji to zachęcam do przeczytania Traktatu o Projekcji Astralnej Roberta Bruce'a , o ile już tego nie zrobiłeś. Pozdrawiam

vanditte

2012-08-27, 00:19
Na ch*j huaska ta? A może to ch*j? :amused:

ka...........nt

2012-08-27, 00:22
Nap Limak napisał/a:


Pomimo, iż Ayahuasca nie jest środkiem toksycznym - a przeciwnie - oczyszcza organizm ze wszelkich toksyn i pasożytów, pomimo iż nie uzależnia - a przeciwnie - leczy z uzależnień każdego rodzaju, w maju 2009 roku została w Polsce wpisana do rejestru najgorszych i najniebezpieczniejszych z możliwych narkotyków. Zaiste, niebezpieczna jest dla władzy substancja, która czyni świadomym, wzbogaca życie wewnętrzne i budzi człowieka z iluzji...




do wszystkich fanów bajeczek:

chcecie oczyszczać organizm z toksyn?-polecam 40 dniowy post, zdrowe odżywianie, saunę

chcecie leczyć się z uzależnień-polecam ich nie zaczynać


chcecie być świadomymi, światłymi ludźmi?-polecam wziąć się za naukę i zdobywanie solidnego wykształcenia

Wiem, że jesteście ofiarami spisku delegalizującego narkotyki przez co za tydzień znów musicie iść do szkoły, no ale takie już jest smutne życie gimba

Te...........ed

2012-08-27, 00:28
Świetny artykuł o tym specyfiku był w Polityce, ale to lewackie pismo, więc pewnie nikt nie czytał :(

mar1321

2012-08-27, 01:02
Mózga trzcinowata (phalaris arundinacea) oraz inne rośliny z rodziny phalaris zawierają minimalne ilości dmt i występują w Polsce. Jak komuś będzie się chciało pogooglać i będzie miał warunki i surowce do ekstrakcji to polecam spróbować. Drugim składnikiem ayahuaski jest ruta stepowa zawierająca związki harmalinowe - inhibitory monoaminooksydazy (MAOI). Związki o tym działaniu znajdują się w grejpfrutach czy porzeczkach (są słabsze). MAOI jest potrzebne, aby DMT nie zostało zbyt szybko zmetabolizowane, choć i bez MAOI dałoby radę.

Globik

2012-08-27, 08:39
mar1321 napisał/a:

Mózga trzcinowata (phalaris arundinacea) oraz inne rośliny z rodziny phalaris zawierają minimalne ilości dmt i występują w Polsce. Jak komuś będzie się chciało pogooglać i będzie miał warunki i surowce do ekstrakcji to polecam spróbować. Drugim składnikiem ayahuaski jest ruta stepowa zawierająca związki harmalinowe - inhibitory monoaminooksydazy (MAOI). Związki o tym działaniu znajdują się w grejpfrutach czy porzeczkach (są słabsze). MAOI jest potrzebne, aby DMT nie zostało zbyt szybko zmetabolizowane, choć i bez MAOI dałoby radę.



Błąd. Ani grejpfruty ani porzeczka(nawet czarna brachu ; )) nie mają MAOi tylko niwelują działanie cytochromu P450 (CYP2D6), który to odpowiedzialny jest za metabolizm wielu ksenobiotyków, min dekstrometorfanu, kodeiny i innych opioidów, benzodiazepin, tienobenzodiazepin itp. Nieświadome osobniki rządne doznań dorzucają grejpfruty lub czarne porzeczki do substancji psychoaktywnych metabolizowanych przez CYP2D6. Mniej szkodliwe byłoby spożycie większej ilości narkotyku :roll:

Mirai

2012-08-27, 13:40
@SiaraSiarzewski

Nawet nie mam ochoty rozmawiać z gościem który ma trzecie oko i jest bardziej oświecony ode mnie.

konwas88

2012-08-27, 14:53
@SiaraSiarzewski

Trzecie oko to jest anus. Chyba że jesteś fanem teorii spiskowych to trzecim okiem mogą być również Iluminaci a nie jakieś k***a wizje, Boże chroń!

adamonos123

2012-08-27, 18:18
Wojciech Cejrowski o Ayahuasca:
Cytat:

Nie mam zamiaru tego świństwa brać do ust i Państwu stanowczo odradzam.
Ayahuasca zdejmuje hamulce z naszej wolnej woli. Usuwa (czasowo i za pomocą chemii) nasze ego, otwierając nas na wpływ innych osób. Dlatego właśnie, gdy działa ayahuasca szaman może nam nakazać byśmy nie odczuwali bólu i zrobić nam na naszych oczach operację brzucha. Może nam wmówić (wsadzić do głowy) cokolwiek zechce. Może nam te zupełnie niechcący pomieszać zmysły... Wystarczy, że w czasie takiego seansu, przez nieuwagę oparzy się i przeklnie - wdrukuje nam wówczas to przekleństwo a my - czasowo pozbawieni wolnej woli - przyjmiemy je i "zapiszemy" sobie w głowie... Opisać konkrecik? Proszę uprzejmie: pewien peruwiański szaman bardzo słabo znający język angielski, podał ayahuascę klientowi bardzo słabo znającemu hiszpański. Dogadywali się w związku z tym słabo. Szaman ciągle mylił imię klienta i zamiast Michael, zwracał się do niego imieniem Miguel. Po wybudzeniu z seansu klient zaczął cierpieć na rozszczepienie osobowości, czyli na schizofrenię - nie mógł się zdecydować czy jest Michaelem czy też Miguelem.


SiaraSiarzewski

2012-08-29, 19:48
konwas88 napisał/a:

@SiaraSiarzewski

Trzecie oko to jest anus. Chyba że jesteś fanem teorii spiskowych to trzecim okiem mogą być również Iluminaci a nie jakieś k***a wizje, Boże chroń!



Ty wiesz chociaż kim są Illuminaci? I w ogóle wyj***ć jak z dupy z tymi teoriami spiskowymi, co mają teorie spiskowe do innych wymiarów które każdy może doświadczyć przy odrobinie szczęścia i chęcie a Tobie zalecam zaj***ć barana w ścianę bo Twoja głupota przytłacza...

xsound

2012-08-30, 20:51
osirys napisał/a:

Wojciech Cejrowski o Ayahuasca:


Z całym szacunkiem do chorób takich jak shizofrenia...
Ale to że nie był w stanie wydedukować jak ma na imię, nie znaczy że jest chory...

mar1321

2012-11-25, 19:33
Globik napisał/a:



Błąd. Ani grejpfruty ani porzeczka(nawet czarna brachu ; )) nie mają MAOi tylko niwelują działanie cytochromu P450 (CYP2D6), który to odpowiedzialny jest za metabolizm wielu ksenobiotyków, min dekstrometorfanu, kodeiny i innych opioidów, benzodiazepin, tienobenzodiazepin itp. Nieświadome osobniki rządne doznań dorzucają grejpfruty lub czarne porzeczki do substancji psychoaktywnych metabolizowanych przez CYP2D6. Mniej szkodliwe byłoby spożycie większej ilości narkotyku :roll:



Przepraszam, mój błąd. Dzięki za rzeczową odpowiedź :)

bercik1801

2014-04-16, 14:21
Widziałem ok. 3lata temu film dokumentalny o tym przepięknym specyfiku, gdzie gdzieś w jakiejś dżungli leczyli ludzi z depresji, uzależnień i innych dolegliwości. Może wie gdzie mogę ten film zobaczyc poraz kolejny ? Niestety na yt nie mogę znaleść