18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bolek Show

Pothead • 2012-08-26, 13:12
"Nie można mieć pretensji do Słońca, że kręci się wokół Ziemi." Lech Wałęsa :mrgreen:

Cirion

2012-08-26, 18:01
Cytat:

Bez polskiego zboża zachódł by zdechł z głodu



Nie prawda, polskie zboże zaspokajało maksymalnie do 5% żywnościowych potrzeb zachodu. A od czasu rozwoju kolonizacji jego rola malała coraz bardziej.

Cytat:

Dali gawiedzi poczucie, że uwolnili "Polskje" tylko po to, żeby zamiast kraść publicznie z umiarem



Widzisz, a u ruskich kradną bez umiaru i tu jest podstawowa różnica :-P Nie jest dobrze, ale mogło być w p*zdę gorzej.

kokinosz

2012-08-26, 18:14
Dowodów nie ma. Ale są poszlaki. I to za mocne, aby udawać, że nic nie było. Wziął teczkę z archiwum. Nielegalnie ją dla niego Milczanowski wyniósł. Bez zachowania procedur. Zwrócił bez kilkunastu stron. Myślę, że to każdemu myślącemu wystarczy.

konradssc

2012-08-26, 18:14
Najciekawsze jest to, jakie jest podejście ludzi do Wałęsy. Szlak mnie trafia i mam ochote wyj***ć każdemu kto go obraża. Pytacie dlaczego? Połowa ludzi, na których są papiery nie donosiła nigdy UB. Chciałeś wysłać dziecko na studia, musiałeś podpisać papier, chciałeś wyjechać za granice, musiałeś podpisać papier. Ludzie podpisywali, ale niekoniecznie donosili. Polecam film ,,Psy'' tam macie pokazane jak palono akta. k***a patrzą na te kwity, a nie pójdą po rozum do głowy, że te papiery, które zostały, zostały z pewnego powodu. I tak nie wiecie kto naprawde donosił. Te papiery były i będą fabrykowane. Równie dobrze Tusk czy Kaczyński mogli donosić, ale byli na tyle cwani, lub bogaci, że zapłacili komu trzeba żeby tych papierów nie było. I tak najwięksi komuniści, którzy mieli dostęp do akt, dawno je spalili, i są przy włądzy do dzisiaj. Nie popieram Wałęsy i jego poglądów. Stał się h*jem, ale gdyby kraj i naród dla którego walczysz, jesteś symbolem i ryzykujesz więzieniem nagle zaczął na Ciebie srać to też byś się wk***ił. Co za poj***ny czas nadszedł, że sramy na swoich. Wałęsa, JP2, a kiedy Piłsudski?

kroplowa

2012-08-26, 18:16
ale pourywane z kontekstu huhu

kokinosz

2012-08-26, 18:53
@ konradssc - Prawda wymaga poświęceń. Wałęsa nie za wiele poświęcił. Jakoś dobrze mu się żyło za komuny. Nie był bity, tyle osób w rodzinie i biedy nie było. I nie każdy podpisywał. W mojej rodzinie nie podpisali, a dzieci studia pokończyły. Fronczewski nie podpisał. I tak dalej, i tak dalej... To tylko tłumaczenia... Ale jeśli wynosisz wiedzę historyczną z filmów Pasikowskiego, to gratuluję poczucia własnego ego...

@ konradssc - Jeśli Wałęsa kłamał i się układał z Kiszczakiem - dlaczego mam go szanować? Bo mi kazano? Kiszczak to gnida i menda. Wojtyłę? Za co? Za to, że ochraniał pedofilów, a także mafiosów? Poczytaj o sprawie biskupa Marcinkusa, jakby ktoś miał za złe, że ciągle o pedofilii. Nie musi być. Wojtyła ma więcej za paznokciami... Złotym cielcem go gawiedź obwołała i stawiają pomniki na wyścigi...

Zl...........ny

2012-08-26, 18:54
darthkenobi napisał/a:

pie**olenie, z bohatera narodowego, jednego z kilku polaków rozpoznawalnych w większości krajów na świecie robi się agenta... wszystko przez zazdrość. No ale są dowody... większość ludzi która chciała wyjechać za granice za chlebem została wrobiona, bo musieli podpisać dokumenty zezwalające na wyjazd, co było równoznaczne z wpisanem na liste takich o to "Agentów".... jedna wielka ściema.



:facepalm: Ty k***a wierzysz w te pierdoły? Poczytaj sobie życiorys tego komuszego parcha, jak donosił na własnych kolegów, to zwykła marionetka, był akurat potrzebny taki wyszczekany tuman bo komuna "upadała" i trzeba było mieć swojego w nowym rządzie. A za tego bohatera narodowego to powinno ci się napluć do ryja, uwłacza to prawdziwym bohaterom jak Piłsudski.

kokinosz

2012-08-26, 18:57
@ konradssc - P.S. Marcinkusa chciało przesłuchać FBI, gdy już znalazł się w Stanach. Na tylko przesłuchanie nie zgodził się Wojtyła. Marcinkus dostał swego rodzaju żelazny list. Wojtyła chronił osobę podejrzaną o wiele. Zarówno kasa, jak i porwanie, mafia.

Zl...........ny

2012-08-26, 18:57
konradssc napisał/a:

sramy na swoich. Wałęsa, JP2, a kiedy Piłsudski?



Na Bolka będę srał ile jelito daje, JP2 i Piłsudski to wielcy ludzie.

Phallucifer

2012-08-26, 19:38
prostak i cham, taki lepper lat 80. k***a jak w tym kraju ma byc lkepiej jak wybieramy takich matolow jak lech ?

welbik

2012-08-26, 19:40
Na mojej uczelni był kiedyś "wykład" Pana Wałęsy. I powiem krótko. Takich bzdur jakie opowiadał dawno nie słyszałem. Ludzie tylko z grzeczności powstrzymywali się od śmiechu. Człowiek ten - chyba nieświadomie - prezentował nam poglądy stricte socjalistyczne. Wysłuchanie tego wystąpienia utwierdziło mnie w jednym. Wałęsa musiał być marionetką gdyż wg mnie samodzielnie nie poprowadziłby nawet grupy przedszkolaków na wycieczkę. A to że jest rozpoznawalny na całym świecie to żaden argument. Tak na prawdę ludzie spoza Polski gówno wiedzą na temat tego jak tu się żyje czy też żyło kiedyś. Media mogą obecnie wmówić wszystkim wszystko.

Cirion

2012-08-26, 19:43
Cytat:

Na Bolka będę srał ile jelito daje, JP2 i Piłsudski to wielcy ludzie.



O Marszałku też mówiono, że był szpiclem carskiej ochrany.

Żeby nie było - nie przesądzam ze pan prezydent Wałęsa był czy nie był TW. Mowie tylko, ze jak ktoś staje się postacią bardzo znacząca (a nawet najwięksi przeciwnicy tego panu Wałęsie nie odmówią) to od razu znajdzie masę wrogów którzy nic poza swoim hejtowaniem w życiu nie osiągnęli. Od sk***iała ludzka natura.

soqman

2012-08-26, 20:53
Cytat:

j***ny agent, jego spasły czerwony ryj nawet kojarzy się z bolszewikami.
W normalnym kraju teczki zostałyby ujawnione a takie śmiecie gniłyby w więzieniu.



Co ty pie**olisz?! Jestem bardziej skłonny uwierzyć, że SBecja pie**olona umyślnie założyła kartotekę Wałęsie bez jego wiedzy i zgody, żeby mu zaszkodzić i rzucić choć cień podejrzeń; a niżeli, że Lechu sam z siebie donosił.
Ja przynajmniej tak bym zrobił wiedząc, że ktoś może mi zaszkodzić tu i teraz lub za 15-20 lat. Tak się wykańczało kiedyś i nawet dziś wykańcza porządnych ludzi... wystarczy choćby podejrzenie i w opinii nieświadomego ogółu już osoba przestaje być wiarygodna.

A nawet jeśli donosił, czego również nie wykluczam, to jednak ilu było takich ludzi, którzy składali raporty, bo ktoś z komunistycznego aparatu wspomniał, że "czasy są niepewne i ludziom, a szczególnie żonom i dzieciom może zupełnym zbiegiem okoliczności stać się jakaś krzywda"?!

Nie oceniajmy nie znając prawdy, bo pewnie sami byśmy na jego miejscu srali w portki.

Politykiem był raczej kiepskim, ale przynajmniej nie namawiał do walki z władzą, a szukał pokojowego wyjścia.

Różnie bywało, ale dzięki Lechu, bo mogło być naprawdę znacznie gorzej.

przemolob

2012-08-26, 21:39
wszystko wskazuje na to, że był podwojnym agentem. Najpierw rosyjskim, a potem amerykanskim.

makasa20

2012-08-26, 23:23
Za to ze popiera TUSKA ch*j mu w oko ! . A co do sprawy mam mieszane uczucia

zonk

2012-08-26, 23:59
@konradssc poruszyłeś ciekawą kwestię jeśli chodzi o palenie akt.

Skoro komuna upadała to czy nikogo nie dziwi że tyle papieru nagle zostało ? Zdrowo myślący pozbyliby się wszystkiego gdy widzieli że robi się źle. A tu IPN-y zawalone mają archiwa byle kwitami.