18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

poślizg tirem oczami kierowcy

fudi_tbg • 2013-03-09, 20:05


od 0:15

Po długiej trasie już na ostatnich paru kilometrach na S8 na odcinku Warszawa - Piotrków Trybunalski wpadłem w poślizg, jednak jakimś cudem obeszło się bez szkód. Zdarzenie miało miejsce 8 marca 2013.

Black Snake

2013-03-09, 21:45
Właśnie mnie to rozpie**ala u kierowców. Może nie jestem super kierowcą (bo nie jestem) i jeżdżę tylko kiblem na kółkach, ale większość kierowców jak się coś dzieje to hamulec i ch*j niech się dzieje co ma się dziać. Tu dobrze postąpił autor i wyprowadził. Ja w tym roku miałem 2 niefajne wydarzenia. Raz na lodzie przy 70km/h poślizg i nie hamowałem tylko manewrowałem i uszedłem cało z tego. Raz przy 60km/h urwał mi się silnik z kołem tak, że koło się przekrzywiło na prawą stronę i zaczęło mną rzucać na wszystkie możliwe strony. Hamulec po prostu bałem się wcisnąć bo wiedziałem, że na bank się wywalę i silnikiem chyba z 200m hamowałem niż się zatrzymałem z tym urwanym silnikiem i kołem. Ojciec mój to samo robi. Poślizg to kręci kierownicą jak głupi i prawie nie hamuje, a spotkałem się z kierowcami (zdecydowana większość), że wciskają hamulec do oporu (większość w nich w starych autach bez ABS), kręcą kierownicą, a po wpadnięciu do rowu 'no k***a kręciłem, a on dalej zapie**alał przed siebie'. -.-

smyndryl

2013-03-09, 21:52
u was jeszcze tyle śniegu??

meier

2013-03-09, 21:58
no przeciez od tego jest abs zeby móc hamowac i skrecac jednoczesnie

damua

2013-03-09, 22:06
Można się zesrać.

Janóż

2013-03-09, 22:26
Większość ludzi by osobówki nie wyprowadziła, a co dopiero FHcza. Duże piwo dla Ciebie i szerokości :]

fireman.uns

2013-03-09, 22:32
ABS to w takich warunkach można sobie w dupę wsadzić.
Szacun dla szofera. Niejeden złożyłby się w scyzoryk w tej sytuacji.

Co do wypowiedzi fiattt'a o tym by nie zdejmować nogi z gazu napiszę tylko: gówno prawda.
To nie jest osobówka z przednim napędem, żebyś sobie przód "wyciągnął" gdy zacznie rzucać.

Droops

2013-03-09, 22:40
k***a gościu mogłeś od razu napisać że chcesz sie pochwalić jak ładnie driftujesz ;D bo naprawdę podziwiam Cię a nie wymówka że poślizg ! ;D Piwko leci ;D

wieczór

2013-03-09, 22:41
Świetny materiał - z tej perspektywy aż poczułem tę adrenalinę, jakbym to ja prowadził. Nara, idę zmienić gacie...

BP82

2013-03-09, 22:43
k***a mać j***na szczere życzenia na dzien kobiet

Smaro

2013-03-09, 22:52
Szacun dla drivera. Nakreciles sie fajera chyba, co?

kapelan_szturmowy

2013-03-09, 22:53
fireman.uns napisał/a:

Co do wypowiedzi fiattt'a o tym by nie zdejmować nogi z gazu napiszę tylko: gówno prawda.

To nie jest osobówka z przednim napędem, żebyś sobie przód "wyciągnął" gdy zacznie rzucać.

przedni napęd jest dla dziewczynek, to raz. Dwa, nie mam auta osobowego, więc nie wiem jak się zachowują te twoje matizy zimą, Z utęsknieniem co roku czekam na śniegi by całą zimę bawić się uślizgiwaniem na bliźniakach. Oczywiście gdy kontenerze nie ma towaru. Poprostu lubię to i trenuje, nie wiadomo kiedy się przyda, a doświadczenia nigdy za wiele. Trzy: Jak cię stawia bokiem w uślizgu i odrazu zdejmiesz nogę z gazu, to zobaczysz jak pięknie działa mechanizm różnicowy na tylnym moście, a jakiś czas poźniej, jak sprawnie działają służby ratunkowe. Cztery, obejrzyj filmik, posłuchaj silnika i sprawdź czy kierowca tego zestawu zdjął nogę z gazu.
Pięć: wiem że pojęcie masz, bo chyba skakanką latasz, z tego co pamiętam, więc nie pisz głupot.

konjo

2013-03-09, 23:03
Chciałbym to zobaczyć na żywo: z miejsca kierowcy osobówki i z miejsca pasażera w tym Volvo. Genialne.

Leniwy Leonard

2013-03-09, 23:31
Kolego ten filmik powinieneś dołączać do CV jak będziesz zmieniał firmę ;) oczywiście piwko

asomdai

2013-03-09, 23:39
PRO i ch*j! :)

Given

2013-03-09, 23:51
j***na Gierchowka ^^ 500zl mandatu mi tam wpie**olili :/