18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

gojlad

2014-08-18, 16:13
To nie molinazja zjeby tylko ZMIENNIAK PLAMISTY...

Tak samo nie tylko pyszczaki chronią swoje młode w pysku. Np. gurami olbrzymie tak robią i wiele innych gatunków, zarówno morskich, jak i słodkowodnych...

Idzislaw

2014-08-18, 16:22
trochę przypomina samicę mieczyka.

proncislaw

2014-08-18, 16:26
Przez kilka lat zajmowałem się akwarium - takie zachowanie u żyworodnych rybek to zupełnie normalna sprawa a jak nie rodzice to inny gatunek wpie**oli młode, (skalary - te to robiły u mnie czystkę) ma to nawet jakiś sens bo raz, że rozmnaża się to wszystko na potęgę i szkoda do kibla wpuszczać dwa jak się krzyżują te same geny to tez wielki ch*j z nich jest, krzywią się itd.
a te kamienie, pomijając walory estetyczne nie sa najgorsze, czasami młode lecą z samiczki jak porządna sraczka więc jak wpadną w szczeliny mają duże szanse na przeżycie (zresztą wszystkich nie ma ch*ja by wyjadła)

meier

2014-08-18, 16:43
@gojlad
zaden zmienniak tylko molinezja, po czym to poznałeś? po łokciu? Nie ma nawet punktu odniesienia by ocenić wielkość rybki. A po drugie jak wejdziesz na kanał typa to jest napisane wyrażnie że molinezja.

sknerus_mckwacz

2014-08-18, 17:10
Rybka na filmiku to molinezja, żyworódki tak mają w akwariach, że bez kotnika albo gęstej roślinności wszystko z miotu zostanie zjedzone. Ryby, które chronią młode w pyskach to przede wszystkim przedstawiciele pielęgnic z jeziora Malawi, tzw. pyszczaki. Inne pielęgnice i nie tylko (zbrojniki) pilnują ikry do wyklucia i odchowują młode. W akwariach jest inna sprawa bo np. pyszczak się przestraszy i połyka niechcący narybek, skalary popilnują ikry przez dzień lub dwa i same zjedzą. Pozdrawiam akwarystów.

polishcinema

2014-08-18, 19:29
A tak wygląda moje akwarium, nie tam żadne kuleczki na dnie czy brak roślin:


hogg

2014-08-18, 22:46
Oczywiście, że są gatunki, które chronią swoje młode we własnych gębach, szczególnie robią tak wszelkie pielęgnicowate czyli najwspanialsze akwariowe ryby słodkowodne ;) Nie wiem jak to wygląda u takich gównianych ryb żyworodnych jak ta platka, mieczyk, gupik czy inne dziadostwo, ale wiem, że nawet u pielęgnic się zdarza, że do gęby wpływa 10 młodych a wypływa 8 :)
Szczególnie w czasie "przeprowadzki" całej rodziny z jednego końca zbiornika do drugiego.

Więc obie teorie mogą być słuszne. Zarówno, że chroni jaki i że po prostu rura zjadła potomka.

pixmanek

2014-08-18, 23:57
Coś jak ssanie płodu ;]