18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Poprawność" polityczna

miszczcieniu • 2013-06-23, 13:24
Cytat:

Być może niebawem uczniowie wiedeńskiej szkoły na pytanie o oblężenie Wiednia w 1683 roku będą tylko bezradnie rozkładać ręce.

Przez wzgląd na tureckich imigrantów dyrektor jednej z wiedeńskich szkół zaproponował, aby nie poruszać tego tematu w klasach. Tym, którzy się nie zastosują, grozi przeniesienie. Jak informuje gazeta „Krone”, dyrektor uznał, że Turcy mogą się obrazić, jeżeli będzie przypominało się im o ich porażkach. Nie jest już dla niego istotne, że jest to ważne wydarzenie z austriackiej historii, kiedy to Wiedeń dwukrotnie odparł oblężenie.

Rodzice uczniów są oburzeni decyzją dyrektora. „Krone” pisze o fałszowaniu historii.


źródło : wolnemedia.net

bonus :


Loaloa

2013-06-23, 16:55
No popatrzcie, to zupełnie inaczej niż w Polsce. W tym kraiku im większy wpie**ol, tym huczniej obchodzona jego rocznica.

Szerokikarq

2013-06-23, 17:49
Przecież każdy, absolutnie każdy polityk, czy to na zachodzie, czy to w Warszawie wie, że poprawność polityczna to skończona bzdura. Problem tkwi jednak w tym, że przedkładają oni poparcie większości społeczeństwa nad to co w rzeczywistości jest słuszne i prawidłowe.

Myślicie, że to przypadek, że od 20 lat rządzi w Polsce lewa strona sceny politycznej? Społeczeństwo zawsze zagłosuje za darmową służbą zdrowia, edukacją, czy zasiłkiem dla bezrobotnych. Wystarczy tylko w postulaty partii wpisać powyższe brednie (bo czy darmowa służba zdrowia nie jest darmowa dopiero po opłaceniu podatku!?) cieszyć się życiem poselskim.

Henboh

2013-06-23, 18:06
Użytkownik usunięty napisał/a:


poprawność polityczna nigdy nie była fajna. albo jest jakiś FAKT i się go ujawnia, albo fałszuje historie przekłamując FAKTY w imię poprawności politycznej.




Nie rozumiesz co to poprawność polityczna. Poprawność polityczna przede wszystkim odnosi się do osób publicznych (Kowalski może sobie mówić, co chce, bo nie jest osobą publiczną). A celem takiej poprawności było nie obrażanie innych grup.
Sens jest taki, żeby obca osoba publiczna (np: polityk), nie mówiła np: że "Polacy to pijacy i złodzieje", nie mając na to jakichś dowodów. To nie jest poprawne, bo uraża niepijących i/lub nie kradnących Polaków.
Polski polityk może tak powiedzieć (o ile nie przejmuje się sondażami), bo albo ma racje, gdyż jest Polakiem albo uwłacza sam sobie.
Ale gdyby ktoś, kiedyś to sprawdził i okazałoby się, że >80% polaków jest alkoholikami, to faktycznie nasz naród można by nazwać pijakami.

Ale co innego jest nieobrażanie jakiejś grupy, a co innego unikanie (czy wręcz ukrywanie) pewnych faktów, by nie obrazić tej grupy ludzi. Ale to się odnosi do ludzi choć trochę publicznych, a nie do uczniów w szkole, dyrektor tej szkoły ewidentnie nie nadaje się na to stanowisko (i zapewne na nauczyciela w ogóle).

ellsworth

2013-06-23, 20:23
Dawać namiary namiary na nazwisko dyrektora/numer szkoły or it didn't happen Przebiłem się przez 'źródła' w postaci kilku stron antyislamskich, których nie można uznać za obiektywne źródło i NIGDZIE nie było absolutnie zadnych konkretów, o których piszę. Nie mówi o tym też żadne poważne źródło. Jak dla mnie jest to wyssane z palca, a wy łykacie jak banda idiotów.

mackowiak1991

2013-06-23, 22:34
ellsworth napisał/a:

Dawać namiary namiary na nazwisko dyrektora/numer szkoły or it didn't happen Przebiłem się przez 'źródła' w postaci kilku stron antyislamskich, których nie można uznać za obiektywne źródło i NIGDZIE nie było absolutnie zadnych konkretów, o których piszę. Nie mówi o tym też żadne poważne źródło. Jak dla mnie jest to wyssane z palca, a wy łykacie jak banda idiotów.



Również nic na ten temat nie znalazłem. I byłoby to dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że Turcy Polskę bardzo szanują. W czasie, gdy Polska była pod zaborami, a to nie tak wcale długo po bitwie pod Wiedniem, Turcy nie uznawali rozbiorów.

Cytat:

Imperium osmańskie oraz Szwajcaria[potrzebne źródło] jako jedyne państwa trzecie nie uznały likwidacji Rzeczypospolitej na skutek rozbiorów[3]. Legenda mówi, że Turcy chcąc szczególnie podkreślić fakt nieuznania rozbiorów Polski, przy każdej prezentacji ambasadorów i dyplomatów na dworze sułtana powtarzali: „Poseł Lechistanu jeszcze nie przybył[4]”.