18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Pomyślcie o logice Biblii

mr.Mad • 2013-04-18, 21:24
Pomyślcie chwile, jaki sens ma stworzenie świata przez Boga które zostało opisane w Biblii?
Miałem kiedyś taką ciężką rozkminę.

Mamy Boga, jest wszechmocny, może zrobić wszystko i wpadł na pomysł że jebnie sobie ziemie, zwierzęta rośliny ludzi itp.
No to mamy najpierw Adama, potem bóg mu stworzył Ewę, wszystko jak narazie fajnie bo jest wszechmogący to sobie mógł pozwolić. Teraz mamy akcje z zakazanym owocem, jest wąż (szatan) i kusi Ewę żeby zjadła go i dała Adamowi żeby też zjadł, bo wtedy będą równi Bogowi. Okej, teraz pierwsze pytanie:
- Kto stworzył Szatana? przecież od początku był tylko Bóg, nie ma mowy że szatan istniał wcześniej. To co, sam się stworzył? Wychodzi na to że to Bóg musiał go stworzyć.

Dalej, owa parka została za to została wyrzucona z Raju, to w takim razie ten Raj musiał być gdzieś na ziemi, przecież nie mógł ich wyrzucić z Nieba bo byli już istotami żywymi, a tylko Dusze po śmierci ciała mogą istnieć w Raju. No i mamy dzieci, Kain i Abel, składali Bogu ofiary, Kain się wk***ił bo Bóg wolał ofiary Abla i Kain go zabił, potem Bóg mu powiedział że odtąd Kain będzie musiał zostać tułaczem, a Kain na to: "skoro ma odtąd tułać się po świecie ukrywając się przed Bogiem, będzie mógł go zabić każdy człowiek, którego napotka (Rdz 4,13-14)."
Pytanie numer dwa:
- Skąd mieliby się wziąć inni ludzie, skoro jedynymi do tej pory stworzonymi byli Adam i Ewa, oraz ich dzieci czyli Abel i Kain? Myśleliście nad tym kiedyś?
Dalej pomyślałem o rozważaniach Platona, "Skoro Bóg jest wszechmogący i miłosierny, to dlaczego nie zlikwiduje całego zła? Jęśli nie potrafi, to nie jest wszechmogący, jeśli zaś nie chce, nie jest miłosierny".
Myśliciele Kościół 1:0, co wy na to wszystko powiecie?

Re...........ms

2013-04-18, 21:34
miałem takie rozkminy już w gimbazjum.. na szczęście nie poleciałem z pytaniami do księdza ani na sadola tylko poczytałem sobie wiele różnych mądrych książek i tobie też to polecam.
Nie mówię, że nikt tu niczego ciekawego nie powie bo wręcz przeciwnie, ale zawsze znajdzie się jakiś idiota co wyjedzie z jakimś kompletnym, ale wiarygodnie brzmiącym debilizmem, więc szkoda żebyś się niepotrzebnie miotał zawieszony pomiędzy wiedzą a debilizmem.

korinogaro

2013-04-18, 21:35
Zlituj się nad nami. Większość ludzkości traktuje biblię jako zbiór pewnych zasad i obrzędów, a całą resztę jako bajkę. Ci którzy mają nieco nie tak pod kopułą to zaczną Ci tłumaczyć, że wybrane fragmenty to tylko alegorie ale za to inne to 100% fakt i tych innych trzeba przestrzegać. Rozkminianie jej jako zbioru faktów albo książki czysto historycznej jest równie absurdalne co próba odczytania przyszłości z długości i dźwięku jaki miało czyjeś pierdnięcie.

Kaprys

2013-04-18, 21:42
Powiem Ci coś po cichu. Wszystkie religie to bujda na resorach. Pingwiny wszelkiej maści pasą się na zabobonach. Teoria Darwina. Czemu ten wszechmocny Bóg pozwolił na podważanie swojego istnienia? Ach prawda, człowiek ma wolną wolę. Mam kumpla, który złożył apostazję. Przed tym, przeczytał Biblię, Koran, i ch*j wie jakie 'święte' księgi. Rozmawialiśmy nieraz o religiach. Cytował mi urywki z tych ksiąg, gdzie ja formalnie jestem katolikiem ale niepraktykującym, ale żadnych 'testamentów' nie czytałem. Ja na logikę mówiłem, że coś nie ma prawa bytu. On ateista z 'papierem' cytował mi urywki Koranu czy Biblii, gdzie są rażące niezgodności, a wszystko opiera się na dogmie. Czyli nie próbuj zrozumieć, uwierz. A ja mam tak, że ni ch*ja, zrozumiem, uwierzę.
Krótko: niech mnie teraz ch*j strzeli, piorun trafi, cokolwiek. Za 'grzech' przeciw 'Bogu'. Dzisiaj, teraz. Realia? Jutro dopiszę komentarz.

Pu...........le

2013-04-18, 21:42
Nie wiem dlaczego Bóg stworzył anioła który następnie mu się sprzeciwił (najwidoczniej była taka Jego wola).
Poprzez drzewo "poznania dobra i zła" Bóg chciał prawdopodobnie dać Człowiekowi niejaki wybór i po zjedzeniu owocu z tego drzewa "PAN Bóg sporządził dla mężczyzny i kobiety ubrania ze skóry i ich okrył" Mówił też PAN Bóg "Oto człowiek stał się taki jak My - zna dobro i zło.Oby nie wyciągnął ręki i nie zerwał owocu z drzewa życia by go zjeść i żyć na wieki" (owoce z drzewa życia to prawdopodobnie miała być nagroda za sprzeciwieniu się szatanowi.

Biblia nie podaje szczegółów co do tego, kim była żona Kaina. Jedyną możliwą odpowiedzią na to pytanie jest, że była ona albo siostrą Kaina, albo jego siostrzenicą, albo córką jego siostrzenicy. Biblia nie mówi, ile Kain miał lat, kiedy zabił Abla (Księga Rodzaju 4:8). Skoro byli oni obaj rolnikami, musieli najprawdopodobniej być już dorośli i mieć swoje rodziny. W chwili, kiedy Kain zabija Abla, Adam i Ewa najprawdopodobniej mieli już więcej dzieci, niż tylko dwóch synów: Kaina i Abla, a potem mieli jeszcze więcej dzieci (Księga Rodzaju 5:4). Fakt, że Kain bał się o swoje własne życie po tym, jak zabił Abla (Księga Rodzaju 4:14), oznacza, że wiele dzieci, wnuków lub prawnuków, mogło chcieć pomścić śmierć Abla. Żona Kaina (Księga Wyjścia 4:17) była córką lub wnuczką Adama i Ewy.

Skoro Adam i Ewa byli pierwszymi (i jedynymi) ludźmi, ich dzieci nie miały innego wyboru, jak tylko żenić się ze swoim rodzeństwem. Bóg nie zabraniał małżeństw między rodzeństwem do czasu, kiedy było tylu ludzi, że małżeństwo między rodzeństwem nie było koniecznością (Księga Powtórzonego Prawa 18:6-18).

Dodam też że ludzie którzy żyli w tamtych czasach żyli po 600lat i więcej.
Dobranoc

Koniec Świata

2013-04-19, 21:31
Widocznie bóg był schizofrenikiem i stworzył takie pokręcone gówno, którego sam nie potarfiłby zrozumieć.

(Bóg nie istnieje.)

Olaboga, boga obrażajo!!!

majfon

2013-04-20, 13:16
Pomyślcie teraz o tym:
5 tyś. lat temu, pierwotne ludy miały swoje prymitywne wierzenia. Nie miały technologii, wiedzy o świecie. Nie wiedziały co to są błyskawice, że drobnoustroje powodują choroby, że ziemia jest okrągła. Religia była próbą tłumaczenia sobie otaczającego świata.

Więc nie oczekujcie, że "dzieło" zwane biblią będzie logiczne, wewnętrznie spójne itd..

PS: Czemu w XXI wieku, przy obecnym zaawansowaniu wiedzy i technologii, ktoś miałby wierzyć w z zabobony z epoki brązu?

kemcia

2013-04-21, 11:36
Widocznie bóg po tych paru p*zdyliardach lat istnienia zaczął się cholernie nudzić i stwożył takie pokręcone gówno z którego mógłby mieć jakiś polew.

Kaprys

2013-04-27, 12:44
Żyję. Piorun mnie nie trafił. Boga nie ma. 4 kolesi kiedyś się napruło i jebnęli jakieś testamenty.