18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie potęgi czyli...

Adziooh • 2013-11-25, 18:47
...cudze chwalicie, swojego nie znacie.

Jak wiele jest narzekania na Polskę i na to że nic się tu nie dzieję.
Poniżej to, czym możemy się pochwalić:

1.Owoce

Polska produkuję w jednym sezonie aż milion ton jabłek, co daję nam pierwsze miejsce w Europie natomiast drugię na świecie. Oprócz jabłek, możemy pochwalić się produkcją 127 tysięcy ton Malin.

2.Motoryzacja.

Pomimo tego że nie produkujemy światowej klasy samochodów, możemy pochwalić się rekordową liczbą części zamiennych, które są produkowane właśnie u nas. Oprócz tego, jesteśmy "autobusową potęga".

3.AGD

O dziwo, Europejski sprzęt AGD to w 20% nasza zasługa.
Wyprzedziliśmy pod tym względem Francję i Włochy.

4.Czekolada.

W 2012 roku, produkcja czekolady w Polsce to aż 337tysięcy ton,
oznacza to dla nas miejsce w pierwszej piątce w Europie.

5.Energia wiatrowa.

Podobno jesteśmy krajem, który wytwarza najwięcej energii wiatrowej z nowych członków UE. Jeżeli komuś coś to mówi:
3 682 TWh do 2030roku. Według źródła to podobno spora liczba.

Z racji tego że jestem Polakiem i muszę trochę pomarudzić, dodam od siebie że Polska jest również potęgą jeżeli chodzi o kłamstwa rządzacych.


Źródło

przemello

2013-11-25, 23:27
3 682 GWh z turbin wiatrowych to jakieś 2-3 % zapotrzebowania energii elektrycznej w PL...

I autorze popraw ten błąd, bo całkowite zapotrzebowanie PL w energię to około 160 TWh, a Ty kopiujesz na pałę błędne dane...


FoxBlade

2013-11-25, 23:37
Zapomniałeś o produkcji wódki.

defcon1

2013-11-25, 23:42
A zarabiamy 1200 i ch*j :amused:

bravoteampolska

2013-11-25, 23:52
No tak , wiele rzeczy jest robione w Polsce , tylko żadna firma nie jest typowo polska .
Nawet czekolady Wedel nie są już Polskie .
Także nie ma co się cieszyć że jakiś brytyjczyk albo niemiec wyrabia u nas produkt

Tradyt napisał/a:

Teraz koło mnie chcą postawić te pie**olone wiatraki więc jestem trochę w temacie.FuNny ma rację,że przywożą do nas złom z zachodu w Szczecinie go malują i jest jak nówka sztuka.Zajmuję się tym niemiecka firma Votrtex.Poza tym firma ta bierze od naszego rządu ogromne dotacje na ten cel.Czyli podsumowując przywożą do nas złom a my jeszcze im za to płacimy.


Na pewno nie wszystkie , bo niedaleko mojej miejscowości na starym opuszczonym radzieckim lotnisku składowali nowiutkie elementy masztów pod takie wiatraki .

FlyKamil

2013-11-26, 00:00
Co z tego że, PRODUKUJEMY różne graty jak w większości te firmy nie są Polskie ? Guwno troche stanowisk na lince troszeczkie kierowniczych ale nie przyczynia sie to bezpośrednio do rozwoju gospodarki.
I apropo Polskiej motoryzacji denerwuje mnie spuszczanie się jaka to szkoda że Polska motoryzacja nie przetrwała. Nie przetrwała bo była C-H-U-J-O-W-A taka jest prawda nie było w niej nic innowacyjnego czy nowoczesnego. Samochody były w większości na licencjach zagranicznych koncernów. A i tak były kiepskiej jakości i przestarzałe. (Jestem WIELKIM fanem motoryzacji wszystkie wolne pieniądze ładuje w samochód z pasji nie przymusu, to taka moja obiektywna ocena tylko)

Loaloa

2013-11-26, 00:11
Polska dzierży również zaszczytne pierwsze miejsce w Europie w uprawie ziemniaków, papryki i chmielu.

Również polski lądownik jako jedyny z pięciu wysłanych osiadł na powierzchni Jowisza i zebrał bezcenne dane. Pozostałe uległy awarii bądź zniszczeniu podczas lotu, przy czym chiński nawet nie opuścił orbity ziemskiej.

vashka1991

2013-11-26, 00:25
Dane wzięte z dupy, Polska produkuje około 4 mln ton jabłek i jest ich największym eksporterem na świecie, oprócz tego jest największym na świecie producentem wiśni oraz czarnej porzeczki. Branża sadownicza jest także najbardziej dynamicznie rozwijającą się gałęzią polskiej gospodarki.

Płyta_Gnojowa

2013-11-26, 00:26
to tylko pięć wybranych dziedzin, a takich dziedzin produkcji i usług są miliardy wszystko zależy jak na to spojrzeć...

quartz75

2013-11-26, 00:35
A Rosja ma najwięcej sputników. A Hamerykany i tak mają to wszystko w dupie. Kto takie debilne porównania robi biorąc dane z piwnicy.

Malinaa

2013-11-26, 00:44
Słodkie pie**olenie...i nie ma się co z tego cieszyć ,bo wychodzi na to że jesteśmy murzynami europy, produkować po niskich kosztach to my ale kupować to zachód. Nie wiem kiedy ten układ sie rozpadnie ale musi, my wyjeżdżamy do innych krajów i się tam sprawdzamy pompujemy tu siano jesteśmy zdolni ale jakoś złotówka wciąż słaba. Dymanie bez mydła.

BoomShakaLaka

2013-11-26, 01:02
Kazachstan ma natomiast zajebisty potas, lepszy niż te dupki z ubekistanu

Inferno777

2013-11-26, 04:00
jeśli chodzi o czekoladę, AGD i części motoryzacyjne (akurat z tymi branżami się zetknąłem w pracy zawodowej) to rzeczywiście mamy sporo tych fabryk o niezłym wolumenie krajowym i eksportowym, ale są to same duże firmy z kapitałem zagranicznym - wedel->cadbury->kraft foods, fagor->mastercook, polar->whirlpool itd.

piter.parker56

2013-11-26, 04:20
inferno, fagor oglosil upadlosc z tego co slyszalem ostatnio mimo ze zajkady w polsce staly najlepiej na swiecie(czytaj wyzysk).

Machol

2013-11-26, 07:13
Przyczyna tego, że w Polsce dopiero pojawiają się marki jakie rozpoznaje zagranica jest prosta. Skojarzcie sobie, gdzie była Polska albo gdzie jej nie było ;-) gdy powstawały pierwsze fabryki, tworzyły się wielkie biznesy i gigantyczne korporacje.

radzio541

2013-11-26, 07:44
Cytat:

autobusową potęgą

:-D