18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski rząd będzie wypłacał Żydom zasiłki

rockefeller89 • 2014-06-08, 21:33
Polskie władze wprowadziły zmiany proceduralne, które umożliwią pobieranie zasiłku przez ok. 50 tys. Żydów na całym świecie. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy przeżyli holokaust.

Zmiany będą pozwalały Urzędowi ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych wypłacać miesięczne zasiłki w wysokości 100 euro dla wszystkich obywateli polskich (bądź ich potomstwa), którzy w latach wojennych stali się ofiarami nazizmu i komunizmu. Wcześniej było to utrudnione ze względu na to, że kwotę tę mogły otrzymać tylko te osoby, które miały konto bankowe zarejestrowane w Polsce.



W przyszłości nie będzie miało to znaczenia. Aby otrzymać zasiłek, trzeba będzie udokumentować swój pobyt w getcie, obozie zagłady, obozie koncentracyjnym lub obozie pracy. Uwzględnianie będą także osoby, które były zmuszone do ukrywania się. Dotyczy to zarówno ofiar Niemców jak i sowietów. W tym drugim przypadku, pod uwagę brany jest okres lat 1939-1956. Zasiłki będą również wypłacane osobom, których dzieci zostały poddane eksterminacji, germanizacji lub też ucierpiały na skutek działań sowietów na terenie Polski.



Ile ludzi będzie mogło skorzystać na tych zmianach? "Prawdopodobnie tysiące" - mówi Sebastian Rajek, specjalny wysłannik polskiego MSZ ds. stosunków z diasporą żydowską. "Pytanie, ile z tych osób będzie zainteresowane pomocą. Jednak nie widzę powodu, aby ktoś zechciał odmówić" - tłumaczy.



Według Rajka Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych jako "dokumentację" będzie akceptował zapisy archiwalne potwierdzone przez Muzeum Holokaustu w Yad Vashem, a także ustne zeznania świadków.



Nowe przepisy zostały zaakceptowane przez parlament i prezydenta RP. Mają one wejść w życie do końca kwietnia 2015 r.



Zdaniem Bobby'ego Browna, byłego dyrektora projektu HEART (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce - Grupa Zadaniowa ds. Restytucji Majątku z Okresu Holokaustu) znaczenie nowelizacji jest tym większe, że polskie władze po raz pierwszy zdecydowały się na "dotarcie do tej konkretnej grupy ludzi". Dodał także, że "Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to co się stało [podczas wojny - przyp.], ale mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju".



Brown, który pracował wspólnie z polskimi i izraelskimi władzami w sprawie nowego prawa powiedział ponadto, że znaczącą rolę we wprowadzeniu nowelizacji odegrał Minister Knessetu ds. emerytów, Uri Orbach.



Według Browna, oprócz Polaków na nowelizacji skorzysta przede wszystkim ok. 50 tys. Żydów mieszkających na całym świecie.



Zdaniem Rejka to nie kryterium etniczne miało decydującą rolę w zmianie prawa, jednak zaraz przyznaje, że polskie władze poświęciły szczególną uwagę dla "Żydów ocalałych z holokaustu".



Urzędnik polskiego MSZ zresztą nie ukrywa swoich sympatii. "Cytując Elie Wiesela: 'Nie każda ofiara była Żydem, ale każdy Żyd był ofiarą'. A więc jest oczywiste, że poszkodowani Żydzi powinni być traktowani ze szczególną uwagą, jeśli mówimy o okresie drugiej wojny światowej. Ich status prawny jest taki sam" - mówi w wywiadzie dla portalu Times of Israel.



"Naszym zdaniem przykład Polski powinien być precedensem dla innych krajów. Zrobimy co w naszej mocy, aby inne państwa poszły za tym przykładem" - stwierdził Bobby Brown.

Źródło: http://narodowcy.net/europa-i-swiat/9813-polski-rzad-bedzie-wyplacal-zydom-zasilki

Dexiuu

2014-06-08, 21:53
Bardzo wiarygodne źródło.

Zmiany będą pozwalały Urzędowi ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych wypłacać miesięczne zasiłki w wysokości 100 euro dla wszystkich obywateli polskich (bądź ich potomstwa), którzy w latach wojennych stali się ofiarami nazizmu i komunizmu.

To według Ciebie wszyscy którzy przeżyli holocaust to Żydzi? :brawo:

szogunek

2014-06-08, 22:22
ze co???? my mamy placic odszkodowania za to co zrobili niemcy i sowieci???? co do uja pana jest? kolejny sposob na wyprowadzenie majatku z polski czy co?

De...........37

2014-06-09, 13:58
spiseg. I banda czworga.

al...........10

2014-06-09, 14:31
Tu jest metaźródło:

http://www.timesofisrael.com/for-first-time-poland-to-pay-pensions-to-survivors/

Sprawa rozbija się o istniejące przepisy dot. kombatantów i ofiar represji hitlerowskich. Polska od lat wypłaca dodatki np. więźniom obozów koncentracyjnych. Wyjaśnię sprawę na przykładzie.

Załóżmy, że któryś z Was miał dziadka. Tenże dziadek spędził 2 lata w Oświęcimiu i z tego tytułu dostawał dodatek do renty (kombatancki, w myśl przepisów opisanych tutaj: http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=1527). Dziadek miał kolegę, który był Żydem, spędził razem z nim w obozie tyle samo, po wojnie wyemigrował. Prawa do dodatku kombatanckiego i analogicznej renty jednak nabył (w myśl przepisów). Dotychczas ograniczeniem było posiadanie konta w Polsce, jednak chyba przepis ten był niekonstytucyjny -- jeśli ktoś zbadał temat lepiej ode mnie, niech mnie poprawi. Krótko mówiąc, chodzi tu o twardą literę prawa, a nie kwestie moralne czy inne.

Bardziej bulwersująca jest natomiast inna sprawa. Cytuję za metaźródełem:

Cytat:

For example, a soldier of the Red Army who, during his march westward in World War II, stopped in Poland and married a Polish citizen, leaving the country after the war, can apply for the pension. “And if a child was born outside of Poland in the Soviet Union,” Rejak said, “that child never got Polish citizenship but suffered as a child of a Polish family in the Soviet Union – that child, who is now a grown-up, is eligible to apply for that status of war veteran or oppressed person. His parents might be long gone, he never ever had Polish citizenship, but he can still apply.”

PRZEKŁAD (na kolanie):

Na przykład, żołnierz Armii Czerwonej, który podczas marszu na zachód ożenił się z Polką i został w Polsce, a po wojnie opuścił ten kraj, może ubiegać się o rentę. Rejak dodał: “Także w przypadku, jeśli jakieś dziecko urodziło się poza Polską, w ZSRR, i nigdy nie uzyskało polskiego obywatelstwa, jednak w dzieciństwie padło ofiarą represji w ZSRR jako dziecko polskiego pochodzenia – dziecko to, które obecnie jest już osobą dorosłą, może ubiegać się o status weterana wojennego lub osoby represjonowanej. Jego rodzice mogą już od dawna nie żyć, jednak osoba ta jest uprawniona do ubiegania się o stosowne uprawnienia, mimo nieuzyskania nigdy obywatelstwa polskiego”.



I to jest prawdziwe sk***ysyństwo, szczególnie w świetle faktu, że ZSRR przejął należną Polsce część reparacji wojennych, wypłaconych przez Niemcy - i nigdy nie zobaczyliśmy z tego ani złotówki/rubelka. Zamiast tego, swołocze wcisnęły nam kupę złomu, arbitralnie wyceniając go sobie (bo mogli) na jakieś kosmiczne kwoty, tak że niby dostaliśmy całą wypłatę "w naturze". Oczywiście, żaden nasz polityk nigdy nie ośmielił się tej sprawy doprowadzić do jakiegokolwiek rozstrzygnięcia.

A teraz może mi powiedzcie, czym jest Waszym zdaniem zdrada stanu.

...

P.S.: ja wiem, że poczekalnia/główna sadistica podobno nie jest miejscem na politykę i religię... ale gdzie do jasnej cholery można uświadamiać normalnych ludzi o takich sprawach? Wszędzie tego typu tematy są wypieprzane na 5/7 stronę albo do jakiegoś pełnego myszy i pajęczyn dedykowanego wątku ukrytej sekcji specjalnego działu polityka/religia. Zaczynam mieć jakieś teorie spiskowe... ;>

De...........37

2014-06-09, 14:49
Cytat:

ja wiem, że poczekalnia/główna sadistica podobno nie jest miejscem na politykę i religię... ale gdzie do jasnej cholery można uświadamiać normalnych ludzi o takich sprawach?



Wiesz ale jednak chcesz, żeby był syf i pomieszanie? Zarośnięty pajęczynami dział "polityka i religia"? Może dlatego, że ludzie na sadolu nie szukają polityki i religii? A jeśli już one muszą tu być to niech nie zaśmiecają głównej. Nie miał byś zbiorczego o k***inie to byś miał milion tematów z tym zjebem. A tak masz jeden.

Gdzie ich uświadamiać? Koło ch*ja mi to lata, idź sobie uświadamiać na fejsbuka, spamuj tam ludzi swoją wybraną jedyną słuszną opcją :D (czy to z prawa czy to z lewa). Albo nie wiem, gazetę załóż. Albo napisz list który redakcja opublikuje. Tu sobie podyskutujemy w odpowiednim dziale w gronie chętnych do takiej dyskusji.

al...........10

2014-06-09, 15:58
Nie wyrażam się precyzyjnie... Chodzi mi o to, że dyskusje o polityce i religie to jedno, a taki temat imho jest mocno sadystyczny i jak najbardziej podpada pod "czarności dnia codziennego", a nie dyskusje o polityce/religii, tudzież poglądach.

Idąc tokiem Twojego rozumowania, można tak samo dywagować, że np. temat http://www.sadistic.pl/musi-urodzic-nieuleczalnie-chore-dziecko-vt298460.htm też podpada pod religię/politykę. Ot, sprawy społeczne. Dlaczego więc nie wylądował w tym dziale? Przykłady mógłbym mnożyć.

Co innego, jeśli OP założył temat właśnie tutaj... ale i tak cały czas mam ostry absmak, kiedy tylko pomyślę sobie o tej wątkizacji dzializacyjnej...

el...........wy

2014-06-09, 16:22
@UP
Jak dla mnie lepiej, że takie nieco "poważniejsze" tematy trafiają do tego działu. Kto chce to tu zagląda i czasem można nawet podyskutować. W zbiorczym jakby każdy miał wpie**olić swoje 3 śmierdzące grosze to by się śmietnik zrobił pod tematem. Kto chce to tu zagląda, innych najwidoczniej to nie interesuje i co najwyżej napotkasz na komentarze typu "eeee k***a to sadistic a nie jakas pie**olona polityka, idź z tym gdzie indziej".

De...........37

2014-06-09, 22:46
alpha,

Tak, tamto można podciągnąć pot politykę czy religię. Ale jest sadystyczne bo taki zdeformowany bachorek jest zabawny i sadystyczny. Dlatego czarny i humor. Twojego pie**olenia nie sposób podciągnąć natomiast pod nic sadystycznego.

el...........wy

2014-06-10, 17:18
@UP
Tate się załapie?

bowmanek

2014-06-18, 23:51
Temat jest długi, ale na pewno nie będziesz żałował, że się z nim zapoznałeś.

Bardzo duże znaczenie mają daty przedstawionych wydarzeń.


Żydzi żądają od Polski rekompensaty za straty z II wojny.

Użytkownik szron pod jednym z tematów napisał:


Cytat:

Dlaczego Polskę i Polaków ośmiesza się na każdym możliwym kroku?

Przedstawiciel jednej z większych organizacji żydowskiech powiedział: Polska będzie ośmieszana na arenie międzynarodowej póki nie spełni naszych żądań (chodzi o wypłatę 60 miliardów)


Sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów, Izrael Singer, powiedział:

Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”



Temat mnie zainteresował. Okazało się, że po swojej wypowiedzi Izrael Singer przestał piastować stanowisko przewodniczącego Rady Politycznej Światowego Kongresu Żydowskiego, oficjalnie z powodu sprzeniewierzenia środków finansowych. Wydarzenia te miały miejsce w 2007 roku.

Jak ktoś chce przeczytać o tym artykuł, a akurat ma w finansach nadwyżkę 2,46 zł (oczywiście z VAT) to zapraszam pod ten link (pierwszy raz spotkałem się z czymś takim).



15 lat po wojnie Żydzi dostali całkiem ładną sumkę. Mały fragment tekstu, którym chcę Cię sadolu zachęcić do przeczytania całości tekstu, który znajdziesz trochę niżej.

Cytat:

W 1960 r. rząd PRL doszedł do porozumienia z rządem USA, i na podstawie tego porozumienia wypłacił $40 mln. celem pokrycia jakichkolwiek roszczeń o odszkodowania za utracone mienie. Rząd amerykański zobowiązał się do rozprowadzenia tych pieniędzy i nie popierania żadnych innych roszczeń w tym celu.



Mimo to Żydzi nadal łakną odszkodowań.
W szkole o tym nie mówili. Zresztą jak o wielu innych rzeczach związanych z historią współczesną - dajmy na to nocną zmianę.

A teraz fakt, o którym głośno było kilka dni temu. Tekst skopiowany ze strony niezależna.pl 2014

Cytat:

Wzrosną świadczenia dla ofiar niemieckich zbrodni i więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych żyjących poza granicami Polski, jakie wypłacane są z polskiego budżetu. Według nowelizacji ustawy o "kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego" łatwiej jest otrzymać świadczenia osobom, które nie mieszkają w Polsce. O sprawie pisze "Times of Israel".

Obecnie świadczenia należne kombatantowi lub innej osobie uprawnionej wypłacane są na konto bankowe w Polsce. Obejmowały też zamieszkałych za granicą, ale wypłacane było na ich wniosek osobie przez nich upoważnionej do odbioru zamieszkałej w kraju, bądź na prowadzony w kraju rachunek bankowy. Po zmianie ustawy, która weszła w życie 18 maja tego roku, wypłata odszkodowań dla osób nie mieszkających w Polsce zostanie ułatwiona. W tym również dla ofiar niemieckich zbrodni, a także... żołnierzy Armii Czerwonej.

Jak to możliwe? Zmiany w art. 24 ustawy pozwolą na wypłacanie świadczeń również poza naszymi granicami. Na wniosek osoby uprawnionej, zamieszkałej w kraju, z którym Polskę łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych przewidująca transfer pieniędzy - wypłaty będą dokonywane wraz z emeryturą, rentą, czy innymi świadczeniami otrzymywanymi za granicą. Odszkodowania trafią na rachunek bankowy tej osoby za granicą naszego kraju w walucie wymienialnej.

Jest to ogromne ułatwienie ze strony polskiego rządu, dzięki czemu osoby od lat nieprzybywające w Polsce otrzymają za zbrodnie niemieckie odszkodowanie od polskiego podatnika.



Ludzie, których określa się mianem kombatantów otrzymują od RP odszkodowania za zbrodnie których RP nie popełniła, a teraz rząd RP umożliwił dostęp do tych pieniędzy ludziom którzy ucierpieli w konflikcie sprzed 69 lat i którzy od wielu lat w Polsce nie mieszkają. Rozumiem pomoc dla Polaków, chociaż RP powinna walczyć,, aby to Niemcy te zasiłki wypłacali, ale przepchnięcie ustawy by dawać pieniądze ludziom, którzy w Polsce od dawna nie mieszkają i którzy nie doznali krzywd z ręki RP jest... smutnym podsumowaniem tego, co wam drodzy sadole przedstawiłem w tym temacie. Boję się, że to nie koniec.

Jeśli temat się przyjmie, to za kilka dni umieszczę porównanie sytuacji Polski w XVIII wieku i obecnie, pod kątem zależności od państw ościennych (czyli piję do UE i Rosji, ale także USA).


Poniżej obiecany tekst Krzysztofa Janiewicza z 2001 roku, który znalazłem na tej stronie. Warto przeczytać całość.

Cytat:

W dniu 19.04.1996r. Agencja Reutera doniosła z Buenos Aires na temat Światowego Kongresu Żydów:

Israel Singer, Sekretarz Generalny Światowego Kongresu Żydów wypowiedział się w ten oto sposób:

"...Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. (Znowu jej nie zamrozimy, nie sprowadzimy do epoki lodowcowej, może to być tłumaczone w rożny sposób, ale myśl w tym zawarta jest właśnie taka) Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym" * (Tłumaczenie moje.)

Z pewnością szeroko znana jest sprawa rożnego rodzaju odszkodowań, pozwów sadowych z Nowego Jorku, ataków na Polskę w osobie jej Ministra Spraw Zagranicznych podczas jego wizyty w Izraelu, oszczerczych pomówień w stosunku do naszej Ojczyzny i nas samych, jako Polaków. Nasi "starsi bracia w wierze" nie chcą żadnych pojednań, dialogów, braterskich uścisków i tym podobnych głupot. W Polsce takie poronione pomysły dialogów i pojednań wywodzą się przeważnie z kręgu lewicujących intelektualistów, którzy usiłują wmówić społeczeństwu rożnego rodzaju politycznie poprawne mrzonki.

Rachunki krzywd są po obu stronach. Jedynie z obu stron mogą paść słowa "przebaczamy i prosimy o przebaczenie". Na razie padły one tylko z naszej strony. Druga strona milczy, zarówno w sprawie przebaczenia jak i w sprawie prośby o przebaczenie. Każdy dialog wymaga co najmniej dwóch stron, jeżeli wypowiada się tylko jedna strona, to nie jest to dialog a monolog. Na razie to tylko polska strona wypowiada się w duchu pojednania i wybaczenia. Wiec jest to tylko monolog. Monologi maja pewne zastosowanie na scenie teatralnej, lecz w życiu brzmią raczej głupio. Bo tej drugiej stronie wcale nie o to chodzi. Z ich strony padają jedynie pogróżki i żadania.

Chodzi o odszkodowania, których sumy są dzisiaj obliczone przez niektóre środowiska żydowskie na miliardy dolarów.

Spadkobiercy żydowskich ofiar zagłady oczywiście nie mogliby mieć nadziei na wyłudzenie tych miliardów od spadkobierców polskich ofiar zagłady hitlerowskiej i komunistycznej.

Zdając sobie sprawę z tych trudności, niektórzy Żydzi i ich organizacje starają się stworzyć mit o współudziale Polaków w zagładzie Żydów. Łatwiej jest wyciągnąć pieniądze od potomków współwinnych niż byłoby wyciągnąć pieniądze od niewinnych ofiar.

Pragnę tutaj zwrócić uwagę na fakt, który jest często pomijany w rożnych dyskusjach na temat odszkodowań. W 1960 r. rząd PRL doszedł do porozumienia z rządem USA, i na podstawie tego porozumienia wypłacił $40 mln. celem pokrycia jakichkolwiek roszczeń o odszkodowania za utracone mienie. Rząd amerykański zobowiązał się do rozprowadzenia tych pieniędzy i nie popierania żadnych innych roszczeń w tym celu.

Po prostu, mleczne niemieckie i szwajcarskie krowy już zostały wydojone, teraz przyszła kolej na polskie.

Tak na marginesie pragnę jedynie zauważyć, że nasi Prezydenci jeżdżą do Izraela, kajają się i przepraszają w imieniu Narodu Polskiego, bo to i Pan Wałęsa był i Prezydent Kwaśniewski był i przepraszał, a jakże.

Prezydent Kwaśniewski przepraszał za 1968, tylko nie wiem dlaczego w imieniu Narodu, czyli miedzy innymi także moim. A przecież ja, na równi z przytłaczającą większością Narodu, nie mieliśmy z tym nic wspólnego. Prezydent Kwaśniewski powinien przepraszać za "Przewodnia Sile Narodu", do której to on sam należał i był gorliwym wyznawca, wiec miedzy innymi powinien również przepraszać za siebie. Ja w ta "Przewodnia Sile Narodu", której on był częścią, rzucałem kamieniami, za co dotkliwie pokarało mnie "Bijące Serce Partii" w osobach kilku funkcjonariuszy ORMO.

Natomiast już teraz Prezydent Kwaśniewski szykuje się do nowych przeprosin. Za Jedwabne. Wiec znowu będzie przepraszał za kilkunastu, lub kilkudziesięciu ludzi w imieniu całego Narodu i Państwa Polskiego. A przecież to państwo wtedy nie istniało, a kilkudziesięciu ludzi to nie Naród. Poza tym jest jeszcze jeden mały, ale bardzo istotny szczegół. Śledztwo prowadzone przez IPN w tej sprawie nie zostało jeszcze zakończone. Więc skąd on już wie za co i za kogo tak publicznie, na forum międzynarodowym przepraszać. Przecież takie przeprosiny są przyznaniem się do winy. A kto jest winny, tego jeszcze nie wiadomo.

Wiec ja teraz czekam na przeprosiny z drugiej strony. Może teraz Sharon przeprosi? Może jakiś rabin naczelny przeprosi "młodszych braci w wierze" w imieniu Narodu Żydowskiego?

A mają oni za co przepraszać, mają. Za Bermana, Minca, Rożańskiego i wielu innych, którzy wtedy Polska i aparatem bezpieczeństwa zarządzali. I za całowanie sowieckich czołgów, i za bramy powitalne. I za tych których ochotnie wskazywali Sowietom jako kandydatów do zsyłki. I za pomniejszych morderców takich jak Morel, Brus-Wolinska, Szechter itd.

Ale nic o jakichkolwiek przeprosinach z tamtej strony nie słychać. Wręcz przeciwnie. Jedynie słychać kłamliwe oskarżenia, ataki na forum międzynarodowym, zjadliwa propagandę.

Po wydaniu książki napisanej przez Grossa, i za jej pomocą nagłośnieniu sprawy Jedwabnego efekty tej propagandy już są widoczne. Cel psychologiczny tej książki już został osiągnięty.

To właśnie o to chodziło, o ten efekt psychologiczny. Książka Grossa nie miała być żadnym opracowaniem historycznym. Ta książka była bardzo sprytnie obliczona na pobudzenie potężnych uczuć. W Polakach, zwłaszcza młodszego pokolenia, miała ona obudzić ogromne winy. Poczucie winy za grzechy nie popełnione. Wręcz poczucie winy, że tak powiem, narodowej. My Polacy jesteśmy winni, wiec jak można odmówić czegokolwiek ofiarom.

Mechanizm obronny został obezwładniony. Moralny człowiek, który żywi poczucie winy, o tej winie przekonany, nie będzie się skutecznie i z przekonaniem bronił. Taki człowiek już jest pokonany. Oni są naprawdę mistrzami psychologicznej manipulacji. Teraz, nawet gdyby śledztwo prowadzone przez prokuratora Radosława Ignatiewa niezbicie wykazało, że w tej miejscowości nie było nawet jednego Polaka, (to tylko przykład celem podkreślenia mojego zdania, wcale tak nie twierdze), to wielu Polaków i tak by odczuwało to poczucie winy.

A przecież należy bronić się przeciwko temu atakowi propagandy. Teraz nie jest dobry czas na wahanie, teraz musimy się zmobilizować, a nie mieć wątpliwości.

Cześć Żydów, na nasze nieszczęście ta większa i bardziej potężna cześć, zawsze Polski nienawidziła i nienawidzić będzie. Korzenie tej nienawiści sięgają daleko wstecz, aż do czasów osiągnięcia przez Polskę niepodległości po Pierwszej Wojnie Światowej i prób utworzenia na obszarze Wschodnich terenów Polski tzw. Judeo-Polonii. Wtedy im się to nie udało. I za to nas nienawidzą.

Ponieważ dysponują oni ogromnymi środkami finansowymi, z których mogą czerpać na finansowanie tej propagandy, dlatego też są wszędzie widoczni. Ale czy dlatego że przeciwnik jest mocny, my się mamy wycofać? Pozwolić mu pluć na nasza Ojczyznę? Poddać się? Nigdy!!!

Wiec oni nam tej Judeo-Polonii nigdy nie wybacza. Dlatego nas na każdym kroku atakują. Ich credo jest w pewnym sensie streszczone w słowach Israela Singera, które pozwoliłem sobie zacytować na początku.

Są dwie ważne rzeczy, których musimy się nauczyć od naszych żydowskich przeciwników. Po pierwsze to tej legendarnej już "plemiennej solidarności", a po drugie miłości do Ojczyzny, miłości ślepej i głuchej, takiej jaka oni wykazują w stosunku do Izraela. Wszak Izrael powstał na ziemiach zagrabionych (z międzynarodowym przyzwoleniem i pomocą) i dokonał tak wielu masakr i ludobójstwa na Palestyńczykach, że jeszcze parę lat i prześcigną Hitlerowców. A jednak Żydzi Izraela bronią na arenie propagandy międzynarodowej, jak tylko mogą. I my, Polacy, powinniśmy się od nich tego nauczyć. Wtedy dopiero oni nie będą mogli nas pokonać. I wtedy dopiero będziemy efektywni.

* Oto jest oryginał wypowiedzi Israela Singera, po angielsku. Reuters Agency reported from Buenos Aires, Argentina on Fri, 19 April 1996 (14:50:17 PDT) on The World Jewish Congress.

Israel Singer, General Secretary of the World Jewish Congress stated that "More than three million Jews died in Poland and the Polish people are not going to be the heirs of the Polish Jews. We are never going to allow this. (...) They're gonna hear from us until Poland freezes over again. If Poland does not satisfy Jewish claims it will be "publicly attacked and humiliated" in the international forum."

Krzysztof Janiewicz


OpenStreetMaps

2014-06-22, 11:05
Polski rząd będzie wypłacać Żydom w Izraelu dodatki po 100 euro miesięcznie


yava1111

2014-06-22, 11:10
Jeszcze Niemcom zapłaćmy bo ch*jowo nas podbili ....paranoja.