18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski kapitalizm

kwiat3k • 2014-05-20, 00:28


Generalnie samorządowcy zawsze chcą a jak im wychodzi to już każdy z nas wie.

Shaggy93

2014-05-21, 11:08
mare30ks napisał/a:

Shaggy93, a co pewnie mamy szalejacy socjalizm? :) wracaj na polityke tam sie wyzalac

tak. wystarczy spojrzeć na ilość świadczeń socjalnych, mieszkań socjalnych i płac minimalnych, parytetów :) handluj z tym:) pokaż mi gdzie mamy w Polsce kapitalizm ?

mare30ks

2014-05-21, 14:22
oh nie, ten rozpasany socjalizm :) 100 zl dla matki opiekujacej sie dzieckiem, nie wiem gdzie upychac kasy ktorej nie zdaza wydac w miesiacu a juz jej wpychaja kolejna walize kasy, te zasilki po 200-300zl ktore musza starczyc na zakupy przy europejskich cenach :)
poczekaj az pojdziesz do pierwszej pracy i wtedy zobaczysz gdzie jest w pl kapitalizm? :D

uwielbiam 20 letnich znawcow gospodarki ktorzy na wszystko maja jedna recepte: to wszystko wina socjalizmu, wszystko socjalizm :)
jak pojdziesz do pracy i szef cie wych*ja to tez pewniebedzie wina socjalizmu bo na wolnym rynku sam bys sobie zalozyl firme i nikt by cie nie poganial w robocie :) no ale nic to, jeszcze kilka lat na wyzszej szkole czegostam pirwsza praca i wtedy moze sie nauczysz conieco

Kanzar

2014-05-21, 14:41
Teren na CQB.

Ti...........ch

2014-05-21, 14:46
z tego co sie orientuje to wszystkie te ruiny albo należą do miast/gmin i wszystkie były zakładami w prl lub komunałkami. To wtedy tak poniszczały i nie opłaca sie tego remontować. Taniej jest zburzyć i postawić nowe, obok. Jednak z reguły jest tak, że "nie bo to zabytek i nie wolno, bo dziedzictwo". No k***a... a potem stoją takie potworki wszędzie po polskich miastach.

Sinus

2014-05-21, 14:49
Dajcie link do tego wykonania na YT.

Duentar

2014-05-21, 14:51
@Shaggy93, wszyscy stali bywalcy forum wiedzą, że mare30ks to pie**olony lewak

Nie przetłumaczysz, wielu próbowało...

blendziooh

2014-05-21, 14:59
mare30ks napisał/a:

oh nie, ten rozpasany socjalizm :) 100 zl dla matki opiekujacej sie dzieckiem, nie wiem gdzie upychac kasy ktorej nie zdaza wydac w miesiacu a juz jej wpychaja kolejna walize kasy, te zasilki po 200-300zl ktore musza starczyc na zakupy przy europejskich cenach :)
poczekaj az pojdziesz do pierwszej pracy i wtedy zobaczysz gdzie jest w pl kapitalizm? :D

uwielbiam 20 letnich znawcow gospodarki ktorzy na wszystko maja jedna recepte: to wszystko wina socjalizmu, wszystko socjalizm :)
jak pojdziesz do pracy i szef cie wych*ja to tez pewniebedzie wina socjalizmu bo na wolnym rynku sam bys sobie zalozyl firme i nikt by cie nie poganial w robocie :) no ale nic to, jeszcze kilka lat na wyzszej szkole czegostam pirwsza praca i wtedy moze sie nauczysz conieco



Śmiać mi się z ciebie chce bo pie**olisz o socjalizmie jak gdyby tylko o zasiłki dla samotnych matek i bezrobotnych chodziło.
A to, że są podatki z dupy i 70 do 80% wypłaty idzie w p*zdu od tak to już ch*j?
Nie pie**ol głupot bo to właśnie my młodzi zobaczymy w pracy tylko skutek socjalizmu, tak wierz sobie w to, że każdy pracodawca to bezwzględny gnój i terrorysta finansowy, nikt nie pomyśli, że może mu się k***a po prostu nie kalkulować dawać ludziom więcej, bo sam ledwo co łączy koniec z końcem dzięki tej zaj***nej biurokracji i podatkom z dupy.
Jak zwykle przed wyborami znajdują się takie typki jak ty, które próbują ośmieszyć "20 latków" bo co, bo na KNP głosują?
W urzędzie pracujesz i się boisz czy o co ci chodzi?

lexmasters69

2014-05-21, 15:22
Oddajcie Tomaszów Mazowiecki Mazowszu !

pi73rmaster

2014-05-21, 15:43
Prawdziwy kapitalizm umarł 100 lat temu. Jeśli ktoś gdzieś obecnie w Polsce widzi kapitalizm to powinien się mocno pie**olnąć w łeb.

adex69

2014-05-21, 15:56
Polski kapitalizm :mrgreen: paradoksalne stwierdzenie

crystaldragon

2014-05-21, 16:38
mare30ks napisał/a:

oh nie, ten rozpasany socjalizm :) 100 zl dla matki opiekujacej sie dzieckiem, nie wiem gdzie upychac kasy ktorej nie zdaza wydac w miesiacu a juz jej wpychaja kolejna walize kasy, te zasilki po 200-300zl ktore musza starczyc na zakupy przy europejskich cenach :)



To ty chyba nie wiesz na czym socjalizm polega, Matce odbiera się 500zł z tego co zarobi a po przejściu przez maszyne biurokratyczną dostaje z tego 200zł i przedstawiane to jest jako łaska państwa,
Na każde 100zł zasiłku ludziom zabiera się 150zł, 25zł dla tego kto ten podatek zbierze i 25 zł dla tego który ten podatek wyda.

Kapitalizm mówi wprost nie wolno ludziom zabierać więcej pieniędzy.
Należy te pieniądze im zostawic bo w gospodarka opiera się na konsumencie, to on kupując daje ludziom pracę. Im mniej może kupić tym mniej będzie się zatrudniało ludzi którzy mogą to wyprodukować. Tak rośnie bezrobocie.

cherry110

2014-05-21, 16:54
Tomaszów... mieszkałem tam przez trochę- nie polecam, miasto ok. 70 tys. mieszkańców, nie ma empiku, okropna komunikacja miejska, bałagan w urzędzie miasta, remontują główny plac za taki hajs, że się w pale nie mieści, supermarkety poustawiane 200 metrów od siebie, dworzec kolejowy w opłakanym stanie (nie ma nawet kasy, żeby kupić bilet), szpital to jakaś porażka (brat miał mieć zszywaną ranę na nodze, a jego lekarz myślał, że ma wyrostek, a innego razu jak miał skręconą kostkę to prześwietlono mu kolano- serio!). Kiedyś był tam dosyć duży zakład wyrobów sztucznych WISTOM, teraz jest to kilka zrujnowanych, ogromnych budynków, zakład zamknęli chyba pod koniec lat 90., służy jako plac do zabawy w ASG. Drogi w tym mieście są w opłakanym stanie, chodniki tak samo. Nawet kina nie ma porządnego. Nie jest to najgorsze miasto, nie takie jak Sosnowiec, bo jest kilka rzeczy którymi Tomaszów może się pochwalić- dwie licealne szkoły na wysokim poziomie (pozdrawiam II LO), ładna okolica (lasy Spalskie, hodowla żubrów), orliki, spoko basen, siłownie itp., ale miasto jest po prostu fatalnie zarządzane, zanim zaczęto remont placu Kościuszki wydano w ch*j kasy na projekty, wizualizację, a teraz co chwila przerywają prace, bo wykopują trupy z II wojny światowej, brakuje kogoś, kto ogarnął by ten burdel jaki widać na filmie.

ni...........go

2014-05-21, 17:04
Ale by się tam zajebiście grało w paintballa, albo jakieś ASG. A łepki pewnie w wojnę codziennie się bawią :D

mare30ks

2014-05-21, 18:12
soban2100 napisał/a:


Śmiać mi się z ciebie chce bo pie**olisz o socjalizmie jak gdyby tylko o zasiłki dla samotnych matek i bezrobotnych chodziło.
A to, że są podatki z dupy i 70 do 80% wypłaty idzie w p*zdu od tak to już ch*j?




czemu tylko 70-80, moze pokaz jakas tabelke od krula gdzie pokaze ze idzie 200% na podatki :)

fajna jest ta wasza wizja kapitalizmu rodem z 18 wieku "dostosowana" do realiow 21 wieku :) to nic ze ni ch*ja sie nie da pogodzic i kazdy taki mlody wilczek skonczylby swoja edukacje na wolnym rynku co najwyzej na podstawowce a pozniej zapie**alalby w kopalni czy w polu. ale wy fajnie lubicie sie oszukiwac ze byscie zakladali sobie firemki i konkurowali ze wszystkimi :) macie taka zabawna i waska, nie do spelnienia wizje wolnego rynku ze zawsze bedziecie miec powody do piania z zalu ze socjalizm wam zmarnowal zycie, gdyby nie on to byscie ch*j wie kim nie byli :)
jestescie zajebistym materialem na robola, wasz przyszly szefu bedzie z was dumny :) bedzie was oral ile wlezie a wy z podkulonym ogonem bedziecie przytakiwac i w myslach psiczyc na ten cholerny socjalizm ktory wam nie pozwolil rozwinac skrzydel :)




soban2100 napisał/a:

Nie pie**ol głupot bo to właśnie my młodzi zobaczymy w pracy tylko skutek socjalizmu, tak wierz sobie w to, że każdy pracodawca to bezwzględny gnój i terrorysta finansowy, nikt nie pomyśli, że może mu się k***a po prostu nie kalkulować dawać ludziom więcej, bo sam ledwo co łączy koniec z końcem dzięki tej zaj***nej biurokracji i podatkom z dupy.




i tu udowodniles jak malo wiesz o zyciu :)
zgodnei z idea wolnego rynku jak firma sie nie oplaca to nalezy ja w ch*j zamknac i przerzucic sie na cos innego :) ale widac nie spotkales jeszcze firmy ktora od nastu lat oficjalnie ledwo przedzie, na nic nie starcza, no poza wystawnym zyciem szefa i rodziny. sama bieda :) no ale moze podrosniesz popracujesz troche i zobaczysz. bo narazie widac ze ch*ja wiesz, masz jak reszta w ch*j debilnych pomyslow, ktore jak by wprowadzic w zycie zrobilyby z ciebie zajebistego neiwolnika ktory dopraszalby sie jeszcze o smagniecia batem :)
szkoda ze u was z logicznym mysleniem i wyciaganiem wnioskow cos nei teges jest. ale rozumiem, mlodosc musi sie wyszalec, zwlaszcza ze w niedz wybory to juz wogole palma odbija :)


soban2100 napisał/a:

Jak zwykle przed wyborami znajdują się takie typki jak ty, które próbują ośmieszyć "20 latków" bo co, bo na KNP głosują?
W urzędzie pracujesz i się boisz czy o co ci chodzi?


och nie, niedobre lewaki atakuja biednych milosnikow wolnosci gospodarczej, i to w takim waznym momencie :) tylko sie nie poplacz :)
uu, coz za masakra, napewno pracuje w urzedzie, jasne :) cala moja rodzina od 10 pokolen pracuje w urzedach, bo przeciez lewakow spotykasz tlyko w budzetowce 8-)

ta argumentacja jest wprost zajebista, gdyby sie chociaz czasem zmieniala a nie wciaz te same masakry :)




crystaldragon napisał/a:


Kapitalizm mówi wprost nie wolno ludziom zabierać więcej pieniędzy.
Należy te pieniądze im zostawic bo w gospodarka opiera się na konsumencie, to on kupując daje ludziom prac





ahahahah :) brawo za pierwsze zdanie, dawno nie slyszalem takiej bzdury i przejawu hipokryzji :amused:
a kto ma niby stwierdzic ile ma zostac? :D pewnie szefu 8-)

pi73rmaster

2014-05-21, 18:15
Cytat:

Należy te pieniądze im zostawic bo w gospodarka opiera się na konsumencie, to on kupując daje ludziom pracę. Im mniej może kupić tym mniej będzie się zatrudniało ludzi którzy mogą to wyprodukować. Tak rośnie bezrobocie.


Pozwolę coś doprecyzować. Rozwój jest oparty na tym, że ludziom zostawiamy pieniądze, dzięki czemu będą mogli zbierać oszczędności, które są tożsame z inwestycjami i dalszym rozwojem produkcji. Podejście stricte popytowe to właśnie domena lewaków (którzy paradoksalnie ograniczają ten popyt podatkami).
Tak, jestę ekspertę.

Edit: @up: nie wiem czy jesteś małoletnim debilem czy trollem (stwierdzam po pisowni)


Cytat:

i tu udowodniles jak malo wiesz o zyciu :)
zgodnei z idea wolnego rynku jak firma sie nie oplaca to nalezy ja w ch*j zamknac i przerzucic sie na cos innego :) ale widac nie spotkales jeszcze firmy ktora od nastu lat oficjalnie ledwo przedzie, na nic nie starcza, no poza wystawnym zyciem szefa i rodziny. sama bieda :) no ale moze podrosniesz popracujesz troche i zobaczysz. bo narazie widac ze ch*ja wiesz, masz jak reszta w ch*j debilnych pomyslow, ktore jak by wprowadzic w zycie zrobilyby z ciebie zajebistego neiwolnika ktory dopraszalby sie jeszcze o smagniecia batem :)
szkoda ze u was z logicznym mysleniem i wyciaganiem wnioskow cos nei teges jest. ale rozumiem, mlodosc musi sie wyszalec, zwlaszcza ze w niedz wybory to juz wogole palma odbija :)


No tak, złą firmę należy zamknąć. W systemie kapitalistycznym nie będzie problemem, by powstały inne kolejne, nie widzę problemu.
Pewnie najlepiej to dotować i ratować nieproduktywne przedsiębiorstwa jak teraz, doprowadzić do kryzysu, a potem jeszcze nieudolnie go ratować z forsy podatników. :D