18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska zbrojeniówka

zjemcichlep • 2012-08-16, 20:24
Ze względu na wczorajsze święto Wojska Polskiego wrzucam pare projektów rodzimej zbrojeniówki.

MSBS- 5,56 Radon projekt bliski ukończeniu ma zastąpić nasze AK-74 eeee..... znaczy sie Beryle


Dla niedowiarków Radon jest już w fazie prototypu przedprodukcyjnego i jest w pełni sprawny (teraz uproszczenie etapu produkcji i drobna kosmetyka)


Sam karabin to tylko drobna część większego projektu (patrząc na nasze wynalazki to bedzie równie dobry jak z JUESEJ tyle że 1/4 tańszy, teoretycznie bo i tak Warszawa wszystko sp***oli)


No i jeszcze latadełko z WB Electronic dzieki któremu rok temu nasi rozbili kryjówke szuszfoli z aidikami

Ty...........ta

2012-08-16, 20:52
Karabin na drugim filmiku to całkowita zrzynka SCAR-a . o ile to nie jest scar... w każdej chwili wygląda jak karp.

furion

2012-08-16, 21:19
A jeden jest podobny do Austriackiego AUG'a... ehhh

rockface123

2012-08-16, 21:26
to polski sprzęt czego się spodziewaliście? :D zrzynają wszystko co się da

ru_ziolo

2012-08-16, 21:35
2 filmik to nie radon.

zjemcichlep

2012-08-16, 22:29
To jednak jest Radon wersja zabudowy z 15 sierpnia 2012 wraz z granatnikiem, wiecej info na stronie altair-u

Pilotn22

2012-08-16, 23:04
I ch*j z tego, że podobne do innych broni? Ma działać i być tanie w produkcji. A skoro większość narzekających nie potrafi zaprojektować zwykłej "wyrzutni kartoflowej", nie wspominając już o karabinie, to siedzieć cicho i chwalić, że Polska też coś własnego robi.

skandal89

2012-08-16, 23:18
Nie spodziewałem sie tego, że Polacy zaczną produkować znowu broń tak jak kiedyś, mam nadzieje, że zaczniemy to robić na większą skale, ale nie tylko militarnie.

luckyguy

2012-08-17, 00:08
TytanowaPyta napisał/a:

Karabin na drugim filmiku to całkowita zrzynka SCAR-a . o ile to nie jest scar... w każdej chwili wygląda jak karp.



Bardziej jak ACR od Bushmastera ;-)

sweedny

2012-08-17, 00:14
mamy takie latadełka a wydaliśmy 80 mln złotych na dwa drony, które okazały się niestety niekompatybilne z resztą sprzętu w iraku i niestety nie latają. No ale mamy ...

Se...........ki

2012-08-17, 01:12
Dowcip polega na tym, że nasi konstruktorzy broni mają bardzo dobre pomysły, które nie są drogie. A nasz rząd chce pokazać, jacy to jesteśmy dobrymi partnerami i kupują zwichrowaną broń od hamerykańców.

johnnynash

2012-08-17, 02:08
ja to chyba się nie doczekam takiej broni w naszej armiji... co do MSBS odsyłam do miesięcznika Nowa Technika Wojskowa, tam bardzo dokładnie opisano ten projekt... fakt dużo osób zarzuca konstruktorom ze bardzo podobny do SCARa, ale to jest całkowicie Polska konstrukcja

~tedwaha

2012-08-17, 07:35
dla zainteresowanych polecam serial naszaarmia ;) a co do całości systemu pola walki to nosi on nazwe "tytan"

Psilocke

2012-08-17, 09:45
Może i coś się zmieni. Jednak kilka lat temu jak służyłem w WP to na stanie były praktycznie tylko AK-47. Lata produkcji 60-70 najczęściej, rzadziej 80, praktycznie nigdy 90 i młodsze.
Wydajemy w ch*j kasy na ulepszenia i inne takie ale nie daj Boże żeby ktoś nas zaatakował bo będziemy się kamieniami bronić.
Marynarka Wojenna to zardzewiałe trupy stojące w porcie. Lotnictwo to nieloty. Wojska pancerne to tylko na zezłomowanie. Jedynie piechota z w/w kałaszami może coś namieszać.

bloodwar

2012-08-17, 09:47
W karabinku zerżnięto wszystko na potęgę ze SCAR'a, a debile piaszący coś w stylu "Co z tego, że podobne do innych broni - chwalmy że Polska też coś własnego robi" pewnie w innym miejscu, np. o chińskich samochodach czy "iPhonach/iPadach" pisze "Ale ch*jowa chińska podróbka, powinni ich pozwać bo jest za bardzo podobna do oryginału"...

Z drugiej strony - w kwestii konstrukcji broni praktycznie wszystkie nowoczesne pistolety to tylko nieudolne kopie 92ki/Browninga/Colta .45 a broni długiej - Steyr AUG'a, M16 i Kałasza. Jedyna chyba rewolucja w wyglądzie to był H&K HK11 i wzorowany na jego systemie zasilania P90