18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska za 20 lat

BrkBorek • 2012-08-11, 19:51
opis z YT:

Polska za 20 lat - to Ty decydujesz jaka będzie! To od Ciebie zależy czy nasz kraj się rozwinie, czy historia zatoczy koło i Polska znów stanie się jedną wielka wsią...


dopisek od Administratora
Film Adriana Łapczyńskiego został przygotowany na konkurs POLSKA ZA 20 LAT W Millionyou.com, realizowanym wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Ogłoszenie wyników tego konkursu odbyło się na Przystanku Woodstock.
Pokazane tam zostało także 4 inne filmy nominowane w tym konkursie:
http://millionyou.com/konkursy/Polska_za_20_lat,nominowane,47,0,,1.html

vontecki

2012-08-11, 20:17
coś w tym jest biorąc pod uwagę ( rosnący co prawda w całym świecie ) dług publiczny, bezrobotny wyż demograficzny z lat 80 tych, ujemny przyrost naturalny oraz powojenny wyż zgłaszający sie po emerytury i komplikujący sytuację finansową kraju

da...........za

2012-08-11, 20:17
Samodzielność, to podstawa.

Bewup

2012-08-11, 20:26
naprawdę ciekawy film. Piwo za oryginalny pomysł

Quaswerty

2012-08-11, 20:37
Jak tak dalej pójdzie to ch*ja będzie a nie żadna Polska za 20 lat ! I co dalej będą Nam podnosić rachunki, żywność, paliwo i będzie zajebiście no pewnie, wiadomo... Ale k***a zarobić nie dadzą bo po co skoro można zapie**alać za najniższą krajową... Ja sobie tak nie wyobrażam jak na przykład ktoś kto zarabia tą najniższą krajową a takich ludzi jest w ch*j i jeszcze więcej... I jak się ma dziecko, czy do szkoły trzeba wysłać czy coś to ja k***a tego wszystkiego nie rozumiem... Mamy Nasz kraj mlekiem i miodem płynący k***a...

Pa...........an

2012-08-11, 20:42
Polska za 20 lat :


(a Francja za 10...)

dawidv249

2012-08-11, 21:01
ostatnie słowa filmiku to najprawdziwsze i najpiekniejsze słowa świata :]

Carol

2012-08-11, 21:04
k***a przykre, jeszcze nikt nie zaj***ł tej lewackiej szmaty Szyca...

ostatni

2012-08-11, 21:07
Dziwny jest ten naród POlaków. Niby są młodzi, wykształceni z wielkich miast, a na prezydenta wybierają starego nauczyciela historii z Budy Ruskiej. Niby żyją w wolnej POlsce, a co dzień czytają w gazecie Adama Szechtera, że są katolickim bydłem. Niby POkonali komunistów, a nie wiedzą kogo, bo lustracja nigdy nie została przeprowadzona. Niby pragną dumnej POlski, a cieszą się gdy w sejmie dyndają sobie wesoło jaja byłego UBeka przebranego za babę. Niby szanują POwstańców Warszawskich, a na ich groby zapraszają człowieka, którego dziadek służył PO przeciwnej stronie. Niby POczyniono ogromne kroki, by gospodarka się rozwijała, a POdatki zostały podwyższone tak jak i wzrosła liczba urzędników o 100 000 w ciągu 5 lat. Niby jesteśmy elitą Europy, a POziom refundacji leków jest dziś niższy niż w Meksyku. Niby mamy ogromne złoża gazu łupkowe, a POdpisujemy umowę na dostarczanie najdroższego gazu ziemnego na 30 lat. Niby żyjemy w bezpiecznym państwie, a każdy kto wykryje coś niewygodnego dla władzy POpełnia samobójstwo.

TelewiZorro

2012-08-11, 21:11
flaki na hardzie nie robią na mnie żadnego wrażenia, ale ludzi bez zębów to ja nie mogę oglądać

Astehnir

2012-08-11, 21:32
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Dziwny jest ten naród POlaków. Niby są młodzi, wykształceni z wielkich miast, a na prezydenta wybierają starego nauczyciela historii z Budy Ruskiej. Niby żyją w wolnej POlsce, a co dzień czytają w gazecie Adama Szechtera, że są katolickim bydłem. Niby POkonali komunistów, a nie wiedzą kogo, bo lustracja nigdy nie została przeprowadzona. Niby pragną dumnej POlski, a cieszą się gdy w sejmie dyndają sobie wesoło jaja byłego UBeka przebranego za babę. Niby szanują POwstańców Warszawskich, a na ich groby zapraszają człowieka, którego dziadek służył PO przeciwnej stronie. Niby POczyniono ogromne kroki, by goSPodarka się rozwijała, a POdatki zostały podwyższone tak jak i wzrosła liczba urzędników o 100 000 w ciągu 5 lat. Niby jesteśmy elitą Europy, a POziom refundacji leków jest dziś niższy niż w Meksyku. Niby mamy ogromne złoża gazu łUPKowe, a POdPISujemy umowę na dostarczanie najdroższego gazu ziemnego na 30 lat. Niby żyjemy w bezpiecznym państwie, a każdy kto wykryje coś niewygodnego dla władzy POpełnia samobójstwo.



Zredagowalem zeby podkreslic wystepowanie skrotow innych partii poza PO w twoim komentarzu. Pare pominales.

Te...........ed

2012-08-11, 21:34
Cytat:

Dziwny jest ten naród POlaków. Niby są młodzi, wykształceni z wielkich miast, a na prezydenta wybierają starego nauczyciela historii z Budy Ruskiej. Niby żyją w wolnej POlsce, a co dzień czytają w gazecie Adama Szechtera, że są katolickim bydłem. Niby POkonali komunistów, a nie wiedzą kogo, bo lustracja nigdy nie została przeprowadzona. Niby pragną dumnej POlski, a cieszą się gdy w sejmie dyndają sobie wesoło jaja byłego UBeka przebranego za babę. Niby szanują POwstańców Warszawskich, a na ich groby zapraszają człowieka, którego dziadek służył PO przeciwnej stronie. Niby POczyniono ogromne kroki, by gospodarka się rozwijała, a POdatki zostały podwyższone tak jak i wzrosła liczba urzędników o 100 000 w ciągu 5 lat. Niby jesteśmy elitą Europy, a POziom refundacji leków jest dziś niższy niż w Meksyku. Niby mamy ogromne złoża gazu łupkowe, a POdpisujemy umowę na dostarczanie najdroższego gazu ziemnego na 30 lat. Niby żyjemy w bezpiecznym państwie, a każdy kto wykryje coś niewygodnego dla władzy POpełnia samobójstwo.



I na cholerę piszesz "PO" w każdym wyrazie z tą kombinacją liter? Jest jak jest i sami sobie to zgotowaliśmy. Do władzy powinna dojść centrolewica, powtórzę, żeby każdy zrozumiał: cen-tro-le-wi-ca. Niech edukacja, służba zdrowia i tego typu sprawy będą państwowe, a reszta jak najbardziej prywatna. Bez Unii i cholernych Stanów, które tylko wysyłają nas wojnę z której de facto nic nie mamy (oni oczywiście zbierają wszystkie profity). Wszyscy, a przynajmniej większość daje na przykład: USA, Niemcy, Francję i Wacław wie co jeszcze. Nie powinniśmy zapominać, że Polska, to Europa wschodnia. Jesteśmy ludźmi ze wschodu i takimi zostaniemy. Ten kraj to kraj ogromnych chrześcijańskich, a teraz także ateistycznych wartości. Mam głęboko w rzyci, że na zachodzie żyje się lepiej. Po co iść na zachód, skoro można przyciągnąć zachód do siebie? Ja jestem centrolewicowy. Geje, transseksualiści itp. to człowiek taki jak ja. Chodzi mi o to, że oddycha, trawi i za przeproszeniem sra tak jak ja, a co między nogami mnie nie interesuje. Dla mnie rasowo priorytetem jest Słowianin, a na czele tych Słowian Polak. Nie chcę, żeby Arabowie, Czarnoskórzy, Żółci, czy Żydzi rządzili mi się w kraju. Nie chcę żyć w kraju, w którym muszę wszystkiego ustępować Arabom/Żydom, a jak tego nie zrobię to się dowiaduję, że jestem rasistą. Chcę kraju, w którym moje dzieci uczą się po Polsku, w urzędzie załatwiam sprawy po Polsku i mój sąsiad, to przede wszystkim Polak (choć nie mam nic do innych), którego obowiązują Polskie prawo. Chcę, powtarzam: chcę, płacić podatki za które wybrany przeze mnie, demokratycznie, rząd utrzyma służbę zdrowia, edukację, wojsko i podobne, elementarne sprawy którymi powinien się zająć. W Polsce, najważniejszy jest Polak i nie mówię tu o ignorowaniu i pomiataniu resztą, nie chcę apartheidu, chcę Polskiej Polski. Zgódźcie się ze mną, lub nie. Zjedźcie mnie teraz lub nie, ja tylko mówię jakiej Polski ja bym chciał.

NoobsAndBoobs

2012-08-11, 21:41
jestem z warszawy. jak gdzieś indziej pojadę, to mi się nie chce wracać do mojego miasta...

Squir

2012-08-11, 21:44
Nie było nic, a każdy coś miał. Jak było powiedziane 'jak sam sobie pościelesz to masz, jak nie to nie masz'. Osobiście chciałbym żeby tak wyglądała Polska za 20 lat. Oderwać się od uzależnienia od tej całej UE i NATO i innych srato. Słuchając wspomnień ludzi starszych i oglądając to co pozostało, stwierdzam że chciałbym żyć w takiej 'jednej wielkiej wsi'.

P.S. Hejtujcie do woli.

GillesV

2012-08-11, 21:49
@Squir jestem tego samego zdania, jeśli mam wybierać dzisiejszą Polskę lub taką jak na filmiku wole z filmiku!