18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska. Wyprawa do raju.

spieriz • 2015-10-10, 19:51
Dość ciekawa relacja Ukraińca z Charkowa po przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej.
Czy naprawdę jest u nich aż tak źle, żeby się tak wypowiadać o Polsce?
Zapraszam do oglądania i komentowania.


Ptasznikowy

2015-10-11, 15:59
karamba91 napisał/a:

Na główną z tym i dać do oceny szerszej braci sadolowej. Wg. mnie gość faktycznie się cieszy, a to że jest Ukraińcem nie skreśla jego szans u mnie bynajmniej, jeżeli weźmie się za uczciwa prace dla mnie może zostać, bliższy mi Ukrainiec Słowianin mimo tego co historia zapamięta na cale życie, niż Abdullah z Afryki.



Zgadzam się. Jako ciekawostkę dodam, że moja znajoma była ongiś we Lwowie w pewnej banderowskiej knajpie. Wchodziło się na hasło "Chwała wolnej Ukrainie" oczywiście po ukraińsku. Było to 11 listopada, czyli nasz dzień niepodległości. Kiedy obsługa usłyszała, że są Polakami dostali do piwa biało-czerwone słomki. Kiedy zaczęły się rozmowy z tubylcami i grajkami dowiedzieli się, że dzisiaj jest dzień niepodległości Polski. Zaczęli grać nasz hymn, rozumiecie to? W banderowskiej knajpie grali nasz hymn i nawet usiłowali go nucić. Koleżanka studiuje filologię słowiańską i sama była w szoku, że niby banderowcy co mordowali Polaków grali polski hymn. Ja myślę, że historii nie zapomnimy, ale warto poznać sąsiada z innej strony niż z pryzmatu niechlubnej przeszłości. Nie uważam, że mordowanie Polaków było dobre, wręcz przeciwnie, ale z tego co znajoma mówiła większość młodych Ukraińców nawet nie wie o co wtedy poszło, generalnie uczą się teraz swojej historii na nowo, bez cenzury rosyjskiej :) .

Loaloa

2015-10-11, 17:29
Sześćdziesięciokilometrowy odcinek drogi między Lwowem a przejściem granicznym w Korczowej (czyli było nie było trasa większości polskich turystów) to jest jakiś kosmos. W nawierzchni nie dziury, a kratery, po bokach walące się chatki, stada wałęsających się bezdomnych psów. Sam Lwów trochę odświeżyli przed Euro 2012, ale dalej na wschód trasa przez Winnicę i Umań to samo - wyboje takie, że można sobie język odgryźć. Same miasteczka urodą przypominają najgorsze dziury śląska, albo Łodzi.

PanWładeczek

2015-10-11, 19:21
Różnica jest taka, że w Polsce więcej terenu jest w rękach prywatnych którzy o ten teren dbają. Na Ukrainie państwo i gminy mają wszystko w dupie, bo każdy jeden który dostanie się do jakiejkolwiek władzy to staje się oligarchą po kilku miesiącach - w RP tak różowo nie jest, bo jednak walka między PO a PiSem skutkuje wyciąganiem brudów na ludzi władzy.
Ukraińcy natomiast mają mentalność "drzewo przewróciło się na działce, niech leży samo zgnije" pokutuje u nich dużo mocniej postkomunizm, gdzie wszystko było państwowe więc oni starym zwyczajem nie czują się zobowiązani dbać o cokolwiek co wykracza poza próg ich mieszkania.

PS Polska lekko mogłaby być najbogatszym krajem UE, z takim położeniem, z takimi surowcami, z naukowcami którzy wynajdują niebieskie lasery, metody produkcji grafenu, Polski łazik marsjański zdobywa 1 miejsca na ogólnoświatowych zawodach, z ludźmi którzy przy olbrzymim opodatkowaniu pracy (opodatkowana jest jak wódka i papierosy) mają swoje biznesy małe i duże które dają sobie radę pomimo kryzysu... Gdyby nie ta j***na próżniacza klasa polityczna i podpięci przekręciarze pod ich cycek z kasą siłą zagrabioną od przeciętnego Kowalskiego moglibyśmy być rajem dla Niemców, a tak jesteśmy rajem dla Ukraińców.

Ar...........an

2015-10-11, 20:33
Fakt że zasrana kolorowymi reklamami, pełna pstrokatego kiczu i chaosu architektonicznego Polska może się podobać bardziej niż szara niedoinwestowana Ukraina. Nie zmienia to faktu ze to całe "bogactwo" jest tylko pozorne. Przemysł jest bardzo słabo rozwinięty, zwłaszcza ten wysoko przetwórczy na którym zyskuje się najwięcej. Masa firm z kapitałem zagranicznym jest tutaj zwolniona z podatków co dodatkowo stanowi nieuczciwą konkurencję dla lokalnym film. Większość infrastruktury jest odnowiona dzięki środków unijnym. Wszystko to utrzymywane i spłacane będzie własnie przez ten wątły przemysł, zwolnione z podatków sieci handlowe oraz coraz starsze, kurczące się społeczeństwo. Trochę nawet zazdroszczę Ukrainie bo ma jeszcze szanse pójść stroną umiejętniej poprowadzonego kapitalizmu a nie takiej patologii do jakiej doprowadzono w Polsce. Choć pewnie będzie jak zwykle i Ukraina da się naiwnie podejść zachodowi.

Pilat02

2015-10-11, 20:35
Poznałem w pracy młodego Ukraińca i jego zdanie na temat Polski było podobne jak tego na filmiku

co...........us

2015-10-11, 21:09
W polsce największą mniejszością narodową są wietnamczycy, czy ktoś z was słyszał żeby robili kiedyś jakieś problemy ? Nie. A o ukraińcach których też dużo do nas przejechało czy było coś słychać ? Też nie. A o piepszonych ciapatych słyszeliście ? To usłyszycie niedługo.

Kaprys

2015-10-11, 22:36
klawiszq92 - potwierdzam

przebojowyarmando

2015-10-12, 00:07
aż się popłakałem :( chyba kolej na kolejne piwo i do spania, jutro powrót do rzeczywistości :(

wsza104

2015-10-12, 01:59
moje okolice k***a :D

trasa lublin przemyśl

chmielx12

2015-10-12, 07:27
Witam. W tym filmiku bardziej wyczuwam ironię, niż zachwyt. Kraj może i piękny, ale co z tego jak żyć w nim ciężko. Instytucje państwowe okradają cię na lewo i prawo. Nawet mając swój mały biznes nie jesteś w stanie wyjść na prostą. Miało był lepiej, ludzie zaczną wyjeżdżać to i płaca się poprawi ... ta, jasne.

marcin1414

2015-10-13, 22:44
Jak tu tak "dobrze", to jak tam musi być..