18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska wobec najnowszych wyzwań geopolitycznych

Cały_Idiota • 2015-06-01, 12:42
Mecenas Jacek Bartosiak i Iwo Bender na KUL-u. Debata z 26 maja 2015 r.
Iwo Bender zwraca uwagę o aspekt chrześcijański zmian geopolitycznych, który wydaje mi się odrobinkę naciągany. Z kolei Jacek Bartosiak stawia tezę, że wojna chińsko-amerykańska jest bardzo prawdopodobna, a zmiana światowego hegemona (z USA na ChRL) może się odbyć w sposób bardzo gwałtowny, poprzez konflikt zbrojny.




kopia zapasowa
spoiler

HO...........OR

2015-06-01, 14:07
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wielka-pomylka-Pentagonu-Wydaje-miliardy-na-lotniskowce-ktore-wkrotce-moga-okazac-sie-przezytkiem,wid,17584255,wiadomosc.html?ticaid=114f7d&_ticrsn=3 Ciekawy artykuł w kontekście konfliktu USA i Chin na morzu Południowochińskim


"za cenę jednego lotniskowca Chiny mogą wyprodukować ponad 1200 pocisków balistycznych DF-21. Rekiety te, nazywane "niszczycielami lotniskowców", mają ponad 2500 kilometrów zasięgu. Zasięg F-35, myśliwców niedalekiej przyszłości US Navy, jest dwukrotnie mniejszy, więc w teorii amerykańskie lotniskowce nie mogłyby w tym przypadku prowadzić skutecznych działań, bez narażania się na ostrzał. "

Sinecod

2015-06-01, 19:00
Z jednej strony mówi się że wojna USA- Chiny jest nierealna bo żadnej ze stron się nie opłaca a same Chiny mogą co najwyżej zalać USA ilością a nie jakością, a z drugiej... Jak to w końcu jest? Ale tak obiektywnie i szczerze bo wp to tak wiarygodne źródło jak Radio Maryja katolicką rozgłośnią.

oc...........an

2015-06-02, 01:10
Wiecie co mnie wk***ia? Że zamiast robić codziennie jakichś bloków poświęconych geopolityce i kierunkowi w jakim powinna podążać Polska, robione są jakieś debilne programiki typu tak czy nie czy inny chłam pokroju Skandalistów, gdzie zera pokroju Bosaka czy Korwina pie**olą swoje zj***ne teorie i opowiadają jak to opresyjny Babilon nie pozwala fabryki metamfetaminy i hurtowni paróweczek otworzyć :roll:

Dlaczego tylko jakieś nieznane szerszej publiczności instytucje pokroju Klubu Ronina czy biedauniwersytety pokroju KULu robią tak ważne debaty?! Bardzo smutłem, że polityka zrobiła się kolejnym rozrywkowym wydarzeniem i jest oglądana głównie po to, żeby zobaczyć jak X dobrze smasakrował Y :roll:

sa...........ek

2015-06-02, 19:10
DUST DEVIL napisał/a:

Wiecie co mnie wk***ia? Że zamiast robić codziennie jakichś bloków poświęconych geopolityce i kierunkowi w jakim powinna podążać Polska, robione są jakieś debilne programiki typu tak czy nie czy inny chłam pokroju Skandalistów, gdzie zera pokroju Bosaka czy Korwina pie**olą swoje zj***ne teorie i opowiadają jak to opresyjny Babilon nie pozwala fabryki metamfetaminy i hurtowni paróweczek otworzyć :roll:

Dlaczego tylko jakieś nieznane szerszej publiczności instytucje pokroju Klubu Ronina czy biedauniwersytety pokroju KULu robią tak ważne debaty?! Bardzo smutłem, że polityka zrobiła się kolejnym rozrywkowym wydarzeniem i jest oglądana głównie po to, żeby zobaczyć jak X dobrze smasakrował Y :roll:


No właśnie !, a nie co chwile jakiś Korwin z swoimi wymyślonymi teoriami w kiblu " co chwile masakruje lewaka". Jakie masakruje?! przecież on mówi o takiej utopii, że tylko człowiek o inteligencji poniżej 80 uwierzy!.

rurkowiec

2015-06-02, 22:22
z tego co posłuchałem kilku wykładów bartosiaka, to jego teorie dotyczące gospodarki czy sytuacji geopolitycznej polski są podobne z tymi które wypowiada korwin.

oc...........an

2015-06-03, 00:21
Co do Chrześcijaństwa, o którym mówi Bender - to jest absolutna prawda, W Chinach obecnie jest 168 000 000 Chrześcijan i średnio rocznie liczba ta się zwiększa w tempie 5%. Nawet na uczelni spotkałem kilku chińczyków, którzy są Chrześcijanami - jeden autentycznie czytał Biblię na wykładach, a drugi miał email typu yang.cao.christian@gmail.com!

Prawda jest taka, że w Chrześcijaństwo jest bardzo uniwersalne i odpowiada na wiele pytań, które trapią ludzkość od zarania dziejów: nepotyzm, łapówkarstwo, zdrada - na wszystkie te aspekty można znaleźć w Biblii odpowiedź i to ją stawia wyżej nauk Konfucjusza, który nie poruszył wszystkich aspektów życia. O islamie nawet nie wspominam, bo ta religia to tak naprawdę poradnik "jak przeżyć na pustyni" z poradami, które miały pomagać przetrwać (np zasłanianie twarzy od słońca i piasku), ale są całkowicie błędnie interpretowane :roll:

Chrześcijaństwo ma wielką szansę w Chinach i jeśli tylko Partia poluzuje, to możliwe, że jeszcze za naszego życia doczekamy się papieża chińczyka ;)

blachahaha

2015-06-04, 03:04
@ DUST DEVIL Co do papieża chińskiego to wolał bym aby przynajmniej w Chinach chrześcijaństwo nie miało pośredników między biblią a wierzącym.

@sadystycznymirek skoro uważasz że Korwin mówi o utopii to masz IQ max 80.

Polacy najpierw muszą mieć swoje państwo albo przynajmniej swoich reprezentantów w rządzie aby rozpocząć poważną politykę. PRL i III RP to te samo państwo które nigdy nie należało do Polaków.