18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polska ropą naftową stoi

merh • 2015-12-03, 23:22
Pozwolę sobie wkleić czesc artykułu.Do przemyślenia i dyskusji.
Żródło: link Polska Kuwejtem Europy

Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

Ropa, która płynie do Polski rurociągiem „Przyjaźń” jest wydobywana z głębokości około 7km w Tatarstanie, około 1000 km na wschód od Moskwy. Surowiec ten nie jest najwyższej jakości ponieważ jest silnie zasiarczony. Przedstawione powyżej dane pochodzą głównie z raportu z 15 letniego programu poszukiwań geologicznych, jaki zainicjował Edward Gierek w 1971 roku. Prace nad raportem ukończono w 1985 roku. Jednak w raporcie wykazano tylko złoża do głębokości 4km. Sowieci zakazali władzom PRL wiercić głębiej niż 4km! Dlaczego? Czyżby pod naszymi stopami znajdowały się szczególnie ważne złoża?

Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300 163,5 mld $

Temat jest dość ciekawy,biorąc pod uwage fakt,że sprzedaż kopalń,ziemi,lasów i polityka pro-wygnańcza działa w najlepsze.Do tego co chwile "odkryto kolejne złoża".Teraz nie opłaca sie ich wydobywać,bo trzeba by sie dzielić z Polakami.Najpierw podbić(oczywiscie bez wystrzału,czysta polityka poddańcza względem "przyjaznego okupanta"),pozniej wykorzystać tanią siłę roboczą i doić tereny Polski z tego,co ma najlepsze. Nie bez powodu czosnki tak zabiegają o Polską ziemię i mamy na stołkach agentów niemieckich,rosyjskich,czosnkowych. Nikt przecież nie powie głosno,że ten kraj mogłby być samowystarczalny.

Niech dyskusja się zacznie.Może ktoś coś ciekawego wygrzebie do tego tematu.

do tego jeszcze dodam ciekawostkę,ktora popchneła mnie do drążenia tematu: Piechociński o złożach Torunia

logan76

2015-12-03, 23:45
Co to k***a jest czosnki?

6T...........ak

2015-12-03, 23:46
kolejny narwaniec,Polska na głowie stoi i tylko dupę widać. a no i jeśli Piechociński posuwa cię w temat i do tego w Toruniu to ja idę spać! Dobranoc!!!

xobicr

2015-12-03, 23:49
Kraina mlekiem i miodem płynąca! Ta, jasne, k***a...

botcislaw

2015-12-03, 23:52
Nihil novi bez mojej zgody.

Zihat1

2015-12-03, 23:56
Ode mnie masz piwo, bo piszesz z sensem, co prawda osobiście informacji tych nie sprawdzałem, ale ileż razy to mieliśmy dokumentacje o Polskich surowcach, które rząd PO sprzedał żydom, niemcom i innym, za ,,drobne kieszonkowe'', nareszcie jednak jest nowy rząd, gdzie takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

wilkoala

2015-12-04, 00:01
Ponawiam pytanie zadane przez kolegę logan76, kim są czosnki?

VixuS

2015-12-04, 00:04
Może te czosnki to chińczycy?

Hornet

2015-12-04, 00:04
Ja pie**olę. :homer: Od razu powiem, że nie będę zaprzeczał, iż pod Polską znajdują się bogate złoża mineralne gdyż byłoby to kłamstwem. Jednakże zalecałbym następnym razem powołanie się na bardziej niezależne i przede wszystkim naukowe źródła dotyczące geologii i przemysłu wydobywczego w naszej ojczyźnie. Chciałbym, żeby to co piszesz było w pełni prawdą ale niestety zgodzić się z tym nie mogę. I jeszcze ten argument z PRLem...
Zalecam zgłębienie tematu metod wydobywania i ekonomii panującej nad przemysłem. Dopiero wtedy będziemy mogli porozmawiać na poziomie na ten temat. Póki co autor porusza się jedynie w sferze koncepcji i niezrealizowanych pomysłów.
Pozdrawiam.

merh

2015-12-04, 00:06
up. własnie nie jest i nigdy nie będzie.Napewno nie za naszego pokolenia.Nie dziwi was wogole zaniechanie tak rozdmuchanej akcji wydobycia gazu łupkowego?Na lubelszczyznie odkryto potężne złoża bursztynu.Tak przy okazji odwiertów pod łupki.Skąd wiadomo ,że tej ropy tam nie ma?W bieszczadach ciagle się kiwają kiwony.
W tym kraju łatwiej o dezinformację i niż uczciwe fakty.Przez pie**oloną politykę zaniechano wielu zajebistych rozwiazań,ktore wyszły z głów Polaków. Ile innowacyjnych firm zostało udupionych,ile patentów niedopuszczonych? Tak działa państwo,ktore chce być bogate?nie widzisz tu problemu?We wszystkie dochodowe interesy wpie**ala się urzędnik.Zawsze.To oni decydują czy bedzie pieniadz i wydobycie,czy nie.Czy pieniadz bedzie dla Polaka,czy łapówką dla jednej osoby zablokujemy całe przedsięwzięcie.Co to jest milion złotych za zablokowanie jakiejs inwestycji tylko po to,zeby moj produkt sprzedawał sie lepiej i dał mi 50 milionów zysku? Najprostsze myślenie zawsze zostanie okrzyknięte "teorią spiskową".

i nie narwaniec,bo wiem,ze tego kraju nie da sie zmienić.Nawet jakby sie znalazł "wódz",to ludzie woleliby siedzieć w domu w strachu przed uj***niem premii w fabryce.Niewolnicy idealni.Uzależnieni od kredytów,telewizji i pieniądza.

Temat jest jako ciekawostka,bo kto wie,czy nie jest to prawdą.

Czosnki=żydki.

vass

2015-12-04, 00:55
Gdyby to była prawda, to teraz na terenach byłej NRD mieli byśmy pola i szyby naftowe.
Przecież Niemcom nikt nie karze ukrywać swoich złóż naturalnych.

Sagertrah

2015-12-04, 11:51
Pewnie są to złoża wysoko-zubożonej cebuli 4km pod ziemią :D