18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska między Kazachstanem i Kenią

zorbak5 • 2013-08-11, 17:58
Cytat:

Najnowszy raport Światowego Forum Ekonomicznego nie pozostawia złudzeń co do jakości polskiej infrastruktury, pisze "Gazeta Polska Codziennie". Znaleźliśmy się na 79. miejscu - między Kazachstanem i Kenią.

Globalny Raport Konkurencyjności przygotowywany jest przez Światowe Forum Ekonomiczne od 1979 r. Wśród głównych czynników, na podstawie których oceniana jest konkurencyjność poszczególnych państw, jest dostęp do infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotnisk.

Polska pod tym względem wypada bardzo blado. W ogólnym rozrachunku polska infrastruktura zajmuje 79. miejsce wśród 144 sklasyfikowanych w tym rankingu krajów świata. Wyprzedzają nas m.in. Kazachstan, Namibia i Rwanda, a także większość krajów europejskich.

Najgorzej wypada polska sieć drogowa. Mimo kolejnych otwieranych kawałków autostrad nasze drogi znalazły się na 124. miejscu - za Bangladeszem, Etiopią, Zimbabwe i Wietnamem. Jeśli natomiast chodzi o lotniska, to zajmujemy 105. miejsce np. za Mali, Kambodżą i Tadżykistanem.

Najwyższe miejsce, z trzech gałęzi transportu, zajmuje polska kolej - 77. pozycję, tylko pięć miejsc dalej niż Bangladesz.



Źródło: KLIK


Okej, wszyscy wiedzą, że jest źle. Nikt nie spodziewa się, że polskie koleje dogonią TGW.
Ale, żeby pod względem infrastruktury lotniczej przeganiała nas KAMBODŻA?! :homer:

:idzwch*j:

McMenel

2013-08-11, 18:00
Tak to jest w kraju rządzonym przez debili. I nie mówię ty tylko o PO. PSL SLD PiS też mają wielki udział w tym gównie pod nazwą Polskie rządy debili.

MojeAvi

2013-08-11, 19:12
ktoś pociągnie za spust, i to będe ja :)

Iperyt669

2013-08-11, 19:24
Kenijczycy się z nas śmieją ze swoich drzew

kokinosz

2013-08-11, 19:28
Może my tylko mieliśmy tak dobre wyobrażenie o sobie, że potrafimy więcej? A co, jeśli naprawdę jesteśmy tak beznadziejni? Ktoś przecież wybiera tych idiotów, etc. Najwidoczniej ostatnio gdy było dobrze, to czasy Jagiellonów (import z Litwy) i może albo się z tym pogódźmy, albo... zmieńmy. Jeśli nie da się zmienić, to trzeba się pogodzić.

osa79

2013-08-11, 20:03
Gazeta Polska - propaganda Jareczka ^^

hello_world

2013-08-11, 20:38
Sprostuję to jednym obrazkiem:


kickyourheadoff

2013-08-11, 21:38
Jeśli się nie mylę Kazachstan jest w pierwszej 10 największych państw świata przy 15 lub 16 mln mieszkańców, a dzięki przemysłowi wydobywczemu i rzadkim minerałom chyba w 2011 miał najwyższy wzrost gospodarczy na świecie.
Za to Namibia to żaden cud gospodarczy tylko posiada infrastrukturę po czasach kiedy zarządzało tym krajem RPA

McMenel

2013-08-12, 08:43
hello_world napisał/a:

Sprostuję to jednym obrazkiem:

Obrazek


Jaki k***a socjalizm ?? Polska z Socjalizmem ma tyle wspólnego co z cudem gospodarczym. Problemem nie jest system problemem są zarządzający nim. A wiadomo w Polsce polityk=złodziej.

hello_world

2013-08-12, 10:52
@McMenel, ale ci zarządzający za zgodą i przyzwoleniem wybierających tworzą system. Gdy zmienisz nastawienie tych zarządzających to oni zmienią system na lepszy/gorszy model.

qwas25

2013-08-19, 11:33
osa79 napisał/a:

Gazeta Polska - propaganda Jareczka ^^



idź lewacka szmato obejrzy jakieś gey paradę albo podetrzyj sobie dupę wybiórczą

Ti...........ch

2013-08-19, 20:46
@up

Niestety jareczek to też socjalista. Posłuchaj sobie jego wypowiedzi ostatnich to sie dowiesz jak bardzo chce zwiekszyc dopłaty i np. przeprowadzić ponowną centralizacje służby zdrowia likwidujac NFZ i wprowadzając znowu kasę chorych.

Poprostu socjalistom kończą sie juz pomysły to wracają do tych z końca lat 90.

Zasadniczo chciałem też podnieść jedna kwestie. Dlaczego zabiera mi sie 12 tysiecy złotych k***a polskich rocznie w ramach składek ubezpieczeniowych, zdrowotnych itp. chociaż z nich nie korzystam. Ktoś powie ze to tak jakbym nagle musiał skorzystać, ale wtedy i tak musze wybulić z własnej kieszeni np. idąc do dentysty z NFZ. W takim wypadku lepiej już iśc do prywatnego, bo i tak płace, ale chociaż standard jest lepszy.

Coś k***a za dużo kosztują mnie ci studenci europeistyki i dysdebilni gimnazjaliści.

Cały mój ból dupy to właściwie to że zabiera mi sie wiekszośc tego zo zarobie i funduje wątpliwą działalność tego kulawego państwa. Dlaczego Najjaśniejsza Rzeczpospolita nie moze funkcjonowac tak jak przystało na państwo które istnieje z przerwami od ponad tysiąca lat. Ja jestem gotowy bulić na Rzplitą podatki, ale k***a nie dam sie okradać... Tym bardziej ze pieniądze moje i pewnej części użyszkodników którzy pracują są spektakularnie przepie**alane.

ch*j z tym. Ważne żeby Grecja przetrwała...

Crem0wy

2013-08-19, 23:31
McMenel napisał/a:

Jaki k***a socjalizm ??


Jeśli rząd rości sobie prawo do: wchodzenia w umowy między pracownikami a pracodawcami, regulowania co można a co nie można produkować, zmuszanie mnie do płacenia podatków które idą na innych ludzi, zmuszanie mnie do płacenia podatku z samego powodu że coś zarobiłem, zatwierdzania programów edukacyjnych wszystkich szkół i prace innych to taki ustrój nazywamy socjalizmem.