18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polsat News

Ezoteryk • 2013-05-05, 18:34
Polsat News - To był dzień (02.05.2013) - Grzegorz Sikora z Arturem Zawiszą m.in. o współczesnym patriotyzmie



Sycylijczyk

2013-05-05, 18:44
k***a mać! 230 milionów euro wraca do unijnego budżetu? :shock:

bloodwar

2013-05-05, 18:55
Sikora do wora, wór do jeziora! A Zawisza na Grunwald! :-)

siwers3

2013-05-05, 18:57
j***ni k***a tylko wk***iają. Weź tu człowieku mów o Polskiej polityce i nie używaj przekleństw... Nie da się... Człowiek chciałby być kulturalny, coś dopowiedzieć na temat tej dyskusji, ale nie da się.

Nie będzie mi jakiś zawistny Zawisza mówił czy jestem patriotą czy nie. I jeszcze te głupie stacje telewizyjne, które ciągle zapraszają ciągle tych samych polityków, którym zawiść do przeciwnej opcji politycznej wyżera mózg.


I2ufu5

2013-05-05, 18:57
przez tego młodego pacana straciłem nadzieje na młodą Polskę :(
a ten wąsaty to jakiś idiota bez poczucia humoru :>

greene

2013-05-05, 19:07
Wydaje mi się, że czasami flaki lepiej smakują z magi, natomiast wszystko zależeć może od ilości znajdujących się w nich przypraw, takich jak, majeranek, czy też pieprz. Prawdę powiedziawszy, to dobre, prawdziwie przyrządzone flaki po staropolsku powinny raczej obejść się bez magi. Jak sądzicie?

ja...........ax

2013-05-05, 19:12
nigdy nie kumałem czegoś takiego jak duma z tego że jest się Polakiem czy białym, mogę być z tego powodu zadowolony ale nie dumny, tak samo jak nie mogę być dumny z tego że mam dwie nogi i doje rąk, nie jestem dumny z osiągnieć polski jak i Polaków tak jak nie jestem dumny ze zdania matury syna sąsiadki obok, czy zwycięstwa mojego kuzyna w olimpiadzie matematycznej, jestem za to dumny z moich własnych osiągnięć i pracy

Yattaman

2013-05-05, 19:18


i tyle w temacie...

ukcioo

2013-05-05, 19:18
jabolmax napisał/a:

nigdy nie kumałem czegoś takiego jak duma z tego że jest się Polakiem czy białym, mogę być z tego powodu zadowolony ale nie dumny, tak samo jak nie mogę być dumny z tego że mam dwie nogi i doje rąk, nie jestem dumny z osiągnieć polski jak i Polaków tak jak nie jestem dumny ze zdania matury syna sąsiadki obok, czy zwycięstwa mojego kuzyna w olimpiadzie matematycznej, jestem za to dumny z moich własnych osiągnięć i pracy



aha

kr...........et

2013-05-05, 19:36
Zawisza - faktycznie wzór do naśladowania i ideał życiowy - ja pier...lę

Koniec Świata

2013-05-06, 01:28
Zawisza i ten jego zaściankowy patriotyzm. Koleś powinien się, k***a, zamknąć w jakiejś pustelni i tak znikną wszystkie jego problemy. Dobrze powiedział ten hipster od Palikota, że takie typy jak Zawisza tylko szkodzą Polsce. Narodowe smutasy i romantyczne, tragiczne marudy.

Ork.Fajny

2013-05-07, 18:48
jabolmax napisał/a:

[...]jestem za to dumny z moich własnych osiągnięć i pracy


Których by nie było gdybyś wpierw ci ludzie przed tobą, z których dziś jest dumny mi.ni. Zawisza, nie zrobili swojego...
Poza tym. Nie musisz być dumny,. Wystarczy jak zamkniesz paszczę i przestaniesz pie**olić głupoty. Docenimy i to.

Koniec Świata napisał/a:

Zawisza i ten jego zaściankowy patriotyzm. Koleś powinien się, k***a, zamknąć w jakiejś pustelni i tak znikną wszystkie jego problemy. Dobrze powiedział ten hipster od Palikota, że takie typy jak Zawisza tylko szkodzą Polsce. Narodowe smutasy i romantyczne, tragiczne marudy.


Jesteś równie podobny do Zawiszy teraz. On pedałkowi od komucha Palikota zabiera cechę patrioty a ty Zawiszy zabierasz.
I żaden z was nie ma pojęcia dalej czym jest patriotyzm...

ja...........ax

2013-05-07, 22:29
[quote="Ork.Fajny"]
Których by nie było gdybyś wpierw ci ludzie przed tobą, z których dziś jest dumny mi.ni. Zawisza, nie zrobili swojego...quote]
nie było by też gdyby słońce nie świeciło, a w toku ewolucji nie powstałby nasz gatunek, i co mam być dumny ze słońca czy z ewolucji,
patriotyzm wymyślili rewolucjoniści francuscy, bo patrioci są tańsi od najemników, wychodzi z dwóch błędnych założeń pierwszego ze kultura jest wartością samą w sobie, a nie że o jej wartości stanowi jej funkcjonalność, druga, że ludzie z tego samego kręgu językowo kulturowego są zemną spokrewnieni w mniejszym lub większym stopniu co pozawala mi liczyć na ich altruistyczne zachowania, takie jak ochrona mojego interesu

Ork.Fajny

2013-05-08, 06:52
jabolmax napisał/a:

nie było by też gdyby słońce nie świeciło, a w toku ewolucji nie powstałby nasz gatunek, i co mam być dumny ze słońca czy z ewolucji,


Dlatego uczymy się o słońcu i o biologii ile się tylko da zachwycając się jego/jej istnieniem i działaniem...

jabolmax napisał/a:

patriotyzm wymyślili rewolucjoniści francuscy, bo patrioci są tańsi od najemników, wychodzi z dwóch błędnych założeń pierwszego ze kultura jest wartością samą w sobie, a nie że o jej wartości stanowi jej funkcjonalność, druga, że ludzie z tego samego kręgu językowo kulturowego są zemną spokrewnieni w mniejszym lub większym stopniu co pozawala mi liczyć na ich altruistyczne zachowania, takie jak ochrona mojego interesu


Lewaki francuskie wymyśliły patriotyzm...? Taki Zawisza Czarny rozumiem że nie był polskim rycerzem patriotą...?

ja...........ax

2013-05-08, 12:24
nie Zawisza Czarny służył dla swojego honoru i chwały, honor nakazywał mu walczyć za tego komu przysięgał wierność, czyli królowi polskiemu, lub każdemu innemu jakiemu przysięgał, a przysięgał bo obiecano mu zysk, a obiecywano mu tym większy im większą chwałą się okrył, Zawisza Czarny walczył w całej Europie poczytaj jego biografię jest naprawdę fascynująca. świetnym przykładem patriotyzmu są też okresy bezkrólewia, kiedy to klasa szlachecka targowała się z władcami Europy komu lepiej sprzedać swój kraj, zauważ również że w okresie po rozbiorowym ogół narodu nie był zainteresowany walką powstańczą i zajął się karierą, idea walki o niepodległość i patriotyzmu została przywleczona właśnie wraz z ideami oświecenia i rewolucji, masz tego ślady w literaturze tego okresu gdzie przeciwstawia się szlachcica sarmatę, nowym patriotom wychowankom szkoły rycerskiej.